SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przetrenowanie? i co dalej?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2463
Zacząłem dziś 3 tydzień treningu dla początkujących i prawdopodobnie pojawiło się przetrenowanie. Już ostatni trening był tego objawem jednak dziś się to potwierdziło. Jestem ogólnie osłabiony. Jest to prawdopodobnie wina diety. Jednak nie wiem co mam dalej robić: nie przerywać treningu i zacząć się lepiej odżywiać czy dać sobie spokój na tydzień? Jeśli dać sobie spokój to jak wrócić do treningu, zacząć od początku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Przetrenowana partia mięśniowa (raczej w praktyce zbyt intensywnie trenowana) nie odpowada wzrostem na bodźce - czasami nawet spadają jej obwody - ale to bardzo żadkie przypadki.

Ogólnie o przetrenowaniu mowimy kiedy nasz system nerwowy jest przeciążony - ćwiczenie fizyczne to wysyłanie bardzo mocnych bodźcow nerwowych i bardzo mocne angażowanie połączeń nerwowych.
Najczęstsze objawy przetrenowania to spadek apetytu, spadek formy, spadek wagi ciała, apatia, zaburzenia snu (albo kłopoty z zaśnięciem mimo zmęczenia albo ciagła senność).
2-3 objawy naraz i możemy mówić o przetrenowaniu.

Poza tym o przetrenowaniu napisano już naprawdę dużo:
https://www.sfd.pl/Przetrenowanie-t40766.html

dla przykładu.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
a moze grypa cie bierze? bo specjalnie wyczerpujacy to trening nie jest. a ile obwodow robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
napisz coś więcej o sobie. Jaka dieta? i czy jest odpowiednio dużo czasu na regenerację ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2463
chory raczej nie jestem, diety jako takiej nie stosowałem po prostu starałem się dobrze odżywiać (jednak jadłem mniej niż przed treningiem ;/), spożywałem mało magnezu, w międzyczasie raz w tygodniu chodzę na basen i wykonuje ćwiczenia korekcyjne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8875 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75096
Nie wiem może odpoczni se tydzień bez treningu i może wszystko wróci do normy

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
postaraj się jeszcze lepiej odżywiać masz widzę dość intensywnie rozplanowany tydzień, więc organizm potrzebuje paliwa i co ważniejsze odpowiedniej regeneracji (sen)

Obecnie proponuje zrobić tydzień/dwa przerwy naładować baterie i stopniowo wchodzić na obroty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2463
a jeśli nawet nie zacząłem trzeciego obwodu to tydz z dwoma obw na stopniowy powrót czy lepiej przez 2 tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
Daj przez dwa tygodnie. stopniowo wejdź na obroty. Oswój organizm z wysiłkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2463
wielkie dzięki, SOG dla ciebie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 549 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4059
A ja mam jeszcze pytanko dla fachowców, jak rozpoznać przetrwnowanie? Tzn. skąd mam wiedzieć czy przetrenowałem mięśnie jakies ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Nagły spadek siły, czasem i masy, osłabienie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamiana

Następny temat

co jeszcze mogę zrobić

WHEY premium