SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc w doborze diety

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2224

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

Kobieta

Waga

70

Wzrost

169

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Dziennie przejdę może z 2-5km

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

średnio raz w tygodniu wychodzę na rolki (ok1-2h), pracę mam siedzącą, do tego studiuje dziennie, w domu nie wykonowałam w ostatnim czasie żadnych ćwiczeń. Co do sprzętu- mam tylko rolki, rower górski. Brak dostępu do siłowni ze względu na brak środków

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dunkana- nie chce nawet komentować, bo do teraz żałuję..

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry pomijając lordozę górnego odcinka kręgosłupa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28
Witam, bardzo proszę o profesjonalną pomoc oraz wyrozumiałość, z racji tego, że jestem lekkim laikiem w dziedzinie dietetyki, a bardzo chciałabym zdrowo i bez głodówki zrzucić to, co mi ciąży.

Docelowo chciałabym osiągnąć wagę pomiędzy 58-60 kg i taką utrzymać, dlatego zależy mi na stabilnej diecie.
Przeglądając różne fora i bazując na opinii koleżanek sensowna wydała mi się dieta punktowa ( opisze poniżej o co w niej chodzi). Dieta ta nie wywołuje efektów jojo, systematycznie pozwala na utratę zbędnych kilogramów, ogranicza ilość kalorii przyjmowanych dziennie (pomijając warzywa), a co najbardziej mi się spodobało nie wyklucza żadnych potraw. Ja niestety jestem mięsożercą, mogę nie jeść w ogóle słodyczy (choć mam słabość do coli), mogę nie słodzić herbaty, ale bez dobrego mięska i ryżu nie wyobrażam sobie mojego menu, do tego nie lubię 80% warzyw. Mam też ogromną słabość do fast-food-ów (kebab, pizza, zapiekanki), ale będę z tym walczyła. Używam dosyć często alkoholu (mogę ograniczyć ilość), palę papierosy: (

Proszę o wskazówki: jaki trening/ ćwiczenia mogłabym dobrać( mając na uwadze brzuch, uda, pośladki ręce), opinię, czy dieta punktowa jest dobrym wyborem (jeśli nie, to dlaczego/jaka jest lepsza), może jakieś dobre rady : )

Poniżej przedstawiam zasady diety punktowej:


Każdy produkt ma określoną ilość punktów. Forma do obliczania punktów to:

(kcal : 60) + (tłuszcz : 9) = Punkty

do 1,24 = 1 P

od 1,25 = 1,5 P

do 1,74 = 1,5 P

od 1,75 = 2 P

SŁODYCZE: tygodniowo można zjeść słodyczy nie więcej niż za 14P!

ALKOHOLU także, nie więcej niż za 14P tygodniowo


co do punktów które można zjeść dziennie oblicza się jako suma poszczególnych dziedzin :

KOBIETA.........7P
Mężczyzna.......15P

WIEK: 18-20....5P
21-35....4P
36-50....3P
51-65....2P
powyżej 65.......1P

WAGA: dziesiętna twojej wagi np. przy 94kg...9P
przy 104kg....10P

CZYNNOSCI WYKONYWANE:
praca siedząca.....0P
głównie stojąca, częściowo siedząca....2P
głównie w ruchu, częściowo stojąca.....4P
bardzo męcząca.............................6P

Wzrost
Do 160 1p
Od 160 2p

Wagę ciała zmniejszyć........0P
Wagę ciała utrzymać..........4P

Można 4P dziennie oszczędzić(np. oczekujesz imprezy w niedziele), ale nie więcej niż 12 w tygodniu i te 12P muszą być zjedzone. Niepowinno sie przeznaczać więcej niż 14P tygodniowo na słodycze. Przy uprawianiu sportu istnieją tzw. bonusy, a przy tym wolno wyjadać nie więcej niz12 Punktów Bonusowych w tygodniu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
różne wytwory ludzkiej wyobraźni widziałam, ale takiego paździerza, to ze świecą szukać ) jakbym miala isc przygotowywać posiłek i punktować w jakiś magiczny sposób kazdy makroskladnik i produkt, to chyba bym wolała na miejscu takich desperatów pozostać gruba

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
jakby ktoś chciał mam trochę bonusowych P na sprzedaż!

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6598
Wymieniaj P na doładowania!

scusa, nie umiała się opanować

"jest chęć, jest wizja, jest wiara, teraz wystarczy tylko się postarać"

http://www.sfd.pl/redukcja/poproszę_o_pomoc-t845308.html 

...
Napisał(a)
Usunięty przez Martucca za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 73 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2441
takie diety zabijają wemnie szare komórki
nie ogarniam tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28
http://www.dietomaniacy.fora.pl/ tutaj dieta określona i łopatologicznie rozpisana, określana "ww".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28
Serdecznie proszę, aby wypowiedział się ktoś, kto "ogarnia"... :P
Jeśli linki do innych for o tej samej-podobnej tematyce są zabronione, to przepraszam, nie pomyślałam o tym pisząc, a nie ma możliwości edycji z poziomu usera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Póki nikt nie odpisał, można edytować. Służy do tego karteczka z żółtym ołówkiem.

Nikt tu po prostu takiej diety nie stosuje... Gdybyś zajrzała choć do regulaminu i przeczytała kilka podwieszonych linków, to byś wiedziała o tym.
wejdź tu i przeczytaj dokładnie: https://www.sfd.pl/-t585708.html 

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 28
Przeczytałam, ale czy Ty przeczytałaś bądź wiesz, na czym polega dieta, o której pisze? Jest oparta na tych samych podstawach co proomowane przez Was.
Kurczę, liczyłam na to, że ktoś udzieli mi tutaj porady chociażby odnośnie ćwiczeń, myślałam, że na ty forum są profesjonaliści..

Zmieniony przez - RV511 w dniu 2012-04-27 09:35:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Tak, na tym forum są zarówno pro, semi-pro i rzesze takich, którzy chcą nimi być. Nieodłączynym elementem naszego życia jest sport (oczywiście dostosowany do miarę możliwości danej osoby) oraz zdrowa i zindywidualizowana dieta, oparta na niskoprzetworzonej żywności.

I tak, zajrzałam sobie przelotnie na forum, do którego linka podałaś. I wybacz... Dosłownie rżę ze śmiechu, kiedy czytam taki "jadłospis":

http://www.dietomaniacy.fora.pl/jadlospisy,4/jadlospisy-za-19-punktow,127.html

Batonik, czekoladka, w innych dżem, naleśnik, jogurt owocowy?

Dieta z dużym udziałem cukru. Za to u nas jest czerowna kartka, a nie jakieś "punkciki"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa mięśniowa, kondycja i piłka lekarska

Następny temat

Prosba o pomoc

Wiecej