SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę diety redukcyjnej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1670

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

M

Cel

redukcja/rekompozycja

Waga

90

Wzrost

172

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

ok 25%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

siłownia 4 x w tyg cardio 2x 45 min

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

-

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zbilansowana

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

suplementy pro zdrowotne
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1457 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29662
Witam. Proszę o ocenę diety redukcyjnej. Celem jest redukcja bądź nawet rekompozycja sylwetki. Źródła BTW będą urozmaicane o różne nie przetworzone źródła tzn kasze, ciemne makarony, chude ryby, olej lniany, awokado itp

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
W dni wolne od jakichkolwiek treningów możesz (ale nie jest to konieczne) zmniejszyć podaż węgli, gdyż jak wiadomo w takie dni mamy zazwyczaj mniejszy apetyt i wydatkujemy mniej energii. Warto jednak wiedzieć, że chodzi tutaj jedynie o sacharydy, lipidy jak i białko na stałym poziomie.

Co do szejka, dlaczego miałoby zaszkodzić? jeśli wliczysz w bilans to na tzw. deser można wypić, ale nie licz na magiczne oczyszczanie. Proces detoksykacji zachodzi z mniejszą lub większą wydajnością bezustannie w ludzkim organizmie, możemy ten proces wspomóc zdrowym stylem życia, ale obiegowe teorie mówiące o oczyszczaniu za pomocą paru koktajli to mit, kompletna bzdura. Chodzi o sprzedawanie swoich poglądów i zarabianie.

Niedługo powstaną metody leczenia raka za pomocą ekstraktu z kociej kupy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Nie wyglada to zle, szczegolnie biorac pod uwage te dodatki/zamienniki, o ktorych wspominasz (awokado etc)

Pytanie czyta ilosc kalorii na redukcji (rekompozycja to zupelnie inny termin, nie wiem co wszyscy myla to ostatnio) jest dla Ciebie odpowiednia. Mozesz zapodac ankiete dzialu, ew wyliczone zapotrzebowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1457 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29662
wyliczałem zapotrzebowanie na podstawie wzorów z forum. Co prawda zapotrzebowanie na "0" wyszło mi ponad 2600 ale postanowiłem zacząć od 2700, obserwować i pomału ucinać. Za 2 tyg zamiast zwykłego cardio dojdą 2-3 razy w tyg treningi MMA więc kalorie się przydadzą
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Żółtko jest znakomitym źródłem fosfolipidów, w tym choliny. Poza tym stanowi bogactwo minerałów jak i witamin, nawet dostarcza pewnej dawki D3 - nie ma zatem sensu go odseparowywać od reszty. Po takiej ilości migdałów dobrze się czujesz? orzechy są dość ciężko strawne, zatem taka dawka może potencjalnie wywołać problemy trawienne. Nie opieraj się jedynie na chudych rybach, masz do wyboru również tłuste które są bardziej zasobne w witaminy jak i dostarczają solidnej dawki DHA i EPA. Kolejna kwestia, olej lniany wybieraj jedynie tzw. budgwinowy (najlepiej w ciemnej, szklanej butelce). W dodatku może być spożywany tylko i wyłącznie na zimno. Jakich źródeł tłuszczy używasz do smażenia? Kolejna kwestia: warzywa, w Twojej diecie jest ich dość mało. Nie bój się również owoców. Podstawą zdrowego, zbilansowanego menu stanowi urozmaicenie o czym wspomniałem, gdyż opierając się jedynie na tej rozpisce można dojść do wniosku, że masz niedobory na poziomie omega-3, potasu, wapnia, wit.A zatem rotu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Brzmi rozsadnie, to chyba nie jest pierwszy temat zalozony przez Ciebie?

Ps. Dobre tluszcze mozesz tez czerpac (oprocz awokado) z tlustych ryb. No i miecho inne niz drob - wieprzowina czy podroby (sam nie przepadam za wolowina) zeby zapewnic roznorodnosc. No i warzyw mimo zimy zdaloby sie wiecej.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2018-01-01 16:17:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
(..) rotuj składnikami pokarmowymi w miarę możliwości ( nie zdążyłem edytować ). Sprawdź jak organizm reaguje przy 2800kcal, niemniej jednak jeśli masz faktycznie duży wydatek energetyczny to wyższa podaż kalorii jest odpowiednim rozwiązaniem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1457 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29662
Generalnie rok temu udało mi się zrzucić ok 30kg balastu, dietę układałem sam i wrzucalem tutaj. Od września do teraz byłem w okresie robienia masy i przyszedł czas na spokojną, mądrą redukcję. Chcę się wyrobić do maja bo w maju mam zabieg usunięcia ginekomastii. Rzecz jasna jarzyn będę chciał dostarczać stosunkowo dużo, tj min 500g dziennie gdzie większość chcę by to był brokuł, szpinak, pietruszka itp. Owoce ok 200-300 g będę chciał wliczac tylko w dni treningowe ok 20-30 min po treningu. Jeśli chodzi o źródła pokarmowe tak jak pisałem będę tych źródeł bardzo dużo, nie jest mi to temat obcy. Teraz pytanie, jeśli uciąć kalorie w przyszłości to tylko z węgli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Owoce można jeść nawet wieczorem, pora ich spożycia nie ma znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1457 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29662
A co Wy na to żeby przez pierwsze 5-7 dni do każdego posiłku dodawać porcję szejka składającego się z jabłka, kiwi, szpinaku, jarmuzu, soku z cytryny i pietruszki plus do każdego posiłku porcja brokuła żeby pozbyć się zalegan z jelit i dodatkowo pozbyć się wody podskórnej? Oczywiście na ten okres ograniczył bym także sól
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Warzywa są obowiązkowe do każdego posiłku. Nie wierz w magiczne szejki na oczyszczanie jelit, bo to nie ma nic wspólnego z prawdą.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nie widzę sensu w tym co piszesz odbośnie działanie tego koktajlu. Pić koktajle warzywne jak najbardziej można, ale nie w takim celu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

3 posilki dziennie

Następny temat

Dieta na masę - do oceny

WHEY premium