SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekłe zapalenie prostaty

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 704711

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41
Dod
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41
Dodam ze poziom PSA wyszedł mi bardzo niski bodajże 0,36. Z oddawaniem moczu nie mam już problemu. Nic nie wyszło z posiewu moczu oraz nasienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 127
Witam. Jestem tu nowy i chciałem podzielić się moim przypadkiem. U mnie zaczęło się to jakoś 2.5 miesiące temu nagłym parciem na mocz. Byłem najpierw u lekarza rodzinnego, który przepisał mi furagine. Nie pomogło więc poszedłem do urologa, który stwierdził że jest to pęcherz nadreaktywny. Na początku była poprawa po leku Solinco jednak w pewnym momencie zacząłem odczuwać ból prącia. Urolog u którego byłem wcześniej był na urlopie więc poszedłem do innego. Badanie palcem - zapalenie prostaty. Dostałem biseptol 960 2x dziennie + diuretyk Urocal. Byłem w tym tygodniu na kontrolnej wizycie mimo że jest trochę lepiej. Lekarz powiedział mi że jeżeli mi się pogorszy to od razu robić posiew nasienia. Jeżeli wyjdą bakterie to leczymy na bakterie antybiotykiem konkretnym, jeżeli wyjdzie jałowy to zaproponował mi laserowa rehabilitację. Więc ta fale uderzeniowe chyba stosuje się w przypadku niebakteryjnego zapalenia prostaty. Dzwoniłem do tej przychodni bo podał mi konkretnego specjalistę, który powiedział mi że ilość zabiegów jest zależna od stopnia zaawansowania choroby. Mówił, że niektórym pomaga 5 zabiegów a niektóry robią kilkanaście i dalej nic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 127
No i miałem dodatkowo przepisane czopki diclac jednak po zastosowaniu 5 czopków był już problem ponieważ odczuwałem ból przy próbie aplikacji i lekarz zmienił na ibuprom .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 127
Teraz jest na pewno trochę lepiej niż miesiąc temu zanim zacząłem brać antybiotyk. Dziś została mi ostatnia tabletka i lekarz przepisał mi Urotrim na 3 miesiące. Wydaje mi się niestety że to dopiero początek wszystkiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
michkob321
Witam. Jestem tu nowy i chciałem podzielić się moim przypadkiem. U mnie zaczęło się to jakoś 2.5 miesiące temu nagłym parciem na mocz. Byłem najpierw u lekarza rodzinnego, który przepisał mi furagine. Nie pomogło więc poszedłem do urologa, który stwierdził że jest to pęcherz nadreaktywny. Na początku była poprawa po leku Solinco jednak w pewnym momencie zacząłem odczuwać ból prącia. Urolog u którego byłem wcześniej był na urlopie więc poszedłem do innego. Badanie palcem - zapalenie prostaty. Dostałem biseptol 960 2x dziennie + diuretyk Urocal. Byłem w tym tygodniu na kontrolnej wizycie mimo że jest trochę lepiej. Lekarz powiedział mi że jeżeli mi się pogorszy to od razu robić posiew nasienia. Jeżeli wyjdą bakterie to leczymy na bakterie antybiotykiem konkretnym, jeżeli wyjdzie jałowy to zaproponował mi laserowa rehabilitację. Więc ta fale uderzeniowe chyba stosuje się w przypadku niebakteryjnego zapalenia prostaty. Dzwoniłem do tej przychodni bo podał mi konkretnego specjalistę, który powiedział mi że ilość zabiegów jest zależna od stopnia zaawansowania choroby. Mówił, że niektórym pomaga 5 zabiegów a niektóry robią kilkanaście i dalej nic.


I to wszystko bez b.o. moczu, posiewu, usg itp..?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 127
Miałem badanie moczu ogólne i posiew, nic nie wyszło. Przy badaniu palcem oczywiście zawyłem z bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 75 Wiek 37 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1235
Witam tez na to cierpie do tego zapalenie najadrza mam 36 lat a dopadlo mnie to jak mialem okolo 21 juz mi rece opadaja teraz mam akurat okres kiedy znowu mnie to dopadlo (zmarzlem na grzybach) o ile prostata jeszcze do przezycia to najadrze dramat mam tam jakies zgrubienie pozapalne ktore czasami puchnie do tej pory posiewy ok lekarze rozkladaja rece w piatek ide na pijawki za 3 tyg mam urloga nowego niby ogarniety mlody zobaczymy co powie antybiotykow nie chce juz tykac
Jedno co zauwazylem to ze mam problem z testosteronem i jak spadnie bardzo nisko to wszystko sie zaczyna jak u was z testosteronem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 404
Lecę też na pijawki w piątek zobaczymy, choć aktualnie ogarnąłem temat przede wszystkim nie wstaje w nocy
Najbardziej pomaga zielona herbata resztę tabletek a było z 20 rodzai jadłem przed dobre ponad pół roku
Jednak coś tam odczuwam szczególnie jak zimno, wiosna lato zapominam

Antybiotyków szkoda jeść jak w posiewie nasienia moczu nic nie ma, dobrze jest też sprawdzić odbyt i czy jest tam wszystko tip top, bo to u nas trochę może robić, ponieważ tam są bakterie które powinny być ale nie mogą się widzieć z cewką a jak jest np szczelina odbytu czy hemoroidy to coś może jednak nie musi być na rzeczy

w sumie byłem u kilku lekarzy na NFZ czy Prywatnie i jedynie do czego doszliśmy to ze jak zacznie mocno napier... to żeby się zgłosić więc medycyna "naukowa" jakaś kiepska, większość z nich już nawet nie przepisywała mi antybiotyków a leki na bazie ziół wiec w sumie to nie wiem do znachora mam iść ?




Zmieniony przez - eTiksom w dniu 2022-10-09 21:18:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
michkob321
Miałem badanie moczu ogólne i posiew, nic nie wyszło. Przy badaniu palcem oczywiście zawyłem z bólu.


To akurat normalne, tak też pobiera się materiał do badania.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z przywodzicielami.

Następny temat

Staw skokowy

WHEY premium