SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o ocene lub porade co do tego treningu (2)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 598

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

70

Wzrost

181

Cel treningowy

troche masy dla wiekszej sportowej sylwetki

Staż treningowy na siłowni

10 miesiecy

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

wysokobialkowa

Ostatnio przerabiany plan

Split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 613
Witam mam 18 lat trenuje 10 miesięcy, moja waga to 70 kg i 181 cm wzrostu,znalazłem taki trening i chciałem się dowiedzieć czy będzie odpowiedni dla mnie czy mam coś w nim zmienić

1. PRZYSIAD

To ćwiczenie nie tylko rozwija uda, ale wzmacnia ono również krwiobieg. Dobrze jest wykonując je korzystać z pomocy stojaków, co pozwala na użycie dużych obciążeń. Z obciążeniem na tylnej stronie barków i ze stopami płasko na podłodze lub na podstawce o wysokości 2,5 cm opuszczaj się na dół, aż do pełnego przysiadu. Rób głęboki wdech opuszczając się na dół, głęboki wydech wstając. Zwiększaj obciążenie według systemu (8,8,6,6).

2.WYCISKANIE NA ŁAWCE

Jest to ćwiczenie nr. 1 na umasowienie góry a szczelnie mięśni piersiowych. Przysiady prowadzą do ciężkiej pracy systemu oddechowego a wykonywanie w następnej kolejności po nich ćwiczeń na klatkę daje dodatkowe korzyści rozwojowe. Używając dość szerokiego uchwytu puszczaj sztangę aż dotnie ona klatki około poziomu sutek a potem wypchnij ją z powrotem nad głowę. Rób głęboki wdech opuszczając sztangę, wydychaj powietrze wyciskając. (8,8,6,6)

3. WYCISKANIE NA SKOŚNEJ

Jest to ćwiczenie nie do pobicia, jeśli chodzi o pogrubienie góry mięśni piersiowych. Można je wykonać zarówno szantą jak i sztangielkami. Jeśli posiadasz stojaki umocowane do skośnej ławki jesteś szczęśliwcem. W przeciwnym razie potrzebujesz pomocy dwóch osób przy podaniu sztangi. W pozycji wyjściowej sztanga znajduje się na wyciągniętych ramionach nad twarzą. Opuszczaj sztangę przed szyję, a potem wyciskaj ją w górę.(8,8,6,6)

4.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM CHWYTEM

Oto największe ćwiczenie na poszerzenie i wykształcenie góry grzbiety. Używając bardzo szerokiego uchwytu podciągaj się aż podbródek znajdzie się ponad drążkiem. Wykonaj pięć serii po osiem do dziesięciu powt. Jeśli możesz wykonać więcej niż dziesięć powtórzeń dodaj obciążenie trzymając lekka sztangielkę między nogami lub stopami

5.WIOSŁOWANIE W OPADZIE

Jest to również straszne ćwiczenie na zbudowanie masywnej góry grzbietu. Chwyć sztangę nieco szerzej od szerokości barków i pochyl się do przodu w pasie tak, aby tułów był równoległy do podłogi. Trzymaj tułów wyprostowany i sztywny tak, aby całą pracę wykonywał najszerszy. (8,8,6,6)

6.WYCISKANIE ZZA KARKU

Dla nadania wymiarów, kształtu i siły barkom, ćwiczenie to nie posiada sobie równych. Wydychaj powietrze wyciskając ciężar nad głowę. Wdychaj opuszczając sztangę w dół. (8,8,6,6)

7.UGINANIE RAMION ZE SZTANGA

To mój faworyt, jeśli chodzi o dodanie wymiarów i siły bicepsów. Polecam średni uchwyt dla bezpośredniej pracy bicepsów. Mocno kurcz biceps w górnym położeniu a potem opuść sztangę i powtarzaj. (8,8,6,6)

8.WYCISKANIE NA TRICEPS W LEŻENIU Czy mozna to zmienic na cos innego bo mam problem z tym cwiczeniem a dokladniej ból w stawie łokciowym

Twój triceps zwiększy swe wymiary i siłę od tego ćwiczenia. Opuszczając gryf pamiętaj by łokcie było przez cały czas skierowane ku sufitowi. Wykonuj ćwiczenie bardzo dokładnie, koncentrując się na pracy tricepsów.(8,8,6,6)

9.MARTWY CIĄG

Zbyt wielu kulturystów neguje to wielkie ćwiczenie. Krzyż jest uważany za źródło siły u człowieka i to ćwiczenie nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wzmocnienie tego regionu. (8,8,6,6)

10.WSPIĘCIA NA PALCE

Nie dziw się, że dodaję również ćwiczenia na umasowienie łydek. Umieść stopy na podwyższeniu tak by w dolnej pozycji pięty zwisały swobodnie i abyś czuł naciągniecie mięśni łydki. Wykonaj 5 szybkich serii po 12 powtórzeń. Możesz dodać dodatkowe obciążenie trzymając hantle w ręku lub,8,6,6,6)ćwiczyć tylko jedną łydkę za jednym razem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Staż treningowy na siłowni: 10 miesiecy

Podaj obciążenie robocze w podstawowych ćwiczeniach .

przysiad- ?
martwy - ?
wyciskanie - ?

Po co ten opis ćwiczeń ?

Ostatnio przerabiany plan: Split

pokaż , samo split nam nic nie mówi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 613
przysiadu nie moge narazie podac bo go nie robilem przez kontuzje nogi, martwy 55kg x 8 , wyciskanie 52kg x8, opis cwiczen juz byl skopiowalem po prostu to co znalazłem, split Poniedzialek plecy i triceps: Podciaganie szerokim nachwytem 3 x 10 wiosłowanie na maszynie szorokim,4 x 10, podciaganie sztangielki w opadzie 4 x 10, Pompki na poreczach 4 x 10, wyciskanie w lezeniu wąskim uchwytem 4 x 10, prostowanie ramienia ze sztangielka w opadzie tułowia 4 x 10 Sroda barki i przedramiona : wyciskanie sztangielek 3 x 10, unoszenie sztangielek bokiem 3 x 10, podciaganie sztangielek wzdłuż tułowia 3 x 10, unoszenie ramion w przod ze sztangielkami 3 x 10, jedna seria przedramion sklada sie z uginania nadgarstkow nachwytem w siadzie x 15, uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie x 15 i uginanie ramion do kąta prostego w łokciu nachwytem x 15, robilem 3 takie serie, i uginanie ramion chwytem mlotkowym do kąta prostego 4 x 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 613
a zapomnialem o sobocie Klatka i bicepsy: wyciskanie na plaskiej sztangą 10 x 4, wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 4 x 10, i rozpietki na plaskiej 4 x 10, uginanie ramion ze sztanga lamana na modlitewniku 4 x 10, uginanie ramion z sztangielkami z obrotem nadgarstka 4 x 10, uginanie ramion z sztangielkami chwytem młotkowym 4 x 10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłe po treningu holistycznym, dlaczego siła stoi?!

Następny temat

FBW dla poczatkujacego

WHEY premium