SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przetrenowanie mięsni stan zapalny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 114
Witam
3 miesiące temu zaczęłam swoja przygodę z siłownią po dłuższym czasie odpuszczania sportów z przyczyn zdrowotnych. Zaczęłam bardzo źle, za dużo i za intensywne. Mniejsza w szczegóły... silnie sie przetrenowałam. Doprowadziłam do gorączki, drżenia mieśni, problemów z chodzeniem, gorących potów, złego stanu psychicznego itp itd Typowe objawy przetrenowania... ale najgorszym jednak jest znaczny obrzęk mięśni. Trenowałam praktycznie tylko nogi w kolko i w kółko i tam właśnie po miesiącu pojawił sie duuuuży obrzek (stopniowo). Oczywiście trenowałam dalej... aż w końcu doprowadziłam sie do nieciekawego stanu. Teraz przerwałam siłownie na 2 miesiace a obrzek nooo... Co prawda zmniejszył sie znacznie, z łydek zeszło szybko, ale uda są nadal bardzo nabrzmiałe i widać te napompowane mięśnie... po spodniach to widać tak że nie widać kolan.
Od razu mówię że nie przytyłam bo dieta była ujemna i to nie są mięśnie bo zaraz mi to ktoś zarzuci. Mięśni bym nie wyrobiła w miesiac i to taaaaakich.
Prosze o pomoc. Byłam u ortopedy, powiedział żeby odpoczywać, wykluczył wszystkie choroby. Na ten stan zapalny o czym wyczytałam w internecie biore różne leki przeciw zapalane już z 3 tygodnie (Ibuprom aspiryna s ketonal) i zimne prysznice. Ale obrzęk schodzi bardzo powoli i bedzie szedł 3 miesięc, a coraz ciężej to wytrzymać. Czuje jakbym maiłą obce cieało na tych udach. Są jakieś leki na racepte albo bez które mogłabym brać, albo nie wiem już... już nie wiem gdzie szukac pomocy. Lekarza sportowego nie mam w pobliżu, a ortopedzi mnie zlewają i każą odpoczywać, ale wydaje mi sie że taki obrzek tyle czasu, to jednak jakieś leki trzeba...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Z urazami ortopedycznymi jest jak z grypą, trzeba przeczekać. Problem taki, że grypa przechodzi po kilku dniach, a choroby ortopedyczne po kilku miesiącach. Jak nie ufasz swoim lekarzom, to znajdź innych. Tu nikt Tobie nie pomoże.

No i napisz mi jak ty się niby "przetrenowałaś"? Stosowałaś jakąś magiczną dietę?


Zmieniony przez - Tygrys_85 w dniu 2016-04-15 21:33:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 114
no niestety jadłam za mało, szkoła, po szkole siłka i spać, nie miałam siły nawet myśleć o jakimś planowaniu diety. jakieś 2 godziny ćwiczeń na nogi (godzina siłowych +godzina biegania) 5 razy w tygodniu, mało snu, mało odpowiednich składników i tak wyszło.. (kropki nienawiści)


Zmieniony przez - Lukrecja124 w dniu 2016-04-15 21:49:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
No to masz nauczkę na przyszłość. Bez dobrego żywienia nawet nie podchodź do ćwiczeń. Tymczasem musisz przeczekać kryzys.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 114
Ja rozumiem ale ile taki kryzys może jeszcze trwać? trzeci miesiąc idzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Nie mam pojęcia co się Tobie stało. Nie jestem lekarzem. Nikt tu nie odpowie na Twoje pytania, bo nikt nie zrobi Tobie badań. Idź do innego lekarza, może fizjoterapia jest potrzebna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Radziłbym odpuścić na "chwilę" ćwiczenia i skupić się na regeneracji Jaki sens ćwiczyć skoro zdrowie na tym nic nie zyskuje a wręcz przeciwnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 114
aceOFteam
Radziłbym odpuścić na "chwilę" ćwiczenia i skupić się na regeneracji Jaki sens ćwiczyć skoro zdrowie na tym nic nie zyskuje a wręcz przeciwnie

No przecież nie ćwiczę już 3 miesiąc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Być może że i kolejne 3 nie będziesz mogła ćwiczyć. A najlepiej byłoby gdybyś udała się do jakiegoś specjalisty od tego typu rzeczy - wtedy obrzęk może zniknie nawet i w 2 tygodnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 114
aceOFteam
Być może że i kolejne 3 nie będziesz mogła ćwiczyć. A najlepiej byłoby gdybyś udała się do jakiegoś specjalisty od tego typu rzeczy - wtedy obrzęk może zniknie nawet i w 2 tygodnie...

W pobliżu nie mam żadnego lekarza sportowego... więc to nie możliwe, szukałam długo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Może spróbuj poszukać trochę dalej do swojej miejscowości. Niestety tak jest, gdy chcesz do specjalisty to nigdzie go nie możesz znaleźć...
PS: jeżeli chcesz to pilnie wyleczyć to tylko prywatne wizyty (a każdy wie co za tym idzie)


Zmieniony przez - aceOFteam w dniu 2016-04-16 19:36:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wąski drążek rozporowy z pianką lub gąbką

Następny temat

plan treningowy z wyraźnie określonym celem - prośba o weryfikację

WHEY premium