SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o wskazówki na temat treningu, diety oraz suplementacji

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 748

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Waga

17 we wrześniu

Wzrost

70,5 kg

Staż treningowy

177 cm

Obwód pasa

Od stycznia tamtego roku do września, potem przerwa 2 msc i po przerwie regularnie aż do dnia dzisiejszego

Obwód klatki piersiowej

80 cm

Obwód uda

93 cm

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

58 cm

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Piłka nożna (podczas sezonu treningi codziennie/4 razy w dni powszednie w tygodniu + weekend mecz), jazda na rowerze

Stan zdrowia

-

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

rzadko choruję, bardzo dobry

Wrażliwość na stymulanty

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Witam!
Piszę ten post, ponieważ (tak jak już wspomniałem w tytule) chciałbym dowiedziec się więcej na temat ogólnych informacji dotyczących treningu, diety, oraz suplementów diety. Trochę o mnie... Mam na imię Mateusz, we wrześniu będę miał już 17 lat, uczę się, trenuję piłkę nożną oraz regularnie uczęszczam na siłownię. Warto dodac, że jest to siłownia domowa (czyt. ławeczka z całym wyposażeniem, sztanga wraz z obiążeniem, hantle).

Cel/problem/opis: Moim celem jest nabranie masy mięśniowej w najbliższym czasie. Aktualnie ważę 70,5 kg. Myślę, że jak na tak długi okres czasu gry w piłkę nożną (około 8 lat) przy ciągłym natężeniu treningowym oraz od pewnego czasu staż na siłowni najgorszym wynikiem nie jest. Mimo wszystko uważam, że w mojej opinii moja sylwetka pozostawia wiele do życzenia. Nie jestem chudy, lecz "bykiem" też nie jestem. Neutralna sylwetka. Oczywiście od około stycznia br., kiedy to już "wszystko zaczyna się w głowie układac" i człowiek chce wyglądac jak najlepiej staram się zdrowo odżywiac (czyt. ograniczone słodycze, fastfoody i wszystko z tym związane, zawartosc większej ilosci białka i witamin w posiłkach, regularne jedzenie, picie zwykłej wody (bez nadmiaru wód smakowych)). Zdrowe odżywanie w tym wypadku głównie opierało się na ograniczeniu cukrów w posiłkach, ponieważ wcześniej na celu miałem zredukowanie tkanki tłuszczowej. Chcę również dodac, że w moim przypadku prowadzenie ścisłej diety raczej nie wchodzi w grę, z powodu na moje ograniczenia finansowe oraz ze względu na tryb życia jaki prowadzę (głównie w trasie).
Tak jak już napisałem wyżej, moim celem jest nabranie masy mięniowej. Wyobrażałem sobie to mniej więcej tak...:
- od końca lipca/początek sierpnia chciałem zacząc "robienie masy", jakieś pół roku/7,8 msc do stycznia/lutego
- następnie po masie zredukowanie tkanki tłuszczowej do czerwca
- później siła
- a na samym końcu podtrzymanie

Oczywiście jest to "rozpiska" bardzo ogólna.
I pytania, które do Was prowadzę, jako osób bardziej obeznanych i doświadczonych...:
Czy mam dobry tok myślenia co do treningu w najbliższym roku?
Czy w moim przypadku białko do uzupełnienia diety oraz suplementy diety są wskazane? Jeśli tak to jakie i co polecacie?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 484 Napisanych postów 6372 Wiek 89 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 120575
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Prosiłbym jednak o ustosunkowanie się do mojego dokładnego przykładu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Nie zakładaj dwóch samych tematów

Twój problem jest, więc ogólna porady wystarczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
I pytania, które do Was prowadzę, jako osób bardziej obeznanych i doświadczonych...:
Czy mam dobry tok myślenia co do treningu w najbliższym roku?
Czy w moim przypadku białko do uzupełnienia diety oraz suplementy diety są wskazane? Jeśli tak to jakie i co polecacie?


tok myslenia ok, ale nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli

to czy białko będzie potrzebne dowiesz się jak już bedziesz miał diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
choć przy tej masie nie powinno być problemu z pokryciem jego z pożywienia , dieta to podstawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny

Następny temat

Jak powinna wyglądać prawidłowa rozgrzewka?

WHEY premium