SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście z diety niskokalorycznej na redukcyjną zbilansowaną

temat działu:

Ladies SFD

Ilość wyświetleń tematu: 790

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 164
Witajcie,

potrzebuję pomocy w kwestii ułożenia sensownej diety redukcyjnej. Problem polega na tym, że przez ostatnie 6 tygodni byłam na diecie bardzo nisko kalorycznej. Praktycznie same warzywa. Zero tłuszczu, białka w sumie też, bo strączki odpadały. Węgle tyle co w jabłkach i burakach.
Dieta nie była na zgubienie kilogramów tylko bardziej na wyleczenie kolana, które w lipcu porządnie nadwyrężyłam i cały czas miałam wysięk płynu. Ortopeda się zgodził, więc spróbowałam i faktycznie pomogło. Obrzęk znikł, wróciła zupełna ruchomość kolana. Nie boli, jest ok. Trochę czasem strzyka, ale przy mojej wadze i po tych 8 miesiącach zastoju to chyba normalne. Przy okazji spadła też waga i chciałabym już pociągnąć ten temat tak konkretnie. Wyciągnęłam męża na siłownie i od trzech tygodni chodzimy każde po dwa razy w tygodniu. Na tyle nam pozwala czas. W domu mamy hantle i sztangę, ale szczerze to się ich boję, bo nie mam zielonego pojęcia jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.
Ale o tej diecie nieszczęsnej... Nie wiem za bardzo jak sensownie teraz przejść z tej prawie głodówki (głodna nigdy nie byłam, ale makroskładników tam też nie było) na coś odpowiedniego. Wyliczyłam sobie zapotrzebowanie kaloryczne wyszło na poziomie 2400 kcal. Myślę o obcięciu do 1900 kcal. Rozkład: B140gT80gW150g - chciałabym, aby to była dieta LC. Jednak teraz na pewno nie jestem w stanie tyle zjadać. No i pytanie: jak to zrobić? Na razie jestem drugi dzień na wychodzeniu. Wczoraj dodałam 40 g białka i po 20 g tłuszczu i węgli. Tłuszczu na pewno za dużo jak na pierwszy raz sądząc po częstotliwości odwiedzin kibelka. Jedna porcja białka to była odżywka, którą podprowadziłam mojemu mężowi. Najedzona pod sufit i po tym białku chyba tak mi gorąco, że hej! Jak szybko powinnam podbijać kaloryczność posiłków?
Ogólnie czuję się dobrze a nawet bardzo dobrze. Tylko na treningu czuję, że brak mi trochę siły. Wiem, że mogłabym więcej ale najzwyczajniej - nie mam siły. Co do treningów - ćwiczę z trenerem. Na zmianę albo trening obwodowy - głównie na maszynach, albo trening interwałowy (45s ćwiczeń/20 s odpoczynku) po treningu spacer na bieżni pod górkę ew orbitrek. Po interwałach na drugi i trzeci dzień włącza mi się niezły głód. Może wtedy bardziej podbijać kalorie?
Poradźcie proszę jak to zrobić z głową.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: TIZEN
WIEK: 35
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: Teraz siłownia od 3 tygodni, jeśli liczy się to co było kiedyś to trenowałam kolarstwo górskie, karate i grałam w drużynie siatkówki. 15 lat temu nagle przerwałam i tak zostało do dziś - znikoma aktywność fizyczna.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 102,5
WZROST: 176
OBWÓD RAMIENIA: 34
OBWÓD ŁYDKI: 38,5
OBWÓD UDA: 59
OBWÓD BIODER: 113
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 124
OBWÓD TALI: 107
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 115

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? Redukcja wagi. Powrót do dawnej sprawności. Po uzyskaniu odpowiedniej wagi - budowa sylwetki fitness.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: wysięk w stawie kolanowym po poważnym przeciążeniu stawu.
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: głównie preparaty witaminowe, B complex, wit, C, obecnie wprowadzam odżywkę Iso Whey Zero w celu podbicia białka bez dużego wzrostu kaloryczności posiłków.
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) Dwa razy dieta niskowęglowodanowa w roku 2013 i 2014, w krótkich okresach - obie diety szybko przyniosły efekty w postaci spadku kilogramów i ciąży :)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
Przez ostatnie 6 tygodni same warzywa (bez strączkowych), jabłka, grapefruity i cytryny. Maksymalna kaloryczność dnia - 800 kcal.
Obecnie chcę racjonalnie przejść do zbilansowanej diety redukcyjnej.
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
No chyba najlepiej właśnie sobie stopniowo zwiększać kaloryczność co kilka dni.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Czy to byl post Dabrowskiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 164
Tak. Post Dąbrowskiej. Wyjście zakłada powolne wprowadzenie kolejnych produktów. Tak tez staram się robić. Tylko nie byłam pewna czy przy treningach nie będzie to zbyt mała kaloryczność przez kolejne kilka tygodni. Poza tym w książkach nie ma mowy o rozkładzie makroskładników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
6 tyg to za dlugo na cos takiego. Bardzo powoli wprowadzaj. Zobacz jak mieso bedziesz trawic.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Okno żywieniowe - IF

Następny temat

REDUKCJA, KOLEJNOŚĆ POSIŁKÓW

WHEY premium