SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o poradę-opinie, ćwiczenia z hantlami, dieta dla początkującego.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 33
Witam wszystkich serdecznie, zwracam sie z prośba do ludzi w temacie z doświadczeniem, o poradę.
Mam hantle i ćwiczę w domu, tak naprawde nie do końca wiem jakie ćwiczenia na nich wykonywać, do tej pory tak naprawde robiłem wszystko instynktownie, i pora jednak poprosić kogoś doświadczonego o pomoc,
Do tej pory robiłem wyciskanie leżąc 3s 8-10-12, wypychanie sztangielek stając tak samo 3s 8-10-12, pompki (babskie na kolanach, nie mam jeszcze tyle siły by wykonywać normalne..) w tym w seriach i powtórzeniach jak wyżej. Podciąganie sztangielek stając biceps jw. Przysiady z hantlami, Aha i wypychanie hantla za głowa oburącz na triceps siedząc, przepraszam jesli nie nazywam ćwiczeń fachowo ale naprawde jestem zielony w temacie, i tu moja prośba czy mógłby ktos zasugerować mi czy ten plan jest ok? Bądź moze inaczej jakos sie do tego zabrać? Inne ćwiczenia? Biegam 2-3 razy w tyg. Na ta chwile staram sie zrzucić oponkę :) ale tez jednak rozruszać mięśnie, chciałbym pierw jednak zredukować obecne otłuszczenie, a pózniej zacząć budować masę. Mam budowę typu skinny-fat generalnie łatwo mi przybrać jak i zrzucić wagę. Czytałem gdzies na anglojęzycznej stronie ze w mojej sytuacji sa 2 opcje albo robić jednak masę i budować mięśnie, bądź redukcja z ćwiczeniami siłowymi. Przez to ze zbliża sie lato wielkimi krokami postanowiłem zacząć od redukcji. W ciagu 3 tyg waga spadła przez bieganie ok 40-50 minut, dieta 2300kcal z 81 na 76kg. Zauważyłem ze w mojej diecie bardzo brakowało źrodła białka za to tłuszczy aż ponadto.. Na ta chwile 133g białka, tłuszcz 51g, węglowodany 329g. Choć czasami trudno mi dobić do tych 2300kcal od kad zrezygnowałem z przetworzonej żywności, fastfoodow, chipsów i innego śmieciowego jedzenia. Staram sie nawadniać organizm 2-3l wody dziennie, dla uzupełnienia białka stosuje Whey 100 od trec'a jedna porcja dziennie, czasami zamiast śniadania z płatkami orkiszowymi, lub po treningu, oraz bcaa by nie stracić mięśni które juz sa (niewiele ale cos wisi na kościach no i witaminki w sumie tyle z suplementacji, bardzo mi zależy na poprawie sylwetki Panowie jesli możecie cos zasugerować bede mega wdzięczny. Planuje wybrać sie na siłownie, ale w niedługim czasie mam przeprowadzkę dość daleko, wiec nie chce teraz jeszcze kupować karnetu, -hantle pożyczone od znajomego dlatego na nich domowymi sposobami chciałbym rozruszać sie. Pozdrawiam serdecznie.

Wiek: 26
Waga:76
Wzrost:176
Dieta:2300kcal.
Początkujący, trening cardio bieganie 3x w tyg, 40-50 min.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 33
Aha zapomniałem dodać spalacz w suplementacji Olimp termo speed extreme
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Spalacz schowaj do szafy albo sprzedaj bo nie jest ci potrzebny.
Zastanów się czy jest ci potrzebna redukcja, nie dałeś zdjęcia poglądowego więc trudno ocenić jak to u ciebie wygląda. Moim zdaniem zdecydowanie za mało tłuszczy w diecie, daj ją do sprawdzenia w dziale Odżywianie i Odchudzanie.

Jeżeli masz same sztangielki to zaglądnij do działu Trening w domu, znajdziesz tam przykładowe schematy treningowe z obciążeniem własnego ciała i wykorzystaniem sztangielek, jakiś trening obwodowy moim zdaniem zdałby egzamin w twoim przypadku.







Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-05-03 22:24:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 33
Hey w załączniku jest zdjecie, za chwile dorzucę drugie. Kurcze ten spalacz to tak intuicyjnie wziąłem. Własnie gdzies przeczytałem o tym zeby zacząć od FBW, na stronach rożnie piszą i kurcze potrzebowałem czyjejś opini, kogoś doświadczonego. Co do diety gdzies widziałem przedział tłuszczy miedzy 0,5-1g na kg, w diecie te tłuszcze głownie opierają sie na oleju orzechowym, kokosowym, maśle mix 100% orzechów rybach: makrela łosoś. Niedługo wrzucę jak radzisz wątek w odpowiednim dziale. Rownież spotkałem sie z tym ze przy tej budowie ciała zacząć jednak od masy, jednak wącham sie, sami oceńcie. Generalnie boje sie ze zaleje sie tłuszczem przy tym, i bede jeszcze gorzej wyglądał w okresie wakacyjnym :P znaczy spodziewam sie ze nie bedzie mega efektów w ciagu 2-3 miesięcy, jestem realista i znam prawa tego sportu ;) pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 33
Sorry ze zdjęcia przekręcone ale z tel wrzucam na szybko :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Redukuj. Dział Odżywianie i Odchudzanie odwiedź i daj do sprawdzenia dietę bo w moim przekonaniu tłuszczy jest za malo.

Możesz zacząć od FBW, trening obwodowy również będzie w porządku. Ważne aby to było sensownie ułożone dlatego warto abyś zaglądnął do działu trening w domu bo znajdziesz tam przykładowe, gotowe plany treningowe w oparciu o sztangielki i obciążenie własnego ciała.


Zmieniony przez - Viren w dniu 2016-05-03 23:07:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 33
Tak tez myślałem ze pierw redukcja, te zdjęcia sa z waga 81, teraz jest 76, same areoby w formie biegania jak wspominałem, dzięki za wskazówki, pozdrawiam .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dobry trening cztery razy w tygodniu

Następny temat

Przmusowa zmiana panu z FBW na GÓRA--DÓŁ--FBW?

WHEY premium