SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przecietne zarobki i ceny.

temat działu:

Polacy za granicą

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 56616

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
byłem w Oslo w lipcu, pogoda była fajna, nie piździło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Scorpio francuski piesek bez sweterka nie da rady przy mniej niz +40 :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
buchachachacha
a sweterek musi być z wełny kangura, inaczej jest niedobry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Bujac sie Owszem dla mnie ponizej 20-tu to juz "****zi"
A Oslo to nie Bergen (Bergen jest wystawione na ocean jak zachodni brzeg irlandii moje fasolkowe mariany ), nie mieszkalem tam ale od ludzi ktorzy mieszkali slyszalem (statystyki meteorologiczne czytam rowniez namietnie), ze ****zi i pada caly rok
Wiec uscislijmy o jakim obszarze mowimy, bo Oslo ma klimat tak jak np Szczecin.
A to czy zima jest "przyjemniejsza" to kwestia indywidualna, bo jak pisalem ja wole -20 i suche powietrze, niz +5 i ciagla wilgoc - a tak chyba jest w Bergen, prawda?

Odnies sie prosze nie-emo jeszcze do tego, bo jestem ciekaw:


slyszlaem ze w Norwegii jak kupujesz pierwszy dom to nie placisz interest rate (rzad to pokrywa), ale nei wiem ile w tym prawdy


Z wikipedii:

Bergen features a temperate oceanic climate with relatively mild winters and cool summers. Despite being so far north, Bergen's weather is relatively mild. In the winter, Bergen is one of the warmest cities in Norway, thanks to the Gulf Stream. The city is located further north than Saint Petersburg, yet winters are much warmer in Bergen than St. Petersburg.
Bergen experiences plentiful rainfall, with annual precipitation measuring 2,250 mm (89 in) on average.[27] This is because the city is surrounded by mountains that cause moist North Atlantic air to undergo orographic lift, which yields abundant rainfall. Rain fell every day between 29 October 2006 and 21 January 2007, 85 consecutive days.[28] In Bergen, precipitation is plentiful and heavy rain can happen at any time of the year. The highest temperature ever recorded was 31.8 °C, a record that dates back to 1947.[29] The lowest ever recorded is −16.3 °C, in 1987.[30]
The high precipitation is often used in the marketing of the city, and figures to a degree on postcards sold in the city. For a period of time there were umbrella vending machines in the city, but these did not turn out to be a success.[31]


To taka odwrotnosc Perth, gdzie jak przestaje padac we wrzesnie tak zaczyna dopiero pokropywac pozno w kwietniu, a czasem dopiero maju
Dlatego za chvja nie zamieszkalbym na mokrej i zimnej polnocy, brr...
Choc miasteczko samo w sobie wyglada urokliwie, duzo lepiej niz australijskie molochy

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2010-08-23 02:26:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 784
@scorpio
Co do domu to zależy gdzie mieszkasz, bo jak mieszkasz tam na północy Norwegii to dostajesz wszystko gratis. Prace, dom itp. Zależy od regionu (kommunny) gdzie mieszkasz

W Oslo co prawda to prawda "piździ" bo Oslo jest płaskie.
Ale za to tutaj w Bergen mamy dookoła góry z każdej strony więc jak ma niby "piździeć" ?
P.S u nas w Bergen jest teraz tak zimno że 2 raz w tym tygodniu (licząc niedziele) się "pluskałem" w fjordzie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a karmiłeś fiordy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 784
karmiłem ;D jedzą z ręki jak nie hałasujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajne te fiordy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Witam emigrantow
"deszczem takim ze szkocja wydaje sie byc kraina nigdy nie zachodzacego slonca" a ja myslalem ze widzialem deszczowe dni.
Ja tylko tymczasowo, wakacyjnie, drugie juz wakacje spedzam w "krainie nigdy nie zachodzacego slonca" dokladniej Inverness, czyli typowo wybrzeze pod nosem. W tym roku jednak pada co drugi dzien albo i czesciej o.O 20 stopni to juz upal
Konkrety:
Zarobki to przecietnie najnizsza krajowa - ok 6funtow/h
mieszkanie - 420/miecha
zarcie - mrozony cycek 3.74/kg najtaniej wychodzi.
browar - 1.20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
Emo mi chodzilo o to, czy jak bierzesz kredyt to jest jakis government scheme, dzieki ktoremu nie splacasz odsetek, jezeli to twoje pierwsza chalupia - nie wiem co masz na mysli "na polnocy wszystko za darmo", raczej chyba cos z gola innego niz ja. NIe chodzi mi czy na kontrakcie dostajesz zarcie i mieszkanie w kampie gratis, tylko jak tam normalnie zyjesz i chcesz sobie kupic nieruchomosc, co z kredytem, bo taki mit slyszalem, ale pewnie to mit
Jak ma "****zic"? A od fiordu to nic nie wieje? Ale ok, twierdzisz ze nie "****zi", za to pada przez 80 dni non stop, i tak podziekuje
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Do USA na stałe

Następny temat

FAJKI

WHEY premium