SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeciążenie stawu kolanowego?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2254
Hej,

od jakiegoś czasu lecę planem w którym przysiady są 3 razy w tygodniu. Obecnie robię 4x9 powtórzeń (zakres jest od 8 do 12) ciężarem 70kg.

Mam dziwnie wrażenie "mrowienia" w prawej nodze które utrzymuje się cały dzień. Z lewym nic a nic się nie dzieje. W trakcie jak i po treningu nie czuje żadnego bólu tylko mrowienie i efekt "nadwyrężenia". Jeżeli ma to znaczenie, wracając do treningu siłowego po 4 tygodniowej przerwie, przy pierwszych dwóch sesjach czułem ból w więzadle bocznym prawego kolana który minął po skorygowaniu postawy w trakcie siadów.

Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. Poprzednio ćwiczyłem w zakresach 5x5 (2x w tyg) oraz 3x5 (3x w tyg) zdecydowanie większym ciężarem i nie odczuwałem żadnego dyskomfortu.

Zakładam że obecnie przy zwiększonej objętości (3 w tyg 4 serie po 9 repów) mogłem przeciążyć kolano.. Co o tym sądzicie?

PS. Nie odczuwam żadnych bólów w odcinku lędźwiowym.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 178 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1340
Możliwe ,że nadwyrężyłeś ,ale o mrowieniu przy nadwyrężeniu nie słyszałem. Poza tym raz piszesz o "nodze" raz o kolanie :p.
Spróbuj się lepiej rozgrzać i rozbić/rolować dane miejsce.

Kiedyś gdy zaczynałem z ćwiczeniami i waliłem max'a 100 kg na martwy bez rozgrzewki to też mi mrowiło ,ale całe dwójki i spięło je tak ,że hej :P.

Jeśli to rzeczywiście przeciążenie to spróbuj zrobić przerwę od treningu i może przejdzie.

"Bądź jak ptak, który spocząwszy w locie swym na gałązce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje śpiewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzegą od zagłady."

Victor Hugo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2254
czuje bardzo delikatne mrowienie w od kolana w dół prawej nogi :D Jakby coś było hmm "uciśniętego". Ale bólów bezpośrednio w kolanie nie odczuwam. No nic, odpuszczę sobie przysiady na kolejne 2/3 treningi i zmniejszę objętość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 178 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1340
Może jakiś przykurcz mięśnia ,ale nie wiem.
Jeśli nikt inny się nie wypowie to możesz zawsze polecieć znaną metodą hehe ; maść na ból ,magnez i przerwa od treningu :P.

Niestety ja nie potrafię Ci pomóc ,możliwe ,że zwykłe odłożenie treningów na jakiś czas pomoże ,ale jeśli będzie Ci się to powtarzało to chyba trzeba będzie do jakiegoś lekarza sportowego albo fizjo się udać. Poszukaj jeszcze na forum tym czy innym ,bo może ktoś miał coś podobnego.

Pozdrawiam i zdrówka życzę.

"Bądź jak ptak, który spocząwszy w locie swym na gałązce, chociaż ona ugina się pod jego ciężarem, nie przestaje śpiewać, bo wie, że ma skrzydła, które go ustrzegą od zagłady."

Victor Hugo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Moze jakiś ucisk na nerw gdzieś, ja tak miałem z frupą kulszowo goleniową cała tylna taśma mnie ciągneła i mrowiło, wlaśnie takie drętwienie, porozciągaj się, jakieś rolowanie, mobilizacje i zobacz czy bedzie porpawa.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2254
Tak swoją drogą rok temu miałem uszkodzenie II stopnia więzadła MCL (zapomniałem o tym bo myślałem że to była lewa noga :D). I jakiś lekki ból jest w jego okolicach ale wątpię aby po roku to mogłbyć tego jeszcze powodem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
może i to też być przyczyna, moze coś tam nie do końca jest wyleczone

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Są uszkodzenia, które się nie przedawniają. Ja 7 lat temu uszkodziłem więzadło na suwnicy kątowej. Od tamtej pory kilka razy przerywałem i wracałem do treningów, aż do zeszłego roku kiedy ból w kolanie wracał przy przysiadach i to z dość skromnym obciążeniem. Zrobiłem usg i okazało się że więzadło jest już w dość marnym stanie bo kilka razy się uszkadzało i naprawiało i dalsze przeciążanie go może skutkować operacją. Także piszę jako przestrogę, warto się udać do fizjoterapeuty żeby obejrzał co jest grane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2254
Dobra, byłem póki co u ortopedy i okazało się że jeżeli występuje mrowienie/drętwienie to idzie to wyłącznie z kręgosłupa..

Podejrzenie dyskopatii - za kilka dni mam się udać na zdjęcie RTG odcinka lędźwiowo krzyżowego AP + Bok.

Aj aj aj, nie dobrze. Chwilowo muszę się wstrzymać z martwym oraz siadami. To co mnie najbardziej zastanawia to brak jakichkolwiek bólów/powikłań gdy robiłem je wcześniej z większym ciężarem ale mniejszą objętością. Mogę dalej ćwiczyć siłowo ale nie przeciążać kręgosłupa.

Jak się czujecie kilka dni później po idealnie wykonanych siadach/martwym? Nic a nic nie boli was w odcinku lędźwiowym? W ogóle go nie czujecie? Wydaje mi się że będę musiał skupić się na rozciągnięciu odcinka kulszowo-goleniowego bo jest bardzo spięty.


Zmieniony przez - krisswoj w dniu 8/5/2019 11:50:26 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2254
Wydaje mi się że przez przykurczone dwugłowe uda za bardzo podwijałem tyłek. I o ile przy mniejszej objętości te błędy niebyły aż tak rażące dla organizmu to przy większej musiałem obciążyć odcinek lędźwiowy. Wydaje mi się że nie pozostaje mi nic innego jak rozciąganie / mobility dwugłowych uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Tak mi sie skojarzyło jak pisałeś o drętwieniu, ale zastrzegłeś że nic nie boli. Miałem kiedys przepuklinę i tez mi szło do pośladka i nogi ale nie obywało sie bez bólu pleców. Teraz jeszcze się zdarzy że po ciągach zabolą plecy tym bardziej że po treningu idę na 8 godzin dźwigać paczki, ale w miarę szybko puszcza.
Rozmasować, rozciągać, zrelaksować. Martwy na razie zastąpić unosami tułowia, uważać przy siadach. Przejdzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój plan treningowy

Następny temat

Czy taki trening jest dobry?

WHEY premium