SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeterminowane suplementy - stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 26 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1767
Witam
Mam dostęp do delikatnie przeterminowanych odżywek z 4F FUEL VEGA i chciałbym się doradzić czy warto je brać, czy będą w ogóle działać dane substancje i jak myślicie ile czasu po terminie można je wcinać? Mam znajomego co pracuje w Biedronce i ma do sprzedania te suplementy po taniej cenie tylko się zastanawiam, bo to są suplementy roślinne, więc czy nie tracą poprzez rozkład substancji swoich właściwości? Jeśli warto to wziąłbym większą ilość i stąd też ostatnie pytanie na ile czasu po dacie ważności warto żeby działały? Fajnie by było też jakby ktoś mi doradził po ile brać szczególnie Antioxidant i Immunity Complex.
Dane suplementy o które się pytam to:
- 4F FUEL VEGA Antioxidant 05/2023
- 4F FUEL VEGA Immunity Complex 05/2023
- 4F FUEL VEGA Vit C 500 04/2023
- 4F FUEL VEGA Ashwagandha 05/2023
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
Ważne jest zawsze przestrzeganie daty ważności produktów spożywczych i suplementów, ponieważ po upływie terminu ich jakość i skuteczność mogą ulec pogorszeniu. Chociaż nie jestem ekspertem ds. suplementów żywnościowych, mogę ci udzielić kilku ogólnych wskazówek.

Jeśli odżywki są tylko nieco przeterminowane, ich skuteczność może być wciąż akceptowalna. Terminy przydatności do spożycia są zazwyczaj ustalane z pewnym marginesem bezpieczeństwa, więc po przekroczeniu daty suplementy mogą nadal działać, choć może występować spadek jakości. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że składniki aktywne w suplementach roślinnych mogą ulegać rozkładowi z czasem. Jednak takie daty jak napisales sa calkowicie spoko

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 26 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1767
A na ile czasu kupić te suplementy z taką datą ważności, pół roku, rok po dacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12039 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
bezpiecznie pol roku mozna smialo brac.
jednak i po roku mysle, ze powinny jeszcze byc ok. Wazne by nie bylo tam w skladzie np. probiotykow, ktore dosc szybko traca na wartosci, czy tez witaminy zawarte w formie olejow ktore sie utleniaja czy tez kwasy tluszczowe omega 3. Jak wszystko jest w formie kapsulki zmproszkiem w srodku czy w formie twardych tabletek to smialo nawet do roku powinno byc jeszcze ok bez wiekszych strat na produkcie. Jednak zawsze trzeba zachowac w razie w czujnosc, czy organizm nie reaguje nagatywnie na suple
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Jeżeli były przechowywane w warunkach jakie zaleca producent jakie powszechnie są uważane za odpowiednie, czyli przechowywanie w suchym miejscu zacienionym w temperaturze pokojowej to nie powinno się z nimi dziać nic przez długi czas. Sam nie raz stosowałem suplementy które były przeterminowane dobre rok lub lepiej po terminie, bo po prostu o nich zapominałem i nie doskwierały mnie żadne dolegliwości które sugerowałoby że coś było nie tak z produktem. Ważne jest to żebyś ocenił po otwarciu jakość produktu czyli czy nie ma grudek, przebarwień, zapachu stęchlizny itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Data przydatności produktów spożywczych jest mocno przybliżona. Jej zakończenie nie oznacza zepsucia się produktów, a zwiększone ryzyko takich sytuacji. Szczególnie w przypadku nabiału, mięsa/ryb, czy olejów. Wszystkiego, co ma sporą ilość wody, tłuszczów i generuje ryzyko rozwoju mikroorganizmów, czy jełczenia. Zakładając, że produkty te były przechowywane w dobrych warunkach, ryzyko zdecydowanie spada. Patrząc jednak jak Biedronka przechowuje mięsa, itp. mam wątpliwości co do jakości ich produktów. Jak masz za darmo, lub bardzo tanio i są Tobie potrzebne to warto się zastanowić.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Data terminu ważności suplementów jak i produktów spożywczych jest mocno przybliżona. Przekroczenie jej nie równa sie odrazu, ze produkt bedzie dokstuczny, popsuty ale oczywiście może jeśli był przechowywany w nie porzadanych warunkach. Tj duża wilgotność, wysoka temperatura, narazie na promienie słoneczne(chcoiaz te suple pewnie masz w ciemnych, a nie przezroczystych opakowaniach).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementy - warte uwagi?

Następny temat

Johimbina, a woda w organizmie

WHEY premium