SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o poprawki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Witam od jakiegoś już czasu staram się odżywiać zdrowo więc ograniczyłem w diecie do minimum cukry proste, tłuszcze nasycone produkty przetważane itd Większość mięs makaronów itd robię na parze. Przy wadze 90kg i BMI około 16 (na oko) trenuje intensywnie 4x w tygodniu więc moje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 3500kcal i w sumie około tyle przyjmuje przy proporcji mniej więcej b:215g(24%) ww:419g(48%) tł:109g(28%) Żrudła białek to: Karkówka wieprzowa, Tusza z indyka, Ryba mintaj, Jajka, odzywka białkowa. Węglowodany: Brązowy ryż i makaron, Mąka typ 2000, Rodzynki, Warzywa i owoce. Tłuszcze: Oliwa z oliwek, Omega 3.
Wszystko wydaje się być ok bo dość szybko rosnę siła idzie w górę nie czuje się senny ani zmęczony ale mimo tego że wizualnie tłuszczu mam coraz mniej bo wychodzą żyły zaczynają się rysować wcięcia itd to w pasie przybyło mi około 2cm więc nie wiem czy coś nie tak jem czy przyczyna tkwi gdzie indziej. Jeśli chcecie mogę rozpisać np jeden cały dzień co i jak zjadam. Dziękuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie BMI, a BF jak już. :)
Rozpisz, tutaj instrukcja w jakiej formie tego oczekujemy:
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ.-t922822.html
Napisz też ile razy w tygodniu trenujesz, co to za trening, oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Chwilke już to robię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Wziełem z archiwum żeby szybciej było wtedy mniej ważyłem dlatego mniejsza kaloryczność.
Co do treningów to:
Poniedziałek: Plecy,Brzuch
Środa: Klata,Brzuch
Czwartek: Barki
Piątek: Nogi,Brzuch

Treningi mam intuicyjne bardzo intensywne krótkie przerwy i spore obciążenie w granicach około 80%

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
I dla porównania dzisiejsza

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brakuje źródła zdrowych tłuszczów (połowa dziennej porcji tego składnika pokarmowego pochodzi z karkówki, która co prawda od czasu do czasu może pojawić się w diecie, ale z umiarem). Dodaj zatem: oliwę z oliwek, tłuste morskie ryby, orzechy, olej lniany. Koniecznie warzywa, minimum 0,5 kg dziennie - najlepiej te zielone. Białko z prochu staraj się jako uzupełnienie zapotrzebowania. Zamiast musli z Biedronki wybierz płatki owsiane. Nabiał wybieraj półtłusty.

Na ile obliczyłeś zapotrzebowanie?
Po jakim czasie od ostatniego pomiaru nastąpiła zmiana obwodu w pasie? Jak to się ma do zmiany masy ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Zapotrzebowanie to około 3500kcal 2cm w pasie przyszło w jakieś 4tyg z tym ze waga w tym czasie też poszła w górę o jakieś 3kg co do tych tłuszczy jem omege 3 resztę z zalecanych zmian wprowadzę od jutra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Albo masz niedoszacowany jadłospis i jesz trochę więcej kalorii niż wynika ze zrzutu, albo Twoje zapotrzebowanie jest niższe niż 3500, bo w przeciwnym razie nie nabierałbyś masy.

Ważysz i odmierzasz dokładnie czy raczej "na oko"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Mam wagę i warze co do grama wszystko co jem pomiędzy nie podjadam wszystkie wartości obliczam na kalkulatorach w naszym forum a waga mojego ciała wynosi około 91kg wiec szacuje zapotrzebowanie z wagi 90kg. Co do nabierania masy to faktycznie waga idzie w górę wymiary tak samo z tym że wizualnie tkanki tłuszczowej jest coraz mniej jedynie te 2cm w pasie hmm nie wiem czemu może dodać aeroby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Więc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 94 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1172
Panowie na dzień dzisiejszy po poprawkach wygląda to mniej więcej tak. Myślałem żeby podbić trochę białka co o tym myślicie?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przybranie masy u ektomorfa z 70 na 80 | DIETA + ODZYWKI, Co brac jak i kiedy-PYTANIE

Następny temat

Krazenie limfy i dolne partie

WHEY premium