SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o rozpatrzenie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 639

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez kif_anka z działu Kulturystyka i Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58
Witam, moje pytanie, a w zasadzie to nawet dwa, brzmią :

1.Czy trenowanie na zakwasach jest neutralne na wpływ sensu mojego treningu ?
Nie pójdzie on na marne ?

2. Czy ćwiczenie gryfem + piątka na stronę w trybie 3 serie po 30 powtórzeń jest odpowiednie
dla budowania rzeźby ?
Wygląda to mniej więcej tak:
I ćwiczenie : W staniu, podchwytem ściągam gryf z prostych rąk pod brodę, i wolno opuszczam do prostych rąk. Tak 30 razy.
II ćwiczenie : Gryf trzymam nadchwytem mniej więcej na szerokość barków za głową, po czym wyciskam go do góry napinając przy tym jak najbardziej mięśnie pleców i barków. Tak 30 razy.
III ćwiczenie : Gryf zakładam ponownie za głowę którą opieram o ściane. Stawanie na palcach plus napinanie mięśni nóg partii dolnych jak i górnych, z gryfem na karku 15 razy po 5sek każde stanie.
IV ćwiczenie : Wyciskanie gryfu leżąc na ławeczce, z jak najmocniejszym napięciem mięśni klatki piersiowej (ok. 3 sec przytrzymania w stanie napięcia) Również 30 powtórzeń.
V: Brzuszki na skośnej ławeczce ; 3 serie ; 70 powt. 60 powt. 50 powt.

Cały cykl zaczynam od początku po krótkim ochłonięciu - 3-5 minut.

I wszystko tak toczy się 3 razy.
Ćwiczenia są wykonywane za każdym razem tym samym obciążeniem.

Moim celem jak wyżej jest osiągnięcie nie przeciętnej rzeźby. (Trochę facet wygląda miernie gdy jest jak np. K. Wojewódzki - bez obrazy)
Dotychczas trenowałem 8 lat kosza, niestety mam kontuzję która nadaje się do operacji dosyć kosztownej na którą mnie nie stać (12 tys.)

Do tego unikam spożywania tłuszczy, a zjadam więcej białka.
(Gryf którym wykonywane są ćwiczenia jest lekko łamany.)



Proszę o jakieś rady, usprawnienia mojego treningu :) Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening -masa

Następny temat

Rozwój, pytania

WHEY premium