SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
Po raz pierwszy w życiu na poważnie pomyślałem o rozpoczęciu odchudzania. Nie mając żadnej wiedzy w tym zakresie zwróciłem się o pomoc do znajomego. Chciałbym zaprezentować jaki jadłospis mi zaoferował i proszę o wypowiedzenie się czy i jak to jest szkodliwa dieta, bo jakoś nie jestem w 100% do niej przekonany.
Moja waga wyjściowa to 94KG przy 163 cm wzrostu. Wiek 30 lat

Wstaję o 6:00 i pije pol kubka czarnej kawy.
6:15-7:00 45 minut biegania na orbitreku
7:20 1 posiłek * Ryż Biały - 135g
* Pierś kurczaka grillowana - 100g
* Suplement proteinowy (dymatize whey protein) 30g
10:00 2 posiłek * Makaron - 50g
* Pierś kurczaka grilowana - 100g
* parę listków sałaty
13:00 3 posiłek * Makaron - 50g
* Pierś kurczaka grilowana - 100g
* pomidor
15:45 4 posiłek *Suplement proteinowy (dymatize whey protein) 30g

18:30 5 posiłek * Meksykańska tortilla 40g
* Pierś kurczaka grilowana - 80g
* Ser żółty Light 25g
* Majonez helmans light 10g
* Ketchup 15 g
* sałata i pomidor
21:00 6 posiłek * 2 kabanosy - 50g

23:30 7 posiłek * Serek wiejski - 200g
* 1 kabanos - 25g

Jedyne przyprawy to mieszanka pieprzy i ziół do kurczaka.
Taki jadłospis od poniedziałku do soboty. W niedziele, co mnie najbardziej zaskoczyło, nie ma żadnych ograniczeń w jedzeniu. Nie ważne jaka godzina jaka ilość i jaki pokarm. Jedyne co zaznaczył mam spożywać jak najwięcej prostych cukrów, słodyczy żeby podkręcić spowolniony przez tydzień metabolizm.

Mimo obaw w poniedziałek 03.10 zastosowałem tą dietę. Dzisiaj jest 6 dzień diety, 5 dni biegałem na orbitreku spalajac kazdorazowo okolo 300kcal i przebiegajac 6 mil. Waga sprawdzana o 6 Rano spadla o 2,5KG. Jotro dzień bez ograniczęń. Pierwsze 4 dni miałem duzo sily i energii. 5 i 6 czuje duze zpowolnienie tempa. Poza tym Przez pierwsze dni z jedzeniem nie było problemów. W piatek zauważyłem że nie chce mi sie jeść tego jedzenia. Zbyt suche i bez smaku. Problem ten tylko przy posiłkach z ryżem i z makaronem.

Proszę o opinię. Chce schudnąć w miare szybko, z tym że nie koniecznie ekspresowo. Czy ta dieta jest ok?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Podlicz każdy posiłek le ma BTW, w tabelach kalorycznych znajdziesz co ile ma, warzyw nie widzę ani zdrowych tłuszczy, widocznie za poważnie podszedłeś do tego i widzisz już skutki z powodu niechęci do diety.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
wszystko mam policzone. moge wkleic jak wroce z pracy. w sumie jest okolo 2200kcal. moje glowne pytanie jednak brzmi czy tryb 6 dni tego jadlospisu i 7ego dnia opychanie sie slodyczami to jest ok czy nie. dziala odchudzajaco co do tego nie mam watpliwosci ale czy wyzadzi jakies szkody?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja bym się nie opychał słodyczami tylko zjadł normalnie, jakiegoś batonika trochę ciasta i czekolady ale bez przesady.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13
no ok ale sam fakt spowalniania metabolizmu przez 6 dni dieta i pozniej podkrecania go 7 dnia jest ok? czy niesie jakies powazne konsekwencje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
A czemu uważasz że spowalniasz metabolizm tą dietą z czego to wnioskujesz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do poprawy i oceny

Następny temat

Pomoc przy diecie redukcyjnej.

WHEY premium