SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przemeczenie, przetrenowanie - jak odpoczywac?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Mam taki problem, ze trenuje juz 4 miesiace bez dluzszej przerwy (max 3-4dni) i czuje ostatnio na treningach ze trace sily. Wiem ze kazdy poczatkujacy ma powera gdy zaczyna ale teraz dzieje sie cos dziwnego ze mna.

Teraz mam zamiar dociagnac jeszcze plan do konca (1 tydzien) bo konczy mi sie gainer, sprawdzic przyrosty (mam nadzieje ze jakies beda) i zrobic tydzien pomiarow bo bede zaczynal HST a wtedy zrobic tydzien przerwy.

Czy podczas tej pierwszej przerwy powinienem robic cos na regeneracje? Basenik sauna itp? Czy po prostu spac 7-8h i nie przemeczas sie zbytnio?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 72

Wzrost: 184

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 4 miesiace

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): domowy sprzet

Dieta: regularne posilki

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: gainer
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Pomoże ktoś?????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
Nie znam się na tym dobrze ale jak masz możliwość korzystania z basenu/sauny to poleciłbym, oczywiście, próbuj się nie przemęczać podczas regeneracji,a spanie to podstawa ;p (oczywiście te 8 h dziennie).Jeżeli odczuwasz niechęć do siłowni,zmniejszenie popędu seksualnego,spadek siły, szybkie zmęczenie podczas treningu lub nabywasz łatwo urazów itp. to oznaka przetrenowania .I jeszcze są regeneracje w których się ćwiczy na małych ciężarach i takie w których dajesz na luz siłownie, ja doradzam tą drugą czyli przerwa od złomu ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Mam w planach zamiar zrobić sobie taką przerwę bo czuję, że czas najwyższy. Z drugiej strony lepiej zapobiegać niż leczyć :)

Jeżeli miałbym chodzić na basen i saunę to ile razy przez ten okres 9 dni odpoczynku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 175 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3305
skocz po 3 razy na basen i na saunę ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 562 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9109
myślę że jak powiedział Gidariel to wystarczy, dla mnie basen i sauna to czysta przyjemność ;p relaks na maxa .Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4557
Jeżeli czujesz taką potrzebę, to zrób sobie przerwę, ale...
Ja głównego problemu dopatrywałbym się w Twojej diecie. Nie odpoczywasz wcale tak mało, wystarczająco. Tak więc dieta

"JAKOŚĆ ODŻYWIANIA MUSI DORÓWNYWAĆ JAKOŚCI TRENINGU"

JOHN PARILLO

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1895
Mi też się wydaje, że odpoczywam wystarczająco. Nie mam możliwości trzymania się ścisłej diety wiec przestrzegam podstawowych rad co spożywać, kiedy i jak. Jadam regularnie 5-6 razy dziennie co 3h.

Sam nie wiem co z tym zrobić ale zobaczę czy coś się zmieni po przerwie. Jeżeli do nowego roku nie będzie zmian to będę musiał przemyśleć co może być powodem tego przemęczenia i braku rozwoju.

Dzięki za odpowiedź w sprawie basenu ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan 3 dniowy na masę,

Następny temat

plan na mase do oceny/poprawy

WHEY premium