SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przerwa w siłowni - wyjazd na rower - co jeść (redukcja)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
Cześć. Jestem Kuba, 20 lat, 86kg wagi. To w zasadzie mój 1 temat. Jestem na redukcji od kliku miesięcy, schudlem około 14 kg, jest mi z tym dobrze, niczego mi nie brakuje, dieta też w porządku low carb, jem około 150g węgli dziennie. Nie narzekam na powolny ale jednak wzrost siły co na redukcji nie jest takie proste a jednak mi sie udało. Oczywiscie redukcja ciągle trwa;]

Teraz na lipiec planuje przerwe w siłowni związaną z wyjazdem na dłuższy wyjazd rowerowy. Niewiem dokładnie ile będzie on trwał ale sądze ze coś koło 2 - 3 tygodni. Dziennie planuje jeździć 80-120 km. Bagaże wszystkie łącznie z namiotem będę mieć ze sobą na bagażniku więc potrzebuje dduuużo energi i siły :) I tu pytanie co i jak mam jeść.
Może mam jakąś fobie odchudzania - ktoś pomyśli - jedzie na rower to jak ma przytyć. Ja jednak mam obawy - co i jak mam jeść. Najbardziej boje się tych węgli prostych, które jednak chyba powinienem po drodze co jakiś czas spożywać (prawda czy nie?). Oprócz tego głównie złożone czy jak? A co z białkiem, pewnie dużo na kolacje na regeneracje po wysiłku? Teraz sobie do treningów aerobowych dorzucam karnityne przed - na wyjazd też wziąć?

Kolejne moje pytanie (już nie z tej kategorii ale przy okazji napisze) - czy jeżdżąc przejmować się wskazaniami pulsometru i próbować pedałować w strefie 60 - 70 HRmax? Będzie najwydajniej mój organizm czerpał z tłuszczu w tak długich 'aerobach'.

I ostatnie, jak ochronić moje mięsnie podczas takiego wysilku?

pozdrawiam i czekam na wszystkie rady

Zmieniony przez - qbson89 w dniu 2009-06-24 09:45:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
czytam ze przy wielodniowym wysilku na kolacje powinno sie rowniez jesc weglowodany zeby sie w miesniach glikogen magazynowal - prawda czy nie? a moze pojdzie w tluszcz? tego bym nie chcial;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
po pierwsze możesz wziąć tą karnityne
po drugie nie patrz na pulsometr masz odpocząć od wszystkiego a nie zadręczać się czy pali się fat czy nie

poz trzecie posiłkami sie nie martw staraj się wybierać produkty pełnowartościowe unikając jakiś batonów i innych tego typu cudów jedz owoce pieczywo razowe jeśli możesz to mięso pij jogurty najlepiej naturalne ser itp tak na prawdę musisz zwiększyć ilość ww bo 80km to troche jest

osobiście nie dbałbym o to co jem aż tak bardzo ale starał się nie wybierać słodyczy i jeść jak najmniej przetworzone produkty

do zabezpieczenia możesz dać bcaa na przykład ale jeśli będziesz jadł odpowiednio nie jest to konieczne

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
a no wlasnie, batoniki takie musli czy coś mogą być? bo to jednak wygodne, no ale mają troche cukru zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
oblecą będziesz ciężko pedałował możesz też zrobić swoje na drogę ale na 2 tyg to chyba być nie udźwignął

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
czyli cukry proste darowac sobie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
możesz jeść byle by to nie były same proste przez cały dzień

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15280
Wszystko zalezy ile masz drobnych w kieszeni i gdzie bedziecie jezdzic (dostenosc do zrodel produktow)

W sklepach ze zdrowa zywnoscia mozna kupic suszona kielbase/mieso (ceny sa astronomiczne do 80PLN/kg) lub zrobic je samemu. Najlepiej bylby tutaj pemmican a brakujace wegle czerpac z solidnych porcji miodu z rana ;) Ihmo podczas dlugich wysilkow najlepiej sie sprawdzaja tluszcze nasycone

Reszta sie nie przejmuj, chwila odpoczynku od wszystkiego dobrze zrobi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
mam plan troche wołowinki sam ususzyć, oprócz tego no jakieś mielone pewnie będę do jakiegoś makaronu kupować, makaron pełne ziarna oczywiscie:) to przyzwyczajenie prędko nie minie. swoja drogą, czy będę mógł sobie bezkarnie w przerwie podczas takiego wysiłku zjeść troche pizzy, moze jakiegos kebaba, marzy mi sie to, a nie jadłem juz z pół roku:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 726 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3969
Możesz, przecież i tak to spalisz
Tylko nie przesadzaj.

> Per aspera ad astra <

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3134
Najlepiej będzie jeśli na ten czas obliczysz na nowo swoje BMR, gdyż podejrzewam iż będzie ono o wiele wyższe skoro masz zamiar tyle siedzieć na siodełku. Proponuję ci też przerwać na ten czas swoja redukcje, tzn wejść z kcal na swoje nowe BMR. Da ci to wymaganej energii, ochroni mięśnie, i jak mówi wielu, redukcja nie powinna trwać zbyt długo. Taka mała przerwa przy zerowym bilansie kcal dobrze ci zrobi, później znów wrócisz do diety na -.
Węgle (nawet i nie co prostych) jedz tylko wtedy jeżeli będziesz wiedział że je od razu spalisz. Czyli najlepiej przed wskoczeniem na rower i w trakcie. Pod wieczór, na noc wiadomo, mało węgli.
Jeśli masz kasę możesz sobie zafundować BCAA (ewentualnie HMB) na ochronę mięśni. L-karnityna jak najbardziej - wszak dostarcza więcej tłuszczu do "piecyka" który w twoim wypadku będzie chodził pełną parą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
jaki współczynnik aktywności do takiego nowego BMR hmmmm ciężka sprawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

ocena diety porada

WHEY premium