SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w ocenie plany

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 867

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Witam,
Na wstępie jako, że to mój pierwszy post na forum chce się ze wszystkimi przywitać, mam nadzieję, że forum to pomoże mi osiągnąć cele jakie sobie postawiłem.
Do rzeczy:
Chciałbym żebyście pomogli mi ocenić mój plan treningowy. Trening jaki będę robił to FBW. Jako, że jestem początkujący wydaje mi się, ze jest dla mnie odpowiedni jak na początek.
Może coś o mnie: Kilka miesięcy temu postanowiłem zmienić swój wygląd. Gdy zaczynałem na początku sierpnia ważyłem 107 kg przy wzroście 195 cm. Zacząłem od biegania i wyrzucenia śmieciowego żarcia ( choć nie udało mi się do końca zrezygnować ze słodyczy). Przez pierwsze kilka tygodni waga ruszyła tylko o kilka kg w dół, jednak później udało mu się osiągać co raz to lepszą formę biegową, moje aeroby stały się bardziej wydajne. aktualnie ważę 94 kg, choć trzymam tą wagę od jakiegoś miesiąca. Po tym jak pozbyłem się warstwy tłuszczu zobaczyłem, ze moja masa mięśniowa jest na bardzo niskim poziomie. Postanowiłem, że czas pójść na siłownie. Nie miałem nigdy dłuższej styczności ze siłownią, choć czasami tam bywałem. Także można powiedzieć, ze mój poziom to średnio początkujący.

Mogę trenować 3 razy w tygodniu: wtorek, środa, piątek. Zależy mi na rzeźbie
Ułożyłem sobie taki plan: (ABA, BAB lub AAB lub BBA - w zależności od własnych chęci)

Zestaw A:
Nogi:Przysiady z sztangą na barkach 2s i Wspięcia na palce stojąc 1s
Plecy: Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki / na maszynie 3s
Klatka: Rozpiętki na maszynie, siedząc (butterfly) 3s
Barki: Wyciskanie sztangielek 3s
Triceps: Wyciskanie sztangi na ławce w wąskim uchwycie 2s
Biceps: Siódemkowanie 2s


Zestaw B:
Nogi: Wykroki ze sztangą 2s i Wspięcia na palce stojąc 1s
Plecy: Przyciąganie linki wyciągu do twarzy 2s Wiosłowanie sztangielką 1s
Klatka: Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc 3s
Barki: Rotacja zewnętrzna ramion 3s
Triceps: Wyciskanie francuskie sztangi siedząc 2s
Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą nachwytem 3s

- do tego chciałbym dorzucić aeroby jako, że mam jeszcze dość sporo tłuszczyku na brzuchu. No i chciałbym zejść do wagi 90 kg.
Mój tydzień wyglądał by tak:
Pon: HIIT - biegowy
WT: Siłownia
Sr: Siłownia + bieganie
Czw: Bieganie
Piątek: Siłownia
Sobota: Koszykówka 2h
Niedziela: Basen

Prosiłbym bardzo o ocenę tego planu. Niestety nie mam funduszy na kupowanie suplementów, także muszę poradzić sobie bez tego.

Jeszcze kilka pytań:
- Jako, że bardzo spodobało mi się bieganie( jako forma spędzania czasu) to czy bieganie ponad godzinę negatywnie wpłynie na mięśnie?
- Czy trening HIIT sam w sobie pozwoli zwiększyć mi kondycje biegową?

[WIek: 18 lat]
Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Zmieniony przez - Mack11 w dniu 2011-12-07 18:39:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Wywal wszystkie maszyny i wyciągi z tego planu i zastąp je ćwiczeniami wielostawowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
Mack11

Prosiłbym bardzo o ocenę tego planu. Niestety nie mam funduszy na kupowanie suplementów, także muszę poradzić sobie bez tego.



cale szczescie bo tak to pewnie bys nakupowal prochu zamiast normalnego jedzenia. przy twoim trybie cwiczen zadbaj o porządna miche bo inaczej szybko sie przetrenujesz. ogolnie uwazam ze takie obiazenie organizmu nie wplynie najlepiej na twoja regeneracje.

staraj sie aby w fbw 3 razy w tyg pomiedzy treningami byl 1 dzien przerwy, nie rob dwoch treningow jeden po drugim.

co do samego planu nie jest on powalajacy. proponuje cos takiego:

A:
przysiad 3s
wioslowanie sztanga 3s
wyciskanie plasko 3s
military press 3s
uginanie ramion ze sztanga 2s

B:
MC klasyczny 3s
podciaganie na drazku 3s
wyciskanie skos dodatni 3s
podciaganie sztangi do brody 3s
wyciskanie francuskie 2s

na poczatek wystarczy. nie zajedziesz sie, zapoznasz z cwiczeniami i odpowiednia technika. przy odpowiednim odżywianiu beda dobre efekty. areoby mozesz dac 20-30min po treningu, w dnt jak chcesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gęstość Mięśnia

Następny temat

sprawdzenie planu na masę

WHEY premium