SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przesuszona skóra

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2283

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492
Witam. Może od razu przejdę do konkretów, tak będzie najlepiej. Otóż jestem facetem, mam cerę mieszaną na twarzy. Wiadomo, strefa T z wzmożonym wydzielaniem łoju, ponadto bez żadnej pielęgnacji skóra "świeci się". Skłonna do wyprysków. Ale dalej ... stosuję taką mieszankę, robioną w aptece. Jej skład to

detreomycyna, kwas salicylowy (acioli salicylici - chyba o to chodzi), rezorcyna, 70% spirytus salicylowy.

Mieszanka ta działa bardzo dobrze, zredukowała mój problem z trądzikiem w znacznym stopniu, jednak z czasem stosowania pojawił się problem. Otóż, aby mieć skórę jednak ściągniętą, to rano stosuję jeszcze do tego mydełko Protex. Wiem, to jeszcze bardziej wysusza, ale chciałem się spytać, co mogę stosować na noc łącznie z ową mieszanką, co nawilży moją skórę do tego stopnia, że jak rano jeszcze przemyje ją mydełkiem, to skóra nie będzie wyglądać tak, jakby ktoś do niej obciśle przycisnął woreczek foliowy i go zmarszczył ;P Stosuję póki co krem Iwostin Purritin, głęboko nawilżający od Ziaji, jakieś też dostałem masło kakaowe od Ziaji, ale to nie pomaga do tego stopnia, w jakim bym chciał. A chciałbym kontynuować stosowanie tego mydełka włącznie z ową mieszanką, jakieś inne kremy, coś o jakimś olejku jojoba też słyszałem, ale tylko słyszałem. No i zależy mi na w miarę niskiej cenie tego specyfiku ;] Jakieś sugestie, propozycje, jak odżywić i nawilżyć skórę? ;)

Never give up

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
może krem dermedic koszt +/- 30 zł. krem wydajny i długo nawilża cerę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7720
nie radze tak katowac skóry... Pomaga chwilowo ale na dłuższą mete stan skóry i tradziku moze sie pogorszyc...


a krem najlepszy bylby tu Cetaphil badz Physiogel z tym ze nie ma takiego preparatu który nawilzy ci skóre wieczorem tak by po umyciu rano Protexem była nadal nawilżona...

Jesli koniecznie chcesz sie leczyc tak jak to robisz to na noc kup Cet badz Phys i dodatkowo na dzien krem matujacy Efaclar La Roche posay i to koniecznie! Tradzik powoduje nadmierna aktywnosc gruczołów łojowych, łój jest tylko skutkiem nie przyczyna, wysuszajac zmniejszysz tradzik ale pobudzisz gruczoly jeszcze bardziej

Choc ja polecalbym zmiane pielegnacji na delikatne srodki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492
Już sobie z tym poradziłem, wprawdzie przez kilka dni skóra schodziła mi płatami z czoła, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Po prostu przemęczyłem ten okres, a teraz już wiem, że czoła nie mogę traktować z rana Protexem, zresztą jak już się przekonałem, rezorcyna hamująca działanie gruczołów łojowych, dobrze sobie z tym radzi, jeśli posmaruję się tą mieszanką wieczorem (w połączeniu z tym masłem kakaowym), a z rana przemyję wodą.

I polecam wszystkim tę ową mieszankę, zdała (i zdaje nadal, tylko trzeba uważać, żeby nie przesuszyć skóry) egzamin w moim przypadku.

Never give up

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 154 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7720
"przemeczenie" jak to nazywasz to nic innego jak to o czym pisałem, gruczoły przy przesuszeniu zaczynaja produkować wieksza ilosc łoju dostosowujac sie do takiego momentu by skóra nie była wysuszona...

Z tradzikiem to jest tak ze problemem nie jest to by znalesc lek ktory działa (jest dzis mnóstwo swietnych leków) tylko to by po przestaniu stosowania tradzik nie wrócił a przez zła pielegnacje czesto wraca i to ze zdwojona siła...

Dlatego tak wazne przy leczeniu tradziku jakimkolwiek preparatem jest niedopuszczenie do przesuszenia poprzez nawilzanie od zewnatrz(Cetaphil, Physiogel, Humektan) oraz od srodka (picie dużych ilosci wody)

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duże cisnienie a arginina

Następny temat

Jakie ciśnienie mam naprawdę? Jak uzyskać wiarygodny wynik?

WHEY premium