SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 714

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
Płeć : mężczyzna

Wiek : 16lat

Waga : 70kg

Wzrost : 175

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty : nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka sztanga sztangielki prasa modlitewnik

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne : nie

Zażywane suplementy : białko serwatkowe i kreatyna



Witam, trenuję już pół roku i zauważyłem że słabo poszerza mi się obwód ramienia i chciałbym abyście ocenili mój trening

Poniedziałek
Klata+Barki

Wyciskanie leżąc sztangi - 4s 10-12p
Wyciskanie skos sztanga (+) - 3s 10-12
Wyciskanie skos hantle (-) - 3s 10-12p
Rozpiętki 4s 10-12p

Wyciskanie hantli 4s 10-12
Podciąganie gryfu do brody 4s 10-12
Odwrócone rozpiętki na tył barków 4s 10-12

Środa
Biceps+Triceps

Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem (drop set) - 4serie

Sztanga na modlitewniku+ wyciskanie fr. siedząc zza głowy (superseria) 3s 10-12
Francuskie leżąc 4s 10-12
Biceps 1 ręką o kolano+Pompki na poręczach - 3s 10p

Piątek
Plecy + Nogi

Wiosłowanie 4s 10-12p
Wiosłowanie końcem sztangi 4s 10-12p
Wiosłowanie sztangielką 3s 10p
Szrugsy 4s 10-12p

Prostowanie nóg na prasie 4s 10-12
Uginanie nóg na prasie 4s 10-12
Wspinanie na palce siedząc 4s 12-15
Jeszcze jedno ćwiczenie na pośladki ale nie pamiętam nazwy

I mam pytanie czy dorzucić jeszcze w sobotę po 2 ćwiczenia na biceps i triceps
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Widać, że sam układałeś plan, bo jest tragiczny. Plecy/Nogi w jeden dzień.. ( To dwie największe partie naszego ciała, najcięższe sesje treningowe)

Biceps/Triceps połączenie znakomite, lecz nie dla Ciebie. Taki zestaw jest dla bardziej zaawansowanych.

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): ?? Podaj

Zdecyduj się ile masz lat? 16 czy 14 - bo masz w profilu taki wiek podany.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2013-04-08 14:37:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
Na profil nie patrz bo zrobiłem go latem jak najszybciej i wybrałem dane na ślepo, a przysiadów ani martwego nie robiłem ponieważ boję się że będę wykonywał je źle technicznie, a słyszałem że złe wykonywanie tych ćwiczeń potrafi zahamować wzrost a na ławeczce wyciskanie to tak 52-55 kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale wykonywac je poprawnie wcale nie jest trudno. A sam plan straszny. Nie dziwie sie ze ramie nie rosnie, a jak z dieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
6:30 - owsianka
10:00 - 2-3 kromki chleba razowego z szynką z piersi indyka
14:00-14:30 - pierś z kurczaka do tego ryż i jakieś warzywka
około 16:30 - ryż z jogurtem
19:00-19:30 - Jajecznica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
między posiłkami jeszcze jakieś owoce (banany itp)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
A co myślicie o treningu na mase dla początkujących Joe Weidera ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 

To bzdura, nie wierz w tego typu rzeczy. Mit 1 http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

O to w tym chodzi, doskonal swoją technikę, popatrz na filmiki instruktażowe, poproś kogoś aby ocenił Cie z boku, lekkim ciężarem na tak zwaną próbę.

Nie możesz tego unikać, są to podstawowe, złożone ćwiczenia, przy których pracuje całe ciało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41
Czyli dużo lepszy na zbudowanie masy mięśniowej by był np trening FBW z ciągami, przysiadami itp niż trening dzielony przykładowo pon-triceps klata wt- biceps plecy piątek-nogi barki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie ma jakiejs reguly, ale z Twoim stazem fbw moze byc lepszym rozwiazaniem, zwlaszcza jesli wczesniej go nie robiles i unikales ciagow.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Charakterystyka treningu na masę a siłę z doborem obciążenia, serii i powtórzeń ?

Następny temat

FBW do oceny

WHEY premium