SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina kręgosłupa na odcinku L5 S1 i problem z członkiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1515

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
Witam, jakiś czas temu pisałem tutaj temat odnośnie problemów z członkiem, pewien lekarz zlecił mi zrobienie MR odcinka LS kręgosłupa, o to co pokazało badanie
Badanie MR wykonane w sekwencji SE obrazy T1 i T2 :
-przepuklina tylna centralna na głębokości 5mm krążka międzykręgowego L5-S1, która uciska worek opony twardej i pozostaje w stycznosci z korzeniami nerwowymi
-pozostałe krążki międzykręgowe prawidłowe
-trzony kręgów o prawidłowym sygnale i prawidłowej wysokosci
-stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.

Czy ktoś mógłby coś powiedzieć odnośnie tej przepukliny, czy ona może mieć związek z moim problemem?

https://www.sfd.pl/członek_twardy_w_spoczynku-t1121504.html
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To jest trochę bardziej złożony temat (unerwienie oraz przewaga układu przywspółczulnego nad współczulnym, unaczynienie) problemy w odcinku lędźwiowo-krzyżowym mogą wpływać na narządy płciowe poprzez wspomniany układ nerwowy m.in. splot podbrzuszny i n. sromowy, skonsultuj się z lekarzem co wysłała Cie na badanie rezonansem magnetycznym


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-10-08 12:05:16
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
Z tymi lekarzami to w ogóle jest dziwna sprawa. Byłem u 4-5 urologów wcześniej (mam ten problem od 12 czerwca, stalo sie to z dnia na dzien) i każdy twierdził że z członkiem jest wszystko w porządku a mi się wydaje że coś jest nie tak i żebym nie zwracał na to uwagi bo to normalna sprawa że członek sie robi twardy, wtf?! straciłem przez nich 3,5 miesiąca i kupe zdrowia... w koncu poczytałem, popytałem lekarza rodzinnego i znalazłem urologa który jak stwierdził mój lekarz rodzinny nie zostawił jeszcze kogoś bez diagnozy, no i faktycznie, jak wcześniejsi mi mowili ze nie ma zadnego problemu tak ten stwierdzil ze problem jest i zlecil zrobienie rezonansu L/S. Przyjmuje tylko prywatnie i teraz mam wizyte u niego umówioną na 26 października... takie do niego kolejki są...

A wracając do tematu, jakie mógłbym robić ćwiczenia rehabilitacyjne na przepukline tylną centralną odcinka L5/S1 ? ile serii i ile czasu mniej więcej na nie poświecać dziennie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To nie jest tak że na to są takie ćwiczenia a na to inne , jest to bardziej złożony proces i jest dobierane indywidualnie po uprzednim zapoznaniu się z badaniami obrazowymi oraz przeprowadzaniu badania fizykalnego. Trochę więcej o tym pisałem w dzisiejszym innym temacie:
https://www.sfd.pl/Chodzenie_z_kijkami_a_dyskopatia-t1130393.html
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
No dobrze, rozumiem i dziękuje. A do jakiego specjalisty mam się z tym udać? fizjoterapeuty czy do jeszcze innego? jacy w ogóle lekarze się zajmują takimi sprawami bo szczerze to nie mam pojęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Skonsultuj się z lekarzem który skierował Cię na badanie rezonansem magnetycznym , jednak wizyta u fizjoterapeuty i tak będzie Cię czekać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 223 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2190
u tego mojego lekarza będę miał wizytę dopiero 26 października, jeszcze kupa czasu a chciałem jak najszybciej się skontaktować z jakimś lekarzem w tej sprawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czasem lepiej poczekać (choć prawdopodobnie skieruje dalej) skoro pisałeś że wcześniej u innych lekarzy nie zaznałeś pomocy to lepiej się trzymać tego który wzbudził Twoje zaufanie i poszedł w kierunku diagnostyki która może być źródłem Twego problemu.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie badania zrobić podczas oddawania krwi.

Następny temat

Mata masująca

WHEY premium