SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc. Problem z ułożeniem diety.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38
Witam serdecznie.
Zgłaszam się do was z prośbą o pomoc w ułożeniu diety.

Mój wiek: 17
Waga: ok.55 kg
Wzrost: ok.166cm
Ćwiczę ok. 4-5 razy w tygodniu w miarę możliwości w domu z Mel B (nie wiem jak nazwać te ćwiczenia, są to ćwiczenia na ramiona, brzuch, pośladki i nogi) od ok.2-3 tygodni (niestety w ciągu tych 2-3 tygodni zdarzały mi się odstępstwa od ćwiczeń i diety)
Dodatkowo chodzę na zumbe przeważnie 2 razy w tygodniu.

Moje dziennie spożycie kalorii (obliczane samodzielnie, wzorowane na tabelach zamieszczonych w internecie/na opakowaniach - więc niezbyt dokładne) wynosi mniej więcej 1000kcal.

Pozbyłam się z diety:
- fast foodów
- słodyczy ( zdarza mi się podjeść cukierka albo dwa ale to rzadkość)
- jasnego pieczywa
- gazowanych napojów
- żółtego sera i wędlin (czasami zdarza mi się zjeść salami,szynkę)
- masła

Moim celem jest:
- pozbycie się tkanki tłuszczowej głównie z nóg
- ukształtowanie i uniesienie pośladków
- płaski brzuch z lekkim zarysem mięśni
- pozbycie się tłuszczu z ramion i lekki zarys mięśni

I tutaj następuje problem: nie wiem jak dobrać dietę do stylu życia, ile powinno wynosić moje dzienne spożycie kalorii? czego powinnam jeść więcej a co ograniczyć, żeby dojść do celu i czy ćwiczenia, które wykonuję są w stanie doprowadzić mnie do celu?

Z góry dziękuję za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 15338 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 191794
Wejdź do regulaminu i poczytaj, tam w artykułach masz odpowiedzi na większość pytań jakie zadałaś
Dobrać dietę do stylu życia - co to znaczy? To jak jesz jest stylem życia a jak chcesz dobrze wyglądać to zdrowe i nisko przetworzone jedzenie powinno być właśnie stylem życia a nie dietą na chwilę.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 20191 Wiek 7 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-kobiety

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co poradzicie początkującej?

Następny temat

Dziennik Exceptional

WPC