SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę Planu Treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1550

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

22

Waga

75

Wzrost

190

Cel treningowy

zbudowanie ogólnej muskulatury

Staż treningowy na siłowni

6 miesięcy

Uprawiane inne sporty

obecnie nic

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

mała siłownia z kilkoma maszynami

Dieta

-

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

białko w czasie treningu

Ostatnio przerabiany plan

-

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

biceps (15), wyciskanie na ławce leżąc (75), martwy ciąg (60), Wypychanie ciężaru na suwnicy (140)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Cześć, chciałbym Was poprosić o ocenę mojego treningu i doradzenie co jest dobrze, a co mogę poprawić.
Ćwiczę 4x w tygodniu – wtorek, czwartek, sobota rano i niedziela wieczorem.
Każdy trening to koleje ćwiczenia z zestawu:
I zestaw:
- wyciskanie sztangi leżąc
- Unoszenie ramion w przód ze sztangą
- ściąganie ramion bokiem w dół z linkami wyciągu
II zestaw:
- uginanie ramion ze sztangielkami stojąc
- Wyciskanie sztangi zza głowy
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę
- prostowanie ramienia nachwytem na wyciągu stojąc
III zestaw:
- wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej – głową w górę
- martwy ciąg
- wiosłowanie na wyciągu poziomym
Do tego na zmianę dodaję ćwiczenia na brzuch (skłony w leżeniu głową w dół) i nogi (Wypychanie ciężaru na suwnicy i Prostowanie nóg w siadzie)
Cały mój trening wykonują rotując na bieżąco ćwiczeniami, czyli seria tego ćwiczenia, potem seria kolejnego, tak aby całość trwała około godziny.
Co sądzicie o moim treningu? Czy mogę wprowadzić np. 5 treningów tygodniowo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
Kreatynę jakiejkolwiek firmy weźmiesz będzie w porządku więc nie ma co tutaj wyszukiwać najprostszy monhydrat będzie ok. A resztę suplementów stosuj według braków w diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 134 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1924
Zapoznaj się z tym artykułem https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html i ułóż sobie plan na jego podstawie, bo Twój bez urazy jest trochę bez ładu i składu.

Białka nie pieje się w czasie treningu, jak już to warto wypić po razem z węglowodanami prostymi. No i ogólnie dieta by się przydała, bez tego ciężko cokolwiek zrobić


Zmieniony przez - fighteer90 w dniu 2016-01-08 22:08:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
Trening niestety jest słaby. Lepiej jak byś sobie wybrał coś z tematów podwieszonych na 4 dnie. Dobra opcją byłoby push pull na 4 dni.. W zupełności wystarczą Ci dwa zestawy ćwiczeń wykonywane 2 razy w tygodniu.

Do tego oczywiście trzeba zastosować jakieś sensowne odżywianie i będzie szło do przodu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Dzięki :) Czyli np. coś takiego w formacie Push 1 (wtorek) - Pull 1 (czwartek) - Push 2 (sobota) - Pull 2 (niedziela)?

Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
wyciskanie francuskie ze sztangą

Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
Wyciskanie wąskim chwytem lub pompki odwrotne (triceps dips)

Pull 1

1.Martwy ciąg ze sztangą
2.Wiosłowanie ze sztangą
3.Żuraw (glute-ham-raise) lub uginanie podudzi leżąc
4.Uginanie stojąc ze sztangą prostą
5.Szrugsy ze sztangą lub sztangielkami

Pull 2

1.Martwy ciąg na sztywnych nogach
2.Podciąganie na drążku
3.Wiosłowanie ze sztangielką
4.Uginanie młotkowe ze sztangielkami
5.Face pull lub podciąganie sztangi w opadzie do klatki/pendlay row



Zmieniony przez - karol4u w dniu 2016-01-09 12:02:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
Bardzo fajny plan. Nie ma co przesadzać z ilością serii i będzie dobrze.

Oczywiście istotne jest prawidłowe wykonanie ćwiczeń bo to gwarantuje bezpieczeństwo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Dietę staram się trzymać cały czas na lekkim plusie kalorycznym, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie liczę kalorii ;)
Miałbym jeszcze dwa pytania do Was:
1. Zauważyłem, że w wielu dietach pojawia się białko ze zwykłego serka przed pójściem spać. Czy jest to konieczne, czy można je zastąpić np. białkiem z odżywki? Czy takie dorzucenie białka przed snem należy wykonywać nawet kiedy jest się najedzonym?
2. Czy mógłbym zwiększyć częstotliwość treningów i trenować np 5 razy w tygodniu, czy odbije się to szkodliwie na progresie?


Zmieniony przez - karol4u w dniu 2016-01-10 15:27:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
karol4u
Dietę staram się trzymać cały czas na lekkim plusie kalorycznym, a przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie liczę kalorii ;)
Miałbym jeszcze dwa pytania do Was:
1. Zauważyłem, że w wielu dietach pojawia się białko ze zwykłego serka przed pójściem spać. Czy jest to konieczne, czy można je zastąpić np. białkiem z odżywki? Czy takie dorzucenie białka przed snem należy wykonywać nawet kiedy jest się najedzonym?
2. Czy mógłbym zwiększyć częstotliwość treningów i trenować np 5 razy w tygodniu, czy odbije się to szkodliwie na progresie?



Zmieniony przez - karol4u w dniu 2016-01-10 15:27:08


Co do diety. Trzeba mieć jakieś ramy naznaczone i mniej więcej się ich trzymać tzn ilości zjadanych poszczególnych makroskładników. I nie jest konieczne aby ostatnim posiłkiem był twaróg z oliwą jak to często bywa. Ostatni posiłek nie musi byc tylko białkowy ale powinien być na tyle wcześnie aby nie iść głodnym spać ale też nie tak późno żeby uniemożliwił zaśnięcie.

Ilość dni treningowych w dużej mierze zależy od zaawansowania nie zawsze więcej znaczy lepiej. Ja bym pozostał jeszcze na 4 dniach treningowych.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Cześć, zmieniłem nieco plan i sam nie wiem czy teraz nogi wystarczająco dobrze są ćwiczone, zerknęlibyście?

Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
wyciskanie francuskie ze sztangą

Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
Wyciskanie wąskim chwytem
pompki odwrotne

Pull 1

Martwy ciąg ze sztangą
Wiosłowanie ze sztangą
Uginanie stojąc ze sztangą prostą
Szrugsy ze sztangą lub sztangielkami
(brakuje mi tu czegoś na nogi, bo żurawia lub uginania podudzi nie mam warunków niestety)

Pull 2

Martwy ciąg na sztywnych nogach
Podciąganie na drążku
Wiosłowanie ze sztangielką
Uginanie młotkowe ze sztangielkami
Podciąganie sztangi w opadzie do klatki


Zmieniony przez - karol4u w dniu 2016-01-19 18:02:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
Tak powinno być w porządku. Oczywiście jak jesteś w stanie wykonac na treningu push inną wersję przysiadu np przedni to będzie jeszcze lepiej.
Na jednym zrobić wersję ze sztangą na karku w drugim ze sztangą z przodu i będzie super.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
OK :) Na razie przysiady robię na maszynie:


Sądzisz, że powinienem się przerzucić na sztangę z przodu?

Plus jeszcze jedno pytanko, bo cały czas szukam odpowiedniego ćwiczenie do zastąpienia żurawia, a uginania też nie mogę robić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62295 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777628
Generalnie jeśli robisz przysiad tylny na sztandze i jako drugie ćwiczenie robisz maszynę to nie ma źle, ale warto się z czasem nauczyć wersji przysiadu przedniego bo to świetne ćwiczenie dla czwórek ale zarazem ogólnorozwojowe.

Dla żurawia zastępstwa nie ma bo to jedno z najlepszych ćwiczeń, jednak możesz zaatakować tyłu uda martwym ciągiem np w wersji rdl ale jakieś ćwiczenie zginające staw kolanowy też by się przydało.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu FBW dla początkującej :)

Następny temat

Siłownia i sporty walki a tatuaż

WHEY premium