SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc :/ :/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
Witam Wszystkich.
Mam taki problem:Od trzech lat świcze na siłowni. Jakiś czas temu zainteresowało mnie Muay Thai, zaczołem zbierać wszelakie informacje, fotki, filmiki na temat tego sportu, zdałem sobie sprawe że bardzo chciałby trenować tą dyscypline sportu. Niestety mieszkam na strasznym zad...u, gdzie najbliższa sekcja oddalona jest o jakieś 30 km. A nawet jeśli by była bliżej to wątpie czy było by mnie stać na opłacanie tych 60-80zł miesięcznie. Nie interesują mnie zawody albo cuś, chciałbym umieć choć po częsci MT dla własnej satysfakcji i samoobrony. Kilka tygodni temu ułożyłem sobie plan i postanowiłem trenować na własną ręke. Oto mój plan:
Poniedz, wtor, czwar, piąt:
7:00-7:30 Bieganie
7:40-9:00 Rozciąganie
11:00-12:00 Trening na worku
17:00-18:00 Siłownia
21:00-21:30 Brzuch
Środa i Sobota to samo tylko zamiast biegania świcze na siłowni nogi a zamiast rozciągania ćwiczę na skakance.

Narazie chodzi mi o wyćwiczenie szybkości i kondycji.
Pytanie moje brzmi: czy mój trening jest dobry? co powinienem dorzucić lub co wyrzucić ? Może zmienic kolejność. Wszystkie wskazówki będą dla mnie cenne.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

...ĆwiCzyĆ KaŻdY MożE, TroChĘ LePieJ LuB TroChĘ GorZeJ... :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
sam MT sie nie nauczysz chocbys nie wiem jaki podrecznik mial..
takie Sw jak kick/boks/MT opieraja sie glownie na sparingach.
na worku bez dobrej techniki mozna se niemala krzywde zrobic (wybic palce, skrecic nadgarstek)
ale jesli juz na prawde musisz to odpusc sobie samoobrone i cwicz dla wlasnej rekreacji (jezeli chodzisz juz 3 lata na pakernie to pewnie w sytuacji kryzysowej bedziesz bardziej polegal na swojej sile niz na MT)
jezeli chodzi o plan treningowy to wg mnie jest on nietrafiony:
- nie lacz silki z treningiem na worku (jest cholernie wyczerpujacy i nie odczujesz zadnej korzysci z treningu silowego po)
proponowalybym tak:
- pon, srod (troche lzejszy trening, mniej wora), piat:
bieganie (np 5km)
rozciaganie (dynamiczne)
skakanka (poprawia skocznosc i ogolnie prace nog)
worek (w seriach - pogrzeb troche na forum albo w necie to znajdziesz przykladowe)
rozciaganie (statyczne)
fajrant ;)

wt, sob:
silka

jakikolwiek sport jest lepszy niz siedzenie przed TV wiec do dziel i nie zalamuj sie ze nie mozesz trenowac na sekcji: ja chwilowo przezucilem sie z kicka na kulturystyke bo studiuje wieczorowo i nie mam kiedy trenowac (wszystkie sekcje dzialaja po poludniu), ale mam zamiar za 3/4 lata sprobowac sie w klatce (grunt to checi)

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
kptNemo bardzo Ci dziękuje za pomoc. Mosz racje, nie zdobęde odpowiedniej techniki choćby nie wiem co, chciałbym chociaz mieć kondyche i znać podstawy Z planem się nie zgadzam. Mam teraz całe dni do dyspozycji, więc chciałbym je maxymalnie wykorzystać na trening. Od lutego wracem na studia (też wieczorowe) więc tego czasu bedzie mniej Wiele osób powtarza że se kontuzji nabawie, że się zajadę na śmierc. MAm to w d..ie. Znam swoje mozliwości i myślę że dam sobie rade . Czekam na inne komentarze.

...ĆwiCzyĆ KaŻdY MożE, TroChĘ LePieJ LuB TroChĘ GorZeJ... :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Co poza MT możesz u siebie treniwać?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 41 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1365
To jest dobry plan... ale tylko na poprawienie własnej sprawności fizycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4293
dojazd to nie prblem ja dojeżdzam prawei 40 km i to autobusem bo nie mam prawka bo za młody jeszcze jeste i nie narzekam!ale jak móisz ze troche lipa z funduszmai to sam nie opanujesz tego wsyztskiego mozesz co jedynie troche szkoleniówek pościagac i cos tam moze sie nauczysz ale nie dokładnie! zastanów sie nad dojazdem i moze uzbieraj te 60zł miesiecznie to wcale nie tak duzo 2 zł dziennie i juz masz!pozdro!życze powodzenia!

Nieważne przegrałeś czy wygrałeś - wciąż musisz zachowywac sie z klasą, jak prawdziwy mistrz -Quincy Taylor

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 148 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3361
nie zarzucam ci braku kondycji czy zapalu. mi po prostu chodzi o to ze mozesz sie wykonczyc i zniechecic!!
skoro cwiczysz tyle lat na silowni to wiesz ze przetrenowanych miesni nie mozna cwiczyc..
po jednym takim treningu (przynajmniej na poczatku) bedziesz niezle zajechany i jezeli na drugi dzien bedziesz mial to samo, a wszystko bedzie cie na...przac to mozesz sie zniechecic, a po drugie wiesz co to jest efekt kataboliczny i mozesz sie z gory przygotowac na duza utrate masy...
chyba ze zamierzasz przez ten czas na jakims koksie leciec no to wszystko spoks ;)
a fajna skombinoj sobie obciazniki na rece (1kg nie wiecej bo sobie mozna krzywde zrobic) i wal w nich w worek (oczywiscei na poczatek tez nie za duzo) - fajnie wyrabiaja szybkosc uderzenia

"99% orientalnych systemów to bzdura. Wyglądają dobrze, ale nie działają." Bruce Lee

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
stary odpoczynku wiecej!!!!!!!conajmniej 2 dni na tydzien to odpoczynek.nawet pudzian(ogladacie nieraz strong-mana nie?) odpoczywa 2 dni na tydzien!i musisz dlugo spac...nie zaczynaj z samego rana.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
"skombinoj sobie obciazniki na rece (1kg nie wiecej bo sobie mozna krzywde zrobic) i wal w nich w worek" bez obrazy ale jak masz tak doradzać to lepiej wcale nie doradzaj, owszem jakieś ciężarki się przydadzą ale do trzymania w rękach podczas walki z cieniem, nigdy się nie wali w obciążnikach na rękach albo w rękach w worek, kontuzja gwarantowana a jak nie to powolne uszkadzanie stawów łokciowych, jeśli chcesz już walić w worek z czymś cięższym to tylko cięższe rękawice np 12 OZ, 14 OZ
jeszcze nawet jak robisz walke z cieniem to z ciężarkami 0,5 - 0,75 kg kilogram i więcej to już troche za dużo na machanie

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 51 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 410
Chłopaki fundusze naprawde nie pozwalają mi trenowac w sekcji, nawet worek zrobiłem własnoręcznie
Mój plan wszedł w życie juz 2 tygodnie temu i nie czuję utraty masy ani jakiegoś super przemęczenia.
CO do obciążenia to mam (też sam zrobiłem ) ale tylko w nich biegam. W worek walę gołymi pięściami. Postaram zobić sobie dodatkowy jeden dzień wolnego, dzięki za fachowe rady.
aha, żadnych koxów...nigdy!!! Wole sobie dziennie litr mleka wypić
Olokk jest u nas dosyć blisko sekcja boksu, ale sam boks mnie nie kręci
3-mcie się panowie



Zmieniony przez - HeFjoS w dniu 2004-11-26 17:46:18

...ĆwiCzyĆ KaŻdY MożE, TroChĘ LePieJ LuB TroChĘ GorZeJ... :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Stary ten box to calkiem fajna sprawa! Da Ci wiecej niz moze Ci sie wydawac... Sam cwicze Muay Thai, ale widze po sobie jak bardzo czasem brakuje mi rak, szczelnej gardy itp. Moze warto by bylo o tym pomyslec a w przyszlosci zamienic na MT??? Fajnie, ze chcesz cwiczyc to najwazniejsze. Systematyczny trening i duzo zamozaparcia. Pozdrawiam.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ważny temat. Pomóżcie mi doświadczeni

Następny temat

co to jest Kemvocombat

WHEY premium