SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekłe zapalenie prostaty

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 538394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
Może i się nawet trzymaj, ale pytaj "dlaczego" - ja tam z zasady nie ufam i dopytuję. Pierwszy urolog, który mnie prowadził zastosował na mnie kilka krótkich serii antybiotyku (7-10 dni) z przerwami na posiewy nasienia (kontrolne). Czyli 7 dni cipronex, przerwa tydzień, posiew - oczekiwanie na wynik 7 dni i potem np. gentamycyna 7 dni... Czytając Przegląd Urologiczny dowiedziałem się, że jest to idiotyzm. Ostatecznie bakterie siedzące we mnie uodporniły się na większość antybiotyków, a wyleczony nie zostałem. Po uparciu się na długą serię leczenia skojarzonego dokscycykliną i biseptolem zupełnie mi przeszło. Wróciło po kilku miesiącach po prezencie od dziewczyny - lodzik bez gumy. Zostało w małym lub średnim natężeniu do dziś. Póki co regeneruję się po wielu antybiotykach. Pomyślę nad dalszym postępowaniem jak będę na siłach. To jednak nie cukierki i trzeba zregenerować organizm.

A TERAZ DO MERITUM!
Wcale nie musisz czekać miesiąc. Dwa tygodnie to już mega bezpieczny zapas, niektórzy zalecają powtórzenie badania nasienia już po tygodniu - zależy jaka książka. Po drugie, badanie nasienia w formie posiewu nie daje dużej dokładności diagnostycznej. Wyobraź sobie, że w posiewie nasienia mogą Ci wyjść fałszywie dodatnio bakterie z napletka lub cewki. JEDYNYM SPOSOBEM NA DOKŁADNĄ DIAGNOSTYKĘ JEST PRÓBA STAMEYA, czyli tzw. test czterech szklanek. A minimum to wymaz z wydzieliny gruczołu krokowego po masażu prostaty per rectum (przez odbyt). Urolog Ci tam naciska tak długo aż wypłynie wydzielina z prostaty przez cewkę. Inaczej walczysz z wiatrakami. Serio. Ja miałem z nasienia zupełnie inne wyniki niż z wydzieliny gruczołu krokowego.

Tutaj opisuję szerszą diagnostykę: http://meskiezdrowie.pl/jakie-posiewy-wymazy-wykonac-i-8791.html
To, co można zrobić bez urologa.
Właściwie, to ja jestem już na takim etapie wtajemniczenia, że partnerka jest w stanie wykonać mi masaż prostaty i wydzielina gruczołu krokowego wycieknie. Natomiast zdecydowanie nie polecałbym tego rozwiązania niedoświadczonym masażystom/stką. Na początek UROLOG.


Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-02-27 20:44:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
"Po kuracji nieskutecznej Proxacinem (ciprofloksacyna) urolog wczoraj mi przepisał Augmentin 3 x d i Biseptol 1 x d, wszystko na 7 dni. Mysle ze to za krótko, co sądzicie ?"

Ataman, a czujesz poprawę po tej kuracji? Bo to ma znaczenie.

O penetracji antybiotyków do prostaty poczytasz tutaj:
https://www.researchgate.net/publication/8963809_Penetration_of_Antimicrobial_Agents_into_the_Prostate


Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-02-27 20:56:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 216
Poprawa raczej słaba lub żadna z tym tylko że juz mnie brzuch boli od antybiotyków i biegunka się zaczyna.
Żaden z trzech urologów nie zaproponował mi badania wydzieliny z gruczołu.
A wie ktoś może gdzie w Łodzi można wykonać takie badanie ?Zmieniony przez - ataman2016 w dniu 2019-02-28 10:02:33

Zmieniony przez - ataman2016 w dniu 2019-02-28 14:31:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
Posłuchaj. W tym momencie potrzebny jest Ci bardzo dobry probiotyk. Ja polecam San Probi IBS albo Lactostad. Po tym pierwszym, ustąpiły u mnie bóle okolic jelit i brzucha. Ten drugi natomiast ma imponującą ilość bakterii w składzie. Ja piję dodatkowo sok z kiszonej kapusty i/lub sok z granata - z żołądkiem robi u mnie porządek. Polecam też mniszek lekarski (działa dodatkowo na trawienie) i kolagen na skutki uboczne po fluorochinolonach (cyprofloksacyna/lewofloksacyna).

San Probi IBS
Tam masz szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299V jest naturalnym składnikiem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają istotna rolę w patogenezie objawów zespołu jelita drażliwego takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów oraz zaburzenia wypróżniania (zaparcia, biegunki).

--
Lactostad - prawie 40mld bakterii w fiolce:
płyn doustny; 1 pojemnik zawiera: 37,5 mld CFU Bifidobacterium lactis Bl-04, 10 mld CFU Lactobacillus acidophilus La-14, 2 mld CFU Lactobacillus plantarum Lp-115, 0,5 mld CFU Lactobacillus paracasei Lpc-37, 0,5 mg aloesu zwyczajnego, prebiotyki (354,6 mg oligosacharydów arabinogalaktanowych, 1 mg β-glukanów), 4,8 mg niacyny, 1,95 mg kwasu pantotenowego, 0,39 mg wit. B1, 0,51 mg wit. B6, 0,9 µg wit. B12, 0,064 mg kwasu foliowego; 7 poj. 7 ml


Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-02-28 20:26:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
Na przyszłość: Absolutnie nie daj sobie ordynować antybiotyków bez wyniku posiewu wydzieliny gruczołu krokowego. Teraz wypada dokończyć leczenie. Po tych dwóch tygodniach koniecznie umów się z jakimś urologiem na pobranie wydzieliny z gruczołu krokowego i odwieź materiał do laboratorium, które wysiewa to na miejscu. Najlepsza byłaby próba Stameya uzupełniona o wymaz z napletka i beztlenowe badanie nasienia (ja miałem raz - przy największych bólach - wykryte bakterie beztlenowe!). Wówczas wiedziałbyś Ty - jak i Twój lekarz - które bakterie, gdzie bytują. Może być tak, że oddawałeś nasienie i podczas ejakulacji nadkaziłeś próbkę florą napletka lub cewki. Ale to wcale nie te bakterie muszą powodować bóle w prostacie. Na urologach bez wiedzy i bez chęci straciłem kupę zdrowia.

Mój komentarz do cyprofloksacyny: fluorochinolon, jeden z najlepiej penetrujących prostatę antybiotyków. Natomiast jest już kolejna generacja fluorochinolonów, lewofloksacyna. Ten pierwszy rzut - moim zdaniem - powinien być wykonany lewofloksacyną. Teraz - bez wymazów / posiewów - ordynowanie lewofloksacyny byłoby bez sensu. Lewofloksacyna jest lepsza od cyprofloksacyny, ale nie aż na tyle, abyś nie zauważył żadnej różnicy po leczeniu cyprofloksacyną.

"Bardzo dobre przenikanie lewofloksacyny do gruczołu krokowego i osiąganie wysokich stężeń w jego tkance jest szczególnie istotne przy leczeniu zakażeń układu moczowo-płciowego u mężczyzn, gdyż stercz stanowi ”schronienie„ dla patogenów [11]. Lewofloksacyna, która w porównaniu z cyprofloksacyną wykazuje lepszą penetrację do tkanek gruczołu krokowego i dawkowana jest tylko raz dziennie, powinna być lekiem pierwszego rzutu w leczeniu przewlekłego bakteryjnego zapalenia stercza" (...) "Porównawcze oceny skuteczności w eradykacji biofilmu wskazują na przewagę lewofloksacyny nad innymi antybiotykami".
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2233

Co jeszcze może pomóc?

ALFA-ANDRENOLITYKI:
Lek Dalfaz Uno - w składzie alfuzosyna wybiórczy antagonista receptorów a1-adrenergicznych, pochodna chinazoliny. W badaniach in vitro potwierdzono wybiórcze działanie alfuzosyny na receptory α1 w pęcherzu moczowym, cewce moczowej i w gruczole krokowym. Ułatwia opróżnianie pęcherza moczowego poprzez zmniejszenie napięcia cewki moczowej i zmniejszenie oporu podczas wypływu moczu. Zmniejsza objętość zalegającą moczu. Może wykazywać również umiarkowane działanie przeciwnadciśnieniowe.

"Alfa-adrenolityki:
Po 4-6-tygodniowej kuracji trzy czwarte pacjentów odczuwało poprawę, która u połowy utrzymywała się również po odstawieniu leków."
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1333

SZCZEPIONKI:
Uro-Vaxom http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?3145
lub
Zamiast Uro-Vaxom mógłbyś zastosować zagraniczną szczepionkę (receptę musisz dostać od lekarza w PL i zamówić przez internet) o nazwie Strovac, ponieważ działa przeciwko Proteusowi, który Ci wyszedł na posiewie, a także na kilka innych popularnych bakterii powodujących zapalenia układu moczowego i zapalenia prostaty.
lub
autoszczepionka (szczepionka z Twoich bakterii)

ZIOŁA
Pijesz wierzbownicę, pokrzywę? Ja bardzo dobrze reagowałem na te zioła. Można kupić w aptece / zielarskim / markecie. Są też gotowe mieszanki, np. Prostafratin Forte.

EJAKULACJA
Badania naukowe wykazały, że ejakulacja (minimum) raz w tygodniu zmniejsza dolegliwości bólowe i poprawia ukrwienie prostaty - to daje lepszą penetrację dla antybiotyków. I dla psychiki ile daje seks :)

LEKI PRZECIWBÓLOWE I PRZECIWZAPALNE
"Najwięcej badań przeprowadzono z użyciem nimesulidu i selektywnych inhibitorów cyklooksygenazy 2 (rofekoksyb, celekoksyb). Leki te dzia- łają jednocześnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Długotrwałe stosowanie ograniczają działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego i układu krążenia. W leczeniu bólu można stosować inne leki przeciwbólowe. Zastosowanie modulatora cytokin, talidomidu, okazało się nieskuteczne".
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1333
Urolog najczęściej jednak zapisuje Diclofenac w czopkach. Jest i przeciwbólowy, i przeciwzapalny.

PROBIOTYKI / DIETA / RUCH
Koniecznie kontynuuj probiotyk nawet po odstawieniu antybiotyku. Mi urolog polecał UroLact. Natomiast to zależnie od stanu. Jak masz problemy z przewodem pokarmowym po wyjałowieniu z flory bakteryjnej, bardziej Lactostad lub San Probi IBS. Nawet Multilac ma przyzwoity skład. Da się wyszukać - oczywiście - więcej propozycji. Koniecznie jedz zdrowo, spaceruj regularnie. To pomaga!

Jeśli potrzebujesz czegoś na priv, mój adres poczty elektronicznej: janprzykladowy666 małpka gmail kropka comZmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-02-28 21:02:14

Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-02-28 21:03:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
Pytałeś, gdzie w Łodzi? Google mi nic nie mówi o Łodzi. Popytaj.

Najbliżej : https://klinikadlamezczyzn.pl/test-4-szklanek-mearesa-stameya/
100km od Ciebie, Grodzisk Mazowiecki

Ja jestem ze Śląska, nie znam tej okolicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 605
Dzieki za porady. Rzeczywiscie najblizej mam do Grodziska Maz.
Mam pytanie do osob ktore mialy robiony test Stameya, czy bardzo jest to drastyczne w odczuciach, i ile trwa ten madaz prostaty ?, chociaz pewno nie ma tu reguly. I jeszcze zastanawiam sie jak sie pobiera czwarta probke jesli caly mocz sie oddalo juz wczesniej a poza tym wszystko jest obolałe po badaniu ?
A dlaczego posiew nasienia wiekszosc tu piszacych uwaza za malo miarodajny jesli w nasieniu wydzielina prostaty stanowi ok. 30% o ile sie nie myle ?


Zmieniony przez - ataman76 w dniu 2019-03-01 23:55:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
"Dzieki za porady. Rzeczywiscie najblizej mam do Grodziska Maz.
Mam pytanie do osob ktore mialy robiony test Stameya, czy bardzo jest to drastyczne w odczuciach, i ile trwa ten madaz prostaty ?, chociaz pewno nie ma tu reguly. I jeszcze zastanawiam sie jak sie pobiera czwarta probke jesli caly mocz sie oddalo juz wczesniej a poza tym wszystko jest obolałe po badaniu ?
A dlaczego posiew nasienia wiekszosc tu piszacych uwaza za malo miarodajny jesli w nasieniu wydzielina prostaty stanowi ok. 30% o ile sie nie myle ?"

Nie, nie jest drastyczne, choć pewnie zależy to od Twojego progu bólu i stopnia zapalenia gruczołu. U mnie masaż trwał ok. 10 minut zanim udało się wydobyć wydzielinę. Miałem akurat jakoś przewężoną cewkę.

IV próbkę - normalnie sikasz. Jeśli brak Ci moczu, to się nawodnij. Problem pojawia się dopiero, gdy urolog pobiera wydzielinę z gruczołu krokowego wymazówką z cewki. Ja tak miałem dla pewności, że co najmniej jeden posiew wyjdzie. Urolog zadziałał dosyć brutalnie, a miał tylko standardową wymazówkę, nie tą węższą do cewki. I akurat to - faktycznie - k****sko bolało, ale zacisnąłem zęby i wycisnąłem szczochy przez obolałą (szczypiący ból) cewkę do IV szklanki.

Czemu nie z klasycznego posiewu nasienia, skoro 1/3 spermy to wydzielina gk? Właściwie szacunki w literaturze mówią o ok. 20%, ale to detal. Na chłopski rozum: Bakterie nie muszą znajdować się w wydzielinie - mogą wyścielać ścianki, więc trzeba je wzruszyć. W cewce moczowej jest podobnie. Niektóre przyklejają się do nabłonka i w posiewie moczu nie chcą wyjść, ale przy wymazie z cewki są. Pewnie to jeden z powodów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 216
Tracę juz nadzieje na jakąkolwiek poprawę. W pewnym sensie z tą chorobą jest się kaleką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 62
Nie łam się. Przede wszystkim należy się poprawnie zdiagnozować. Potem będzie z górk :)

Kupiłeś Lactostad albo San Probi IBS?
Załatwiłeś sobie Dalfaz Uno?
Wywalasz z siebie nasienie z 2 razy w tygodniu albo masujesz prostatę?
Łykasz jakieś witaminki z palmą sabałowa, cynkiem itd.?
Ćwiczenia? Spacery?

PS. Czy podczas stosowania cyprofloksacyny/lewofloksacyny nie przyjmowałeś leków zobojętniających sok żołądkowy, albo nie sprzyjała temu dieta? Te antybiotyki kiepsko się wchłaniają, gdy sok żołądkowy ma mniej kwaśny odczyn niż zwykle.Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-03-07 23:10:29

Zmieniony przez - blitzkrieg666 w dniu 2019-03-07 23:12:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z przywodzicielami.

Następny temat

Staw skokowy

nutloveb