SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę planu na masę :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1792

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Proszę o ocenę mojego nowego planu na masę, poprawki bede nanosił w trakcie , nie wpisuję brzucha bo stosuję a6w
PON.

KLATKA ,TRICEPS

KLATKA
1.wyciskanie sztangielek na lawce plaskiej 4 serie (progresja)
2.wyciskanie sztangielek na skosie głową w górę 4 serie(progresja) 3.Rozpiętki na płaskiej 3x12
4.Rozpiętki na maszynie 4x12

TRICEPS
1.prostowanie ramion na wyciągu (nachwyt, podchwyt) 4x10
2.wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie (progresja)
3.wyciskanie francuskie ze sztangą w siadzie 2 serie (progresja)


ŚRODA

PLECY, BICEPS, PRZEDRAMIĘ

Plecy
1.podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4 serie po 10 powt.
2.wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie (progresja)
3.przyciąganie rączki wyciągu w siadzie 4 serie(progresja)
4.ściąganie drążka wyciągu do karku 4 serie (progresja)
5.Martwy ciąg 4 serie (progresja)

biceps
1.uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie (progresja)
2.uginanie o kolano 4 serie 20 powt.
3.uginanie ze sztangielkami na lawce skosnej 2 serie 10-15 powt. w serii aż do palenia mięśniowego.

przedramię
1.uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem 4 serie aż do palenia mięśniowego
2.uginanie ramion ze sztangą nachwytem do poziomu aż do palenia mięsniowego 3 serie


PIĄTEK
NOGI, BARKI

NOGI
1.wspięcia na palce 4 serie aż do palenia mięśniowego
2.przysiady ze sztangą 4 serie (progresja)
3.wypychanie na suwnicy 4 serie (progresja)
3uginanie podudzi na maszynie 4 serie x 15 powt

BARKI
1.wyciskanie sztangielek 4 serie(progresja)
2.unoszenie wyprostowanych ramion ze sztangą 4 serie
3.unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie
4.unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 serie



no i wsio :P proszę oceniać, będą sogi

Good ol' chicken!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 207 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8198
jak dla mnie to wszystko dobrze tylko na klate bym zmienil jedno cwiczenie na wyciskanie sztangi a nie sztangielek i brakuje cwiczen na kaptury :P

you can gain if you want

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
W poprzednim planie wyciskałem sztangę, uznałem, że pora na zmianę
Kapturów nie ćwiczę bo jestem wąski w barkach (genetyka) i nie chcę optycznie jeszcze ich zwężać

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 207 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8198
no ale w poprzednim planie chyba tez wyciskales sztangielki ? a wyciskanie sztanga jest niezastapionym cwiczeniem a po za tym nie wyciskales jej chyba w kazdym poziomie ? :)

you can gain if you want

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
KLATKA ,TRICEPS
1.wyciskanie sztangielek na lawce plaskiej 4 serie (progresja)
2.wyciskanie sztangielek na skosie głową w górę 4 serie(progresja) 3.Rozpiętki na płaskiej 3x12 // zrób tutaj 4 serie, a 4 cw. wywal - bo to dublowanie 3-ego , nie ma sensu tak robic...ewentualnie rob co 2 tyg. zmiane - raz hantle/raz maszyna (ja tak czesto cwicze)
4.Rozpiętki na maszynie 4x12 // opisalem wyzej

TRICEPS 2 cwiczenia starczą , i rób po 3 , no ewentualnie 4 serie (raczej zbedne)
1.prostowanie ramion na wyciągu (nachwyt, podchwyt) 4x10 // jako 2 ćw.zrób 3-4serie * 10powt.
2.wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie (progresja) // to jako 1 ćw. i zrób lekką progresję 12<10<8<8
3.wyciskanie francuskie ze sztangą w siadzie 2 serie (progresja) // nie potrzeba tak dużo na trica po treningu klatki, ewentualnie jak chcesz go maxymalnie "dopompowac" to zrob na koniec 1-2 serie pompek (albo na poreczach albo [co jest wg mnie lepszym rozwiazaniem] w podporze tyłem - za***iste cwiczenie na koniec treningu trojglowych ramion]


ŚRODA
PLECY, BICEPS, PRZEDRAMIĘ

Plecy
1.podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4 serie po 10 powt. // nie wiem jak Ci idzie podciaganie, ale po ilosci powt. widze ,ze chyba b.dobrze..zrob moze 3 serie z dokladanym ciezarem (przypinanym do pasa) i lekka progresją czyli np. 1 seria - 12-10powt (bez ciezaru), 2s. - 10-8powt. (+5kg), 3seria - 8-6powt. (+10kg) - taka propozycja
2.wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie (progresja)
3.przyciąganie rączki wyciągu w siadzie 4 serie(progresja) // 3 serie starczą 12/10/8
4.ściąganie drążka wyciągu do karku 4 serie (progresja) // to jest jakby dublowanie podciagania , jezeli juz to rób to JAKO 2 ćwiczenie (zaraz po podciaganiu..) i zmien chwyt na młotkowy - wyjdiesz na tym o wiele lepiej niz robic tez szerokim chwytem jak przy podciaganiu
5.Martwy ciąg 4 serie (progresja)

biceps // tez jak przy tricu ..za duzo tego zamiast 4 serii rob po 3 ..ostatnie 3 cwiczenie ,...juz tylko jako "dopompowujące"
1.uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie (progresja) // 3 serie *12/10/8
2.uginanie o kolano 4 serie 20 powt. // nie przesadzaj z iloscia powtorzen ..rob 3 serie * 12-10powt.
3.uginanie ze sztangielkami na lawce skosnej 2 serie 10-15 powt. w serii aż do palenia mięśniowego. // lzejszy ciezar,zrob 1-2 serie * max (ja juz tak bardzo chcesz...nie musisz poniewaz 2 cw. sa wystarcajace po treningu plecow, przy ktorych bic juz i tak sie mocno napracuje

przedramię // to BARDZO MAŁA grupa miesniowa, a Ty ją katujesz - pytanie po co jeszcze po takim treningu (plecy+bic) ..sam jak mam taki plan, to na koniec robie tylko 2-3 serie podchwytem nadgarstkow...i juz czuje bardzo rozpalone miesnie przedramion...tobie tez tak radze, bo w ten sposob przedzej nabawisz sie niemilej kontuzji lub jakiegos zerwania...niz jakichkolwiek pozytywnych efektow

1.uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem 4 serie aż do palenia mięśniowego
2.uginanie ramion ze sztangą nachwytem do poziomu aż do palenia mięsniowego 3 serie


PIĄTEK
NOGI, BARKI
NOGI
1.wspięcia na palce 4 serie aż do palenia mięśniowego //łydk na koniec...i nie do palenia - widze,ze masz jais taki zwyczaj - to wcale nie jest dobre, na lydki 3-4 serie *20-15 powt. i bedzie ok
2.przysiady ze sztangą 4 serie (progresja)
3.wypychanie na suwnicy 4 serie (progresja) // troche malo na 4głowe - ja bym dodal jeszcze wyprosty ud na maszynie ..mogą być w sueprserii z uginaniem na 2 głowe (które masz tutaj jako 3 ćw.)
3uginanie podudzi na maszynie 4 serie x 15 powt // jak wyzej napisalem..mozesz zrobic to w superserii z prostowaniem..najpierw serie wyprostow i odrazu seria ugina

BARKI
1.wyciskanie sztangielek 4 serie(progresja)
2.unoszenie wyprostowanych ramion ze sztangą 4 serie ogolnie zbedne...za duzo na barki...w ćwiczeniach nr 1,3,4 masz juz wycwiczone wszystkie 3 aktony miesni naramiennych - wiec to mozesz wywalic
3.unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie to jako 2 ćw. 3-4 serie*10powt.
4.unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 serie


jak cos to pytaj...
ps. pozdro dla kolegi z łodzi

Zmieniony przez - banan14_88 w dniu 2005-09-03 11:12:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Dzieki za uwagi banan, beda bardzo pomocne , jak obiecywalem są sogi dla Was,
Co do sciagania drazka wyciagu do karku to w atlasie przeczytalem ze to cwiczenie jest dobre na koniec treningu grzbietu...dlatego je tam umieściłem.Czekam na inne opinie, zaraz naniosę poprawki w treningu

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Tak się przedstawia zmieniony plan, proszę o dalsze opinie

KLATKA ,TRICEPS

KLATKA
1.wyciskanie sztangielek na lawce plaskiej 4 serie (progresja)
2.wyciskanie sztangielek na skosie głową w górę 4 serie(progresja) 3.Rozpiętki na płaskiej 4x12


TRICEPS
1.wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie (progresja)
2.prostowanie ramion na wyciągu (nachwyt, podchwyt) 4x10
3.pompki w podporze tyłem 2 serie 10 powt


ŚRODA

PLECY, BICEPS, PRZEDRAMIĘ

Plecy
1.podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4 serie (progresja)z obciążeniem.
2.wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie (progresja)
3.przyciąganie rączki wyciągu w siadzie 3 serie(progresja)
4.ściąganie drążka wyciągu do karku 4 serie (progresja)
5.Martwy ciąg 4 serie (progresja)

biceps
1.uginanie przedramion ze sztangą stojąc 3 serie (progresja)
2.uginanie o kolano 4 serie 10-12 powt.
3.uginanie ze sztangielkami na lawce skosnej 2 serie 10-15 powt. w serii aż do palenia mięśniowego.

przedramię
1.uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem 2 serie aż do palenia mięśniowego
2.uginanie ramion ze sztangą nachwytem do poziomu aż do palenia mięsniowego 2 serie


PIĄTEK
NOGI, BARKI

NOGI
1.wspięcia na palce 4 serie 20-25 powt.
2.przysiady ze sztangą 4 serie (progresja)
3.wypychanie na suwnicy 4 serie (progresja)
3.prostowanie nog na maszynie + uginanie podudzi na maszynie(superseria) 4 serie x 15 powt

BARKI
1.wyciskanie sztangielek 4 serie(progresja)
2.unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie
3.unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 serie


Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2005-09-03 12:28:03

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
Plecy
4.ściąganie drążka wyciągu do karku 4 serie (progresja) // dalej jest to dublowanie , podciaganie sie a sciaganie wyciagu za kark to prawie to samo - nie licząc innego kąta, itp. Mimo wszystko to rób jako 2 ćw. i zrób inny chwyt ! czyli np. mlotkowy ...raczka trojkatna taka jak przy przyciaganiu dolnego do brzucha
5.Martwy ciąg 4 serie (progresja) // nie musisz robic wszedzie po 4 serie...pamietaj o tym

biceps
1.uginanie przedramion ze sztangą stojąc 3 serie (progresja)
2.uginanie o kolano 4 serie 10-12 powt.
3.uginanie ze sztangielkami na lawce skosnej 2 serie 10-15 powt. w serii aż do palenia mięśniowego.

przedramię ja tam nadal bede przy 2-3 seriach...po tak ciezkim trenignu plecow i bica, wiecej nie ma sensu robic
1.uginanie nadgarstków podchwytem i nachwytem 2 serie aż do palenia mięśniowego
2.uginanie ramion ze sztangą nachwytem do poziomu aż do palenia mięsniowego 2 serie


PIĄTEK
NOGI, BARKI

NOGI
1.wspięcia na palce 4 serie 20-25 powt. na koniec to wywal

BARKI
1.wyciskanie sztangielek 4 serie(progresja)
2.unoszenie sztangielek bokiem w górę 4 serie
3.unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 4 serie

i jest ogolnie juz prawie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
czyli co można jeszcze poprawic?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
ja juz napisalem uwzgednisz ostatnie poprawki...i bedzie git..taki stnadardowy planik 3 dniowy na mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 271
hm...ja bym dodal do klatki jeszcze buterflaje...bo troszk emnie dziwi ze na plecy jest 5 cwiczen a na klatke 3...wiec mysle ze przydaloby sie jeszcze do klatki cos wrzucic...:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening

Następny temat

Plan do oceny

WHEY premium