SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przestroga - polskie siłownie ;)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1666
Witam, już dawno miałem zamiar napisania mojej "przygody" z wakacji, ale dopiero czas znalazłem wraz ze świętami, ale lepiej późno niż wcale. A więc, ćwicze w domu, w mojej małej siłowni, ale chciałem żeby ktoś sprawdził jak wygląda technika, więc wybrałem się na "profesjonalną" siłownie w mieście obok.

Zapłaciłem 40 zł za trening, diete i suplementacje.

TRENING ( trener uznał że jestem początkujący, więc dostałem plan dla laika)

Połączenie partii:
pon: klata + triceps + brzuch
wt: nogi + brzuch
śr: plecy + biceps
czw: -
pt: barki + łydki + brzuch
sb: -
nd: brzuch

I oto plan dla osoby która dopiero zaczyna, zawierający ćwiczenia tj:

1. przysiad - oczywiście nie pełny, tylko 90 stopni, stopy równolegle na szerokości barków
2. wyciskanie zza karku - mówiłem trenerowi, ze nie chce wykonywać tego ćwiczenia z powodu na dawny uraz barku, ale jego argumentem było to, że sprzed klatki bardzie angażujemy właśnie klate. (racja - rozpieerdol sobie bark, byle by tylko właściwy mięsień pobudzić :D )
3. wyciskanie płasko - chciałem wykonywac mostek (znowu ze względu na bark) - nie pozwolił, ponieważ robi się z płaskiej skos ujemny i klata będzie inaczej zaangażowana...

Chciałem jeszcze dodać, że praktycznie większość ćwiczeń do wykonania na maszynach...

DIETA
Myślałem, ze będzie rozpisany cały dzień, albo nawet pare zamienników posiłków, ale jedyna informacja było: 5 posiłków dziennie...

SUPLEMENTACJA
No i tutaj przechodzimy do punktu kulminacyjnego

mianowicie

OLIMP GAIN BOLIC - 6 x dziennie !!!
WHEY PROTECT COMPLEX - 4 X dziennie
AAKG - przed treningiem
carbo - przed i po treningu !!!
vitaminy - po posiłku



No i to można powiedziec na tyle, wkońcu to z siebie wyrzuciłem

Napisałem to, żeby pokazać jak wyglądaja niektóre polskie siłownie z profesjonalnymi trenerami, nie żeby sie ponabijać, tylko żeby przestrzec początkujących, aby nie brali sobie wszystkiego do serca, a potem kłócili się na forum, że to oni mają racje, bo im doradza profesjonalista Oczywiście mamy wiele bardzo dobrych siłowni i trenerów, ale zdarzają się takie czarne owce, jak u nas na Śląsku

pozdro

Zwycięża ten, kto wytrwa.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
supli wiecej niz ja wziolem przez ponad 2lata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 7428 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45047
No i co mamy z tym zrobić? Dałeś się wyrolować na 4 dychy

Żyj jak samotnik, trenuj jak maszyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
A co jest złego w serwowaniu początkującym przysiadu czy wyciskania? Przecież to ćwiczenia dość angażujące całe ciało, lepiej takie niż wyciskanie na barki na maszynie czy same uginania siedząc. Co do wyciskania: ja tam się nie znam, ale żeby odradzać robienie mostka.. Więc wszyscy wyciskacze i trójboiści to idioci którzy nie wiedzą co robić, nieźle;) Rozpiska suplementów powala, to chyba z nich ma być te 5 posiłków, bo 6 razy dziennie odżywki nie pozostawiłyby już miejsca na normalne żarcie. Swoją drogą, temat nadaje się do Największe absurdy z waszych siłowni, tam mogłeś to dać, Mrugacz

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 189 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9401
Gats 2
A co jest złego w serwowaniu początkującym przysiadu czy wyciskania? Przecież to ćwiczenia dość angażujące całe ciało,


to jeszcze raz to przeczytaj....tylko tym razem ze zrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Widocznie nie umiesz rozmawiać z takimi. Niby się znasz, ale argumentów przeciw niemu nie wyciągnąłeś.
Nie wiem kto takich pajaców na trenerów bierze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Pomijając kontuzjowany bark autora tematu, co siłą rzeczy uniemożliwia mu pewne ćwiczenia, sformułowanie zdania sugeruje, że powyższe boje są niekorzystne dla każdego ćwiczącego:
,,I oto plan dla osoby która dopiero zaczyna, zawierający ćwiczenia tj (...)".
A więc chodziło o skrytykowanie samego sensu takiego doboru ćwiczeń, nie ich przydatności akurat dla Mrugacza. Ja to odebrałem po prostu jako zanegowanie samego sensu robienia przez początkujących siadów i wyciskań. Wyjaśnienie specjalnie dla Grudki99;)

W pierwszej siłowni komercyjnej, na jaką poszedłem, plan dla początkujących w ogóle nie uwzględniał pracy z wolnymi ciężarami, opierał się w całości na maszynach
Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-23 16:09:09

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2012-12-23 16:11:10

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 160 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1666
Moim celem było zwrócenie uwagi na połączenie partii, a może nawet nie tyle połączenie, co kolejność w tygodniu, tzn dzień po nogach robimy kolejna ogromną grupe mieśniowa tj. plecy. A co do ćwiczeń które podałem, czyli np. przysiad - nie chodziło mi o to aby nie wykonywali go początkujący, jest to najważniejsze ćwiczenie, tylko chodziło o technike jaka prezentował instruktor...

Zmieniony przez - Mrugacz06 w dniu 2012-12-23 17:27:50

Zwycięża ten, kto wytrwa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 396 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
to co przedstawil ten "trener" to parodia, kpina, ja bym takiego zje*** na Twoim miejscu i zrobil mu wioske przy ludziach :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koszulka Pitbull 'Polish Pitbull'

Następny temat

Siłownia Łódź niedaleko ul.lumumby

Wiecej