SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowana woda ? Kto pije podczas treningu ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8596

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3670
Witam mam pytanko odnośnie wody przygotowanej przelewanej do butelki na trening ... może nam zaszkodzić czy nie ma żadnego wpływu na orgaznim ? Szukałem na sfd na google i nigdzie nie mogę znaleźć artykułu na ten temat. Owszem jest artykuł ale na temat wód mineralnych, natomiast o wodzie ptrzygotowanej nic. Proszę o KONKRETNĄ odpowiedź najlepiej od specjalisty w tym dziale. Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25
Lepsza perzegotowana niz prosto z kranu! A czy moze zaszkodzic nie wiem expertem nie jestem ale ja wole mineralna z butelki jest bardziej wartosciowa od przegotowanej! Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1977 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27200
zaszkodzic nie zaszkodzi.Roznica jest taka,ze nie masz w niej po prostu mineralow

www.pajacyk.pl
-----------------------------



----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3670
Znalazłem 1 zdanie na temat wody przegotowanej - > Gorąca lub uprzednio przegotowana woda zawiera mniej tlenu i nadaje stalowego posmaku.

Nic więcej nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3670
znalazłem artykuł - >


AQUA FONS VITAE
woda źródłem życia


Pojęcie wody mineralnej po raz pierwszy zdefiniowano na Międzynarodowym Kongresie Balneologicznym w Nauheim w 1911 roku

Łaciński tytuł artykułu sugeruje, że będzie mowa o sprawach, o których już starożytni mawiali. Rzeczywiście, w starożytnym Rzymie wodę źródlaną rozlewano do wielkich amfor i beczek, następnie transportowano do domów patrycjuszy. Sprowadzano ją z Alp, bo tamte źródła były najlepsze. Jest też i polski wątek związany z urodzeniem Bolesława Krzywoustego, którego matka Judyta, żona Władysława Hermana, piła wodę mineralną z Inowłodzi zalecaną jej na bezpłodność. Co, jak się później okazało, pomogło jej bardzo.

Woda jest niezbędnym składnikiem odżywczym wymaganym do życia. W celu dobrego nawodnienia dorosły mężczyzna powinien pić 2900 ml płynów dziennie a kobieta co najmniej 2200 ml. Ilości te nie uwzględniają kawy i obejmują bezalkoholowe napoje, zupy i żywność. Z żywności, tzw. niepłynnej otrzymujemy około 1000 ml i dodatkowo ok. 250 ml z wody powstałej na skutek utlenienia. Utrata około 2% masy ciała na skutek dehydratacji objawia się zaburzeniami fizjologicznymi. Nowe badania wskazują, że właściwe spożycie wody ma wpływ na szereg chorób (tabela 1).

Przed wielu laty wody mineralne były zalecane przez lekarzy w formie terapii leczniczej, a apteki prowadziły ich sprzedaż. Oznaczało to, iż farmaceuta w trakcie swoich studiów otrzymywał informację o właściwościach fizykochemicznych i terapeutycznych wód mineralnych, pochodzących z uznanych uzdrowisk. Autorka do dzisiaj pamięta wykład profesora Leszka Krówczyńskiego na temat wód mineralnych, w tym odpowiednich sposobów ich przechowywania. Czasy się zmieniły, w aptekach sprzedaje się różne preparaty farmaceutyczne, a część z aptek oferuje również wody butelkowane.



Tabela 1. Wpływ chronicznego łagodnego odwodnienia i niewystarczającego picia płynów na zdrowie i różne formy aktywności człowieka

Obniżenie Podwyższenie ryzyk
> Aktywność ruchowa – spowolnienie czynności umysłowych

> Wydzielanie gruczołów ślinowych > Powstanie kamieni nerkowych u osób
podatnych

> Powstanie nowotworów dróg
moczowych

> Powstanie nowotworów okrężnicy

> Powstanie raka piersi

> Wystąpienie otyłości u dzieci

> Wypadnięcie zastawki mitralnej u osób podatnych


Do osób które chcą przeczytać cały artykuł - www wodadlazdrowia.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
nie ma czym sie przejmoac co za wode sie pije , ja osobiscie mam w dupie czy wypije mineralna czy przegotowana jak nie mam czasu na przygotoawnie przegotowanej to kupuje minrealnaa roznicy i tak nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3670
w takim razie nie umrę pijąc przegtowaną :) chociaż czasami smakuje jakby była w butelce rok czasu. dzieki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
hmm... czesto wody butelkowane to poprostu......wody z kranu niestety ale tak robia w balona producenci. moim zdaniem lepiej pic zrodlane wody, ale jesli przypuscmy juz sie skocnzyla to napewno krzywda Ci sie nie stanie jak bedziesz pil przegotowana lepsza niz surowa napewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
keho nei pisz głupot ze woda z butelek to woda kranowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 317 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3670
Kiedyś była sprawa JEDNEJ z WÓD mineralnych, wyszło ze nalewają wodę z kranu do butelek a ujawniło się dlatego że ludzie widzieli osad i kawalki niewiadomo czego pływające w butelkach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16307
nie przesadzajcie , to nie kupujcie woody za 2 zl czy za 1 zl tylko wode za 3,50

Zmieniony przez - outsidee w dniu 2006-11-15 18:30:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Weglowodane po treningu

Następny temat

Idzie zima...masujemy ;), Alternatywna droga dla żyjących na maminym garnuszku

WHEY premium