SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przedawkowanie białka?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witam, to mój pierwszy post na forum więc proszę się na mnie nie gniewać jeżeli umieszczam go w złym miejscu. Chciałbym w skrócie opowiedzieć mój problem, otóż od ponad miesiąca stosuję dietę + dodatkowo brałem witaminy olimpu + carbo (dieta poniżej) wszystko było super, nabrałem trochę masy przez ten czas (ok 2-3kg) jednak od ok. 5 lipca boli mnie brzuch, z początku myślałem że to przez witaminy więc je odstawiłem, nic się nie zmieniło, myślałem że może jakieś zatrucie, później myślałem że mam nietolerancję laktozy, myślałem że coś w diecie jest nie tak i starałem się zauważyć po czym najczęściej mam te bóle brzucha, wszystko wskazywało na kurczaka i ogólnie białko. Po bólach brzucha zaczęła się biegunka, ledwo coś zjadłem i już musiałem to wydalić + do tego te bóle brzucha i uczucie "przelewania się" czegoś w brzuchu. I zraziłem się tak do jedzenia że miałem odruch wymiotny + brak apetytu. Byłem u lekarza opowiedziałem o wszystkim, że stosuję tą dietę, że brałem witaminy olimpu Pani dotknęła mnie po brzuchu i od razu wystawiła diagnozę że to rota wirus (w sumie dziwne że bez żadnych badań krwi się obeszło czy coś takiego) przepisała mi leki, biorę je już od kilku dni, biegunka ustąpiła lecz bóle brzucha czasem się pojawiają. Nie wiem czy może być coś takiego jak przedawkowanie białka? Albo mam jakąś nietolerancję białka? Chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów i zacząć coś jeść normalnego (na razie jestem na biszkoptach, sucharkach itp. =/) bo straciłem to co budowałem przez ten okres stosowania diety. Wiem że nie jesteście lekarzami, ale wolę zapytać tutaj na forum niż lekarza który mi nie udziela żadnych informacji i stawia diagnozę na chybił-trafił..

Moja masa to 70kg

Śniadanie:

90-100 gr płatki owsiane
300 ml mleka
75 gr biały chudy ser

Drugie śniadanie:

Jajecznica z 4 jaj
100 gr pieczywa razowego

Obiad:

100 gr ryżu (najlepiej brązowego)
100 gr piersi z kurczaka
10 gr oliwy z oliwek

Posiłek przed treningowy:

100g kaszy gryczanej
100g tuńczyka z puszki (w wodzie)

Posiłek po treningowy:

-Od razu Carbo 60 gr lub sok pomarańczowy 250 ml

-Ok.40 minut po treningu:

100 gr ryżu brązowego
100 gr wołowiny lub piersi z kurczaka

Posiłek białkowy przed snem:

4 jajka

Podsumowanie:

Białka:153,3 gram
Węglowodany:383,6 gram
Tłuszcze:74,6 gram
Kalorie: 2819 kcal

Procentowo:

Białko:2,19 g/kg
Węglowodany:5,48 g/kg
Tłuszcz:1,06 g/kg
Kalorie:40,27 kcal/kg


Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 13:19:11

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 13:19:35

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 13:21:22

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 13:22:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Po pierwsze. Można mieć zbyt wysoką podaż białka, jednak przy takowej bardziej bolałyby Cię nerki, niżby brzuch, niemniej każdy znosi to inaczej. Może zbyt niska aktywność fizyczna?
Odsyłam do artykułu:
http://www.we-dwoje.pl/za;duzo;bialek;w;diecie;-;skutki;uboczne,artykul,18179.html

Edytuję, przypadkowo wysłałem.

Po drugie. Gdzie owoce i warzywa! Pięć porcji ma być. Do owsianki wkrój banana/jabłko, wyrzuć ewentualnie z pół łyżki owsianki.

Po trzecie. Tuńczyk niebezpieczną rybą jest, a jedzenie rzeczy z puszki na co dzień nieodpowiedzialne.

Po czwarte. Jedz pomidory, paprykę itd. - pomoże ona w radzeniu sobie z białkiem.

Po piąte - większość warzyw ma bardzo mało kalorii - można z nimi pofolgować.

Po szóste. Niektórzy mogą mieć problem z trawieniem i radzeniem sobie z jajami, szczególnie surowymi.

Po siódme. Biały chudy ser na początek dnia to dla mnie zły pomysł - raczej ciężkostrawny, średnie źródło białka.

Po ósme. Nie ustawaj w wysiłkach!

Zmieniony przez - Cinusss w dniu 2013-07-20 13:51:20

Zmieniony przez - Cinusss w dniu 2013-07-20 13:53:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witam, dzięki za szybką odpowiedź! Co do diety to jest okrojona strasznie (to co napisałem to ogólnie) bo np rano dodaje do białego sera owoce: brzoskwinie, banany, ananasa itp. do kurczaka i ryżu dodaje właśnie paprykę i pomidory. Co do tuńczyka z puszki to słyszałem że jest w nim dużo rtęci jednak i dlatego postanowiłem go jeść tylko w dni treningowe (3 razy w tyg). Co do jajek to najbardziej właśnie ucierpiałem po zjedzeniu ich na twardo, bo prawie od razu wymiotowałem. Co do wysiłku to powiem Ci że na siłowni daję z siebie 100%, pocę się strasznie, ponadto staram się aktywnie spędzać czas tj.: rower, czasem rzucam sobie z kumplem piłką do footballu, itp. nie wiem czy o taki wysiłek Ci chodzi czy np. masz na myśli jakieś bieganie w dni nietreningowe? Pozdro.

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 17:14:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
Pytanie, czy jesz 5 porcji warzyw i owoców(2 owoców, 3 warzyw). Jeśli tak, to jest spoko. Napisałem, że problemem jest tuńczyk tylko w puszcze? Oj, źle napisałem. Podobno puszkowany ma więcej rtęci niż taki zwykły, niemniej ciężko uznać tę rybę za zdrową. Może miruna, mintaj, podobna zawartość tłuszczu, a tańsza. Pewnie i mniej zakonserwowana. Może problemem jest uczulenie na mleko. Pewnie pomyślisz, że tyle lat już pijesz, a dopiero teraz miałbyś mieć z nim problem. Ale możesz mieć dopiero teraz. Hmmm. Polecam pójść do innego lekarza to po pierwsze. Może spróbuj również nie spożywać danego produktu przez 2-3 dni, to się dowiesz, czy Cię uczula. Wróć, niestety jesteś na biszkoptach, czego szczerze współczuję. Tak, myślałem o takim bieganiu i ostrym cardio, niemniej, jeśli masz choćby w połowie takie problemy z układem trawiennym, to tego typu wysiłek odpada. Jedyne, co mogę radzić, to zmiana lekarza, jeśli masz możliwość - pójdź do przychodni, kiedy tamta lekarka nie przyjmuje. Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Hej, jadłem rano owoce z tym serem + banan przed i po treningu + każdy posiłek z ryżem i kurczakiem zwieńczam warzywami czyli wychodzą 2 porcje owoców i 2 porcje warzyw :) Co do mleka to się naczytałem o tej nietolerancji laktozy i sam nie wiem, czasem jest tak: dajmy na to że jak zjem płatki owsiane z mlekiem z rana to jest ok, a czasami od razu muszę iść do łazienki ale bez żadnych bóli brzucha. Też dziwne jest że ta lekarka mi powiedziała żebym kontynuował tą dietę bo jest jak najbardziej "ok" co mnie zdziwiło.. A mogło być tak że się kurczakiem zatrułem? Albo tymi jajkami?

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-20 20:10:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 515
To już sam nie wiem. Ale jajka na surowo? Jeśli nawet od czasu do czasu masz po mleku problem, to możliwe, że jesteś uczulony na mleko lub jego pochodne, ale to byś musiał próbować tak, jak Ci mówiłem. Odstawiasz produkt, po 2-3 dniach sprawdzasz, jak wyszło itd. Może po prostu Twój brzuch nie lubi niektórych rzeczy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witaj, tak jajka na surowo, dzisiaj po bananie strasznie bolał mnie brzuch, musiałem jechać na dyżur, i jeszcze na miejscu się zwymiotowałem. Więc po bananach jest to samo.. To co jest takiego w tych bananach że mi szkodzą?

Zmieniony przez - 09.06.1991 w dniu 2013-07-21 22:25:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Prawdopodobnie lekarz miał rację. Poczekaj i zobaczysz czy Ci przejdzie.

Jaja na surowo? Chyba żartujesz sobie. Powiedziałeś lekarzowi o tym? Być może to salmonella.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
Witaj, zaszło nieporozumienie nie jajka na surowo tylko jajka na twardo. Sorry za pomyłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Jak nie przejdzie to kontaktuj się z lekarzem. My tu niewiele pomożemy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa, a rosnący brzuch

Następny temat

Posiłki

WHEY premium