SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przebudowa treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 871
20 lat, 180cm, 70kg

Cześć, od kilku miesięcy trenuję takim planem:
PON barki + ramiona
WT klatka + brzuch prosty
ŚR ramiona + brzuch skośny
CZW grzbiet
PT brzuch prosty + barki
SOB klatka + ramiona + nogi
ND grzbiet + brzuch skośny
Każda partia to około 1 godziny ćwiczeń i na każdą po 2-3 ćwiczenia działające na różne mięśnie tej partii (serie 10-8-6-4-2 z progresją obciążeń).
Dieta jest (B 2g / WW 6g / T 1g).

Nie narzekam na żadne kontuzje czy niedogodności fizyczne, efekty też widzę. Jednak niedługo będę musiał ograniczyć czas poświęcany na ćwiczenia, a mam świadomość, że 2h dziennie to dużo. Tym bardziej, że w innych tematach poświęcane są tylko 3 dni w tygodniu, albo proponowane jest każdego dnia robić inną partię (np. góra dół).

Czy uważacie, że przesiadając się z takiego trybu na robienie każdej partii raz w tygodniu nie zwiększając początkowo obciążenia nic się nie stanie? W sensie czy nie cofnę się? Czy regeneracja podziała i nie zobaczę spadku formy?

(Dodam tylko, że interesuję się tematem ćwiczeń / kulturystyki po amatorsku domowo już ponad rok, zacząłem tuż po liceum, a wcześniej cały czas trenowałem i wfy w szkole, także praktycznie od urodzenia nie mam przerwy w sporcie :) Stąd może nie mam problemów z regeneracją po takich częstych ćwiczeniach, a przynajmniej tak mi się wydaje.)

Liczę na wasze rady i spostrzeżenia, znacie się bardziej ode mnie :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ten plan to tragedia. Forsujesz swój układ mięśniowy, ograniczasz rozwój masy mięśniowej. Takie połączenia kolidują ze sobą ekspresyjnie.

Wypełnij pełną ankietę działu, więcej informacji dadzą większą perspektywę na Twoją sytuację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1203 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25548
i daj pelna ankiete

Duramen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 871
Oto ankieta.

Jeszcze zastanawiam się nad opcją, żeby zamiast ćwiczyć każdą partię raz w tygodniu po kilka ćwiczeń, zmieszać na każdy dzień po 1 ćwiczeniu z 2-3 partii, bo podobno 2-3 dni to odpowiedni czas na regenerację.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Na pewno się nie cofniesz, jeśli zaczniesz ćwiczyć jak człowiek Zainteresuj sie podziałem push/pull/nogi i dobierz adekwatną objętość/intensywność.Waga ruszy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 871
Podbudowałeś mnie ;)
Czekam na komentarze jeszcze innych osób
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW ocena

Następny temat

trening 3 dni masa do oceny

WHEY premium