SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przebiałkowanie ?? - czy to mozliwe ??

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Witam...

mam czerwone policzki odkad pamietam... do pwnego momentu wogóle nie zawracałem sobie tym głowy, w dziecinstwie miałem skaze białkowa, jakies 1.5 miesiaca temu 1 raz byłem u dermatologa ale głównie chodziło mi o tradzik (który jak na razie chyba ustapił ale przy okazji zapytałem sie jak wyglada sparwa z moimi policzkami i usłyszałem ze niestety nie da sie tego wyleczyc w zaden sposób usłuszałem taka opinie bardzo szybko lekarka nawet nie przyjrzała sie temu z bliska co mnie troche zdziwiło (ale nie chciałem byc niegrzeczny bo liczyłem ze przepisze mi jakies dobre masci na tardzik wiec za badzo sie nie burzyłem heh) jak sam wspomniałem o laserze to wydawało mi sie ze nie wiedziała jak do tego laseru ma sie ustosunkowac czy odradzic czy polecic taki zabieg wydawało mi sie ze jest jak by zdezorientowana ;/ wypisała mi tylko jakas masc z mocznikiem mówiac ze to na moje rogowacenie naskórka na policzkach które rzekomo rozpoznała - i tu z tym rogowaceniem miała chyba racje bo rzcezywiscie mam takie krosty na policzkach a jak czytam w necie jest to własnie owe rogowacenie... dzis zarejstrowałem sie na 25 wrzesnia do tego samego dermatologa ale mam zamiar tam pójsc głownie z tym rumieniem a nie jak poprzednio z tradzikiem i troche dłuzej podyskutowac z pania dermatolog na ten temat - jestem ciekawy co powie za 2 razem... w poniedziałek oprócz tego zarejestruje sie jeszcze do drugiego dermatologa we wrocku tez panstwowego i zobacze co mi powie... na razie nie chce isc do prywatnego bo wizyta kosztuje ok 100 zł ale jesli bedzie taka potrzeba no to nie bede miał wyjscia ;/ byc moze udam sie do dermatologa który polecił mi Krzykacz bo bardzo zalezy mi na pozbyciu sie tego problemu ;/ ale to zostawie sobie na pózniej na razie spróbuje w swoim miescie... jednak przechodzac teraz do sedna sprawy ... ostatnio jak by wiecej osób zaczeło mi zwracac uwage dlaczego mam takie policzki ;/ sam nie zauwazyłem zeby mi sie stan cery pogorzył no ale ... ost. nawet moja babcia mi to wypominała i powiedziała ze to moze byc przebiałkowanie (skaza białkowa jaką miałem w dziecistwie) i powiedziała zebym ograniczył spozywanie białka a konkretnie mojego ulubionego sera żółtego... ser żółty napawrade wcinałem bez opamietania :P prawie codziennie przez no nie bójmy sie powiedziec kilka lat :/ porpstu go uwielbiam .. ale od tygodnia przestałem go jesc... i co zauwazyłem ?? hmm... powiem tak w pwnych miejscach na policzkach pojawiły sie małe "bledsze" plamy tzn. zankło zaczerwienienie i jest jak by normalny odcien skóry jednak i tak duze placki czerwonego obszaru pozostały... na jednym policzku tych bielszych plam mam dokłądnie 3 a na drugim 2 jednak wokól nich tak jak pisze nadal jest czerwony obszar.. wiec wydaje sie ze zaczerwienienie jak by ustepowało jednak nierównomiernie ;/ czy to normalne ?? i czy to mi sie wyrówna jakos ? tzn. czy bede miał jeden odcien skóry czy bede w tych miejscach kolorowy ;/ ?? zaznaczam raz jeszcze ze te bielsze miejsca w porównaniu z tym czerwonym obszarem sa małe ;/ jednak wczesniej ich wogóle nie było ;) i z 1 strony troche sie ciesze bo łudze sie ze moze mi to zniknie całkiem a z 2 troche martwie ze bede "plamisty" hehe i co wy na ten temat sadzicie ?? czy to faktycznie moze byc od przebiałkowania ?? i czy nadal nie jesc tego sera ani innych produktów białkowych ??

do dermatooga wiadomo i tak pójde ale tak jak pisałem wczesniej przynajmniej ten jeden dermatolog wydaje sie troszke dziwny ;) chociaz tradzik po jego wizycie jakby ustapił :)

zdr.

p.s. soryy za długi art. ale chciałem wszystko obszernie wyjasnic i przdstawic sprawe dodam ze niedługo koncze 19 lat a problem dotyczy mnie od dziecka ale rózniez od dziecka wcinam zólty ser ;/

p.s.2 - Jak by ktos znał dobrego dermatologa we wrocku (panstowy lub prywatny) to niech podzieli sie taka informacja byc mzoe mi sie przyda :)

EDIT:

podbijam do góry moze ktos odpowie ... na razie dalszych zmian w mojej cerze nie zauwazyłem jest tak jak opisałem...

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2007-08-31 18:22:39

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2007-09-02 23:26:00

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
aha zeby podbic w góre to musze wysłac nowa wypowiedz... a myslałem ze wystarczy edytowac

wiec teraz podbijam

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jeśli ćwiczysz na siłce ser i tak jest bardzo niewskazany. Próbowałeś wyeliminować białko z diety i obserwować czy są zmiany? Oraz czy nie zastanawiałeś się czy aby to nie Twoja natura/uroda jest za to odpowiedzialna...

Odnośnie lekarza - pytaj może w Informator DOLNOŚLĄSKI lub szukaj po lokalnych informatorach medycznych.

Zmieniony przez - krzykacz w dniu 2007-09-03 16:29:03

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
no własnie odstawiłem ser na jakis czas i pozostałe produkty białkowe aby zaobserwowac cy sa zmiany... no i opisałem je wyzej czyli ze po tygodniu zauwazyłem małe miejsca juz "zdrowego" koloru na polikach ale i tak wiekszosc polików mam zaczerwienione teraz nie jem białka juz jakies 1,5 tygodnia i zadnych dalszych zmian nie zauwazyłem ;/ na 6 wrzesnia jestem zarejstrowany u jdnego dermatologa a 25 u drugiego zobacz co powiedza ale czy mozliwe jest to ze te czerwone policzki mam od białka ?? wszystkiego zapene dowiem sie po obu wizytach a przynajmniej tak powinno byc ale jestem ciekaw waszego zdania ... czy to moze byc od tego białka ??

a na siłce cwiczyłem 2 lata ale juz nie cwicze od stycznia... ale za miesiac zamierzam zrobic wielki powrót :) - oczywiscie jak cwiczyłem to prez ten cały czas wcinałem ser i nigdy nie słyszałem zeby był on niewskazany (mowa cały czas tyczy sie sera żółtego )

odnosnie lekarzza juz pytałem w dolnoslaskim :) - i głucho

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Odnośnie sera - rzecz się tyczy zawartości tłuszczu...
Odnośnie białka a w/w objawów - trudno jednoznacznie stwierdzić. Może rzecz się rozbija o cerę naczynkową - w tej materii trzeba by pytać dziewczyn z URODA... Albo jak wspominałem - taka uroda...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ok dz. za odp

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poziom cholesterolu i trójglicerydów

Następny temat

problemy z oddychaniem

WHEY premium