SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosba o ocene diety

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3137

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
Cel:
Dieta redukcyjna z minimalizacja strat miesniowych
Dane:
wzrost 186
waga 92
biceps 38 i proporcjonalne umiesnienie do tego wymiaru ( bo nie znam reszty wymiarów zreszta patrze raczej na ogolne proporcje)
Zalozeniem realnym ( z nuta pesymizmu :) ) jest spadek 5 kilo ( srednio ) na 4 tygodnie
Opieram sie na moich wczesniejszych doswiadceniach z redukcja tkanki tl.

Rozklad dnia:

Tydzien pierwszy:

jest to dla mnie taki etap wejscia w diete a duza ilosc wegli jest zpowodowana ladowaniem kreatyna. Kreatyna ma spelnic role ochronna dla miesni ( nie wierze w HMB i inne wynalazki )Wyznaje zasade ze im wiekszy anabolizm substancji tym lepiej dziala anty keto, a pozatym kredka poprostu podnosi mi samopoczucie:) )

rano ( cos pom 6 a 8) na czczzo - 0,5 litra soku z winogron + jakas lyzka dwie miodu zaraz potem 5 g kreatyny. Oprocz tego tab fitoprostu (wyp wl. i 30 mg Q10z lecytyna) potem trening ( bedzie to oglnorozwoj, cos w rodzaju treningu obwodowego z nastawiem na maksymalne napompowanie miesni ale bez ich maksymalnego zmeczenia - w moim przypadku bedzie to duzo serii, duzo powt. minimalne odstepy miedzy cwiczeniami, maly ciezar) czwiczenia z taka intensywnoscia aby moc wykonywac je codziennie przez tydzien( czas sesji to ok 45 min)

Po treningu

0,5 l sok z win + 5 g kreatyny
30 g serwatki wpi na wodzie bv 159 + 0,05 g B6
Oczywiscie woda w trakcie cwiczen

nastepnie w czasie dnia 6 posilkow w rownych odstępach ale tak aby ost przed 19 ( inaczej zle sypiam)

posilek 1: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 (sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci)
posilek 2: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)+ zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 3: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
posilek 4: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzeczow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci) + zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 5: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
posilek 6: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)

wieczorem przed snem

0,5 l sok z win + 5 g kreatyny

3tab asparginu
0,05 B6
wit PP
1 tab multitabs
Fitoprost

Tak przez 7 dni w dzien 7 dodatkowo 0,5 kilo blanszowanych wazyw do posilkow( o,5 kilo to na caly dzien czyli do wszystkich posilkow

Woda: 4-6 litrow

Co do ilosci wegli przy ladowaniu kreatyna mam tendencje do tycia wiec wegle chcialbym ograniczyc do minimum.

Tygodnie : 2 - 6

rano ( cos pom 6 a 8) na czczzo - 2,5 g kreatyny. Oprocz tego tab fitoprostu (wyp wl. i 30 mg Q10z lecytyna) potem trening ( bedzie to oglnorozwoj, cos w rodzaju treningu obwodowego z nastawiem na maksymalne napompowanie miesni ale bez ich maksymalnego zmeczenia - w moim przypadku bedzie to duzo serii, duzo powt. minimalne odstepy miedzy cwiczeniami, maly ciezar) czwiczenia z taka intensywnoscia aby moc wykonywac je codziennie przez tydzien( czas sesji to ok 45 min) potem trenig hi-low na rowerze - 5 serii - tetno max 30 s tetno srednie 30 s

Dodatkowo modyfikacja w pn sr i pt:
Trening masowy barkow i dolu plecow przed treningiem ogolnorozwojowym ( chcialbym troche poprawic wyglad barkow i wzmocnic dol plecow nie chodzi o duze przyrosty... licze na 200g masy w tych miejscach w ciagu 8 tygodni, co do treningu ogolnorozwojowego bedzie on oczywiscie w te dni lzejszy)
Po treningu
10g ( o wys indeksie glik)wegli + 2,5 g kreatyny
30 g serwatki wpi na wodzie bv 159 + 0,05 g B6
Oczywiscie woda w trakcie cwiczen

nastepnie w czasie dnia 6 posilkow w rownych odstępach ale tak aby ost przed 19 ( inaczej zle sypiam)

posilek 1: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 (sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci)
posilek 2: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)+ zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 3: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
przed treningiem zielona herbata
trening: spacer 15 min + 5 serii - tetno max 30 s tetno srednie 30 s
posilek 4: jajecznica z 5 jajek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 + zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 5: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
posilek 6: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)

wieczorem przed snem
15 min spacer + 5 serii - tetno max 30 s tetno srednie 30 s

3tab asparginu
0,05 B6
wit PP
1 tab multitabs
Fitoprost


w kazdym nastepnym tygodniu chcialbym dodawac po 1 seri hi-low oczywiscie w miare mozliwosci

po 6 tygodniu jezeli nastapi spadek metabolizmu, ograniczylbym ilosc jajek na rzecz tunczyka.

Ogolnie:
wyszlo mi ze bede spozywac okolo 20 gram wegli 50-60 gram tluszczu i okolo 200g bialka o bv 100.

ogolna kalorycznosc jest niska ze wzgledu na moj b. powolny metabolizm. Przy wiekszym spozyciu kalorii prawdopodobnie( tak mowi mje doswiadczenie) bede chodl w baardzo wolnym tempie.

Prosze o ocene i uwagi na temat diety i treningu. Jak dodatkowo podniesc/ utrzymac wysoki metabolizm?
Jak zwiekszanie ilosci wody wplywa na zwiekszenie metabolizmu( np o ile porcent dodatkowe litry podniosa met)
Slyszalem ze restrykcyjna dieta w polaczeniu z duza int cwiczen moze obnizyc metabolizm? zaznaczam ze tego efektu nie obserwowalem gdy stosowalem tylko diete bez cwiczen a jezeli juz to met spadal po dlugim okresie diety.
Jakie zmiany wprowadzic aby podkrecic metabolizm i zwiekszyc spalanie tl?
co do skladu posilkow oczywiscie moglbym dobrac inne produkty ale tak jest mi najlatwiej, poniewaz sam musze sobie "ugotowac"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
heh trohe casu minelo, sory ze troche cie olalem ale chcialem cos prawdzic
nie chce mi sie odpisywac na twoje odpowiedzi po koleji bo to niczemu by nie sluzylo, temat tej diety i tak umarl
nie bede jee stosowal ani podanego tam treningu
aktualnie wchodze na cos zupelnie innego co chcialem od dawna wyprobowac
jednak poniewaz wymaga to odemnie sporego samozaparcia nie bede pisal co to zeby nie zapeszyc:)
dam znac za okolomiesiac jak mi idzie...
juz teraz moge jednak stwierdzic ze na pewno przypakuja mi sie na tym nogi:)
Co do odchudzania zaufam starym dobrym wyprobowanym metoda:)
Za Tobie moj drogi kanarku dam sie wykazac przy stabilizacji mojej masy i pewnie zbijaniu powiekszonych ud
wiem ze to brzmi enigmatycznie:P))
Wtedy porozmawiamy o zdrowej diecie z powrotem , bowiem juz wiem ze bez prawdziwego hardcoru nie zejde nizej:((
Aha kiedys pytales sie po co mi wiedziec gdzie studiujesz:) poniewaz w jakims poscie ktos napisal ze dostales sie na farmacje
no i bylem ciekaw pozdrawiam:)
No a teraz ide bo musze dokonczyc moj dzinniczek:)
pozdrawiam i dzieki za cierpliwosc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Cel:
Dieta redukcyjna z minimalizacja strat miesniowych
Dane:
wzrost 186
waga 92
biceps 38 i proporcjonalne umiesnienie do tego wymiaru ( bo nie znam reszty wymiarów zreszta patrze raczej na ogolne proporcje)
Zalozeniem realnym ( z nuta pesymizmu :) ) jest spadek 5 kilo ( srednio ) na 4 tygodnie
Opieram sie na moich wczesniejszych doswiadceniach z redukcja tkanki tl.
OK PRZYJALEM DO WIADOMOSCI ZALOZENIA I TWOJE DANE.
--------------------
Rozklad dnia:
Tydzien pierwszy:
jest to dla mnie taki etap wejscia w diete a duza ilosc wegli jest zpowodowana ladowaniem kreatyna. Kreatyna ma spelnic role ochronna dla miesni ( nie wierze w HMB i inne wynalazki )Wyznaje zasade ze im wiekszy anabolizm substancji tym lepiej dziala anty keto, a pozatym kredka poprostu podnosi mi samopoczucie:) )
OK ROZUMIEM.

rano ( cos pom 6 a 8) na czczzo - 0,5 litra soku z winogron + jakas lyzka dwie miodu zaraz potem 5 g kreatyny. Oprocz tego tab fitoprostu (wyp wl. i 30 mg Q10z lecytyna) potem trening ( bedzie to oglnorozwoj, cos w rodzaju treningu obwodowego z nastawiem na maksymalne napompowanie miesni ale bez ich maksymalnego zmeczenia - w moim przypadku bedzie to duzo serii, duzo powt. minimalne odstepy miedzy cwiczeniami, maly ciezar) czwiczenia z taka intensywnoscia aby moc wykonywac je codziennie przez tydzien( czas sesji to ok 45 min)
ROZUMIEM ZALOZENIA - ALE NIE ROZUMIEM WYKONANIA - W TYM TYGODNIU MASZ ZAMIAR NASYCIC W PEWNYM STOPNIU MIESNIEKREATYNA ALE NIE WIEM CZY NALEZYCIE JE CHRONISZ.
DODALBYM SERWATKE OK. 30MIN PRZED TRENINGIEM JESLI CWICZYSZ TAK RANO - WITAMINY DODALBYM PO ZAKONCZENIU TRENINGU - PO PIERWSZYM GLOWNYM POSILKU.
--------------------
Po treningu
0,5 l sok z win + 5 g kreatyny
30 g serwatki wpi na wodzie bv 159 + 0,05 g B6
Oczywiscie woda w trakcie cwiczen
TAK JAK MOWIE WYZEJ - OD SERWATKI WRAZ Z KREATYNA I WW ROZPOCZALBYM DZIEN - POZNIEJ TRENING. WOTAMINY PO PIERWSZYM POSILKU GLOWNYM.
GLOWNE ZALOZENIE - SERWATKA I KREATYNA PRZED TRENINGIEM - PO TRENINGU KREATYNA W POLACZENIU Z WW I BIALKIEM WOLNOWCHLANIALNYM (CHOC JESLI CHCESZ MOZE TO BYC TAZKE SERWATKA)
--------------------
nastepnie w czasie dnia 6 posilkow w rownych odstępach ale tak aby ost przed 19 ( inaczej zle sypiam)
OK.
--------------------
posilek 1: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 (sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci)
NIE ZAGLEBIAJMY SIE W WARTOSC BIOLOGICZNA BO NIE O TO TUTAJ CHODZI. JAKBYS MOGL - PROSILBYM O OBLICZENIE RESZTY SKLADNIKOW ODZYWCZYCH - BIALKO TO NIE WSZYSTKO.
OPROCZ TEGO - KIEDY TEN POSILEK JESZ?
--------------------
posilek 2: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)+ zen szen 8mg ginsekozydow
TO WSZYSTKO ?? ZNOW BV - NIE ZAGLEBIAJMY SIE W TO.
--------------------
posilek 3: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
ZNOWU TO WSZYSTKO ?
--------------------
posilek 4: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzeczow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci) + zen szen 8mg ginsekozydow
HMMM ZNOWU ? JAK NARAZIE NIE PODOBA MI SIE TWOJA DIETA Z KILKU POWODOW O KTORYCH POZNIEJ POWIEM W PODSUMOWANIU,
--------------------
posilek 5: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
posilek 6: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
TO SAMO CO WYZEJ ...HMMMMM
--------------------
wieczorem przed snem
0,5 l sok z win + 5 g kreatyny
NIEPOTRZEBNE WEGLE TUTAJ. TAK SAMO JAK I KREATYNA CHYBA ZE W TYM TYGDONIU TYLKO JA SPOZYWASZ TO OK.
--------------------
3tab asparginu
0,05 B6
wit PP
OK.
--------------------
1 tab multitabs
Fitoprost
TO RADZE PO PIERWZYM POSILKU.
--------------------
Tak przez 7 dni w dzien 7 dodatkowo 0,5 kilo blanszowanych wazyw do posilkow( o,5 kilo to na caly dzien czyli do wszystkich posilkow
OK - TUTAJ SA TE WW TO DOBRZE ZE SA WOGOLE. JEDNAK PROSILBYM O WYLICZENIE POSZCZEGOLNYCH ILOSCI SKLADNIKOW ODZYWCZYCH ZAROWNO W CIAGU DNIA JAK I W KAZDYM POSILKU BO NIESTETY MAM TROCHE ROBOTY I NI ESTARCZY MI RACZEJ DZISIAJ NA TO CZASU ..
--------------------
Woda: 4-6 litrow
OK.
--------------------
Co do ilosci wegli przy ladowaniu kreatyna mam tendencje do tycia wiec wegle chcialbym ograniczyc do minimum.
ROZUMIEM - ALE NIE WIDZE SENSU BRANIA WW NA NOC WRAZ Z PORCJA KREATYNY. RANO -OK - TO OKOLICE TRENING WIEC WSZYSTKO W PORZADKU ALE NIEPOTRZEBNIE DODAJESZ SOK Z WINOGRON WIECZOREM MOIM ZDANIEM.
--------------------
--------------------
--------------------
Tygodnie : 2 - 6
HEH = MIALO BYC 4 TYGODNIE ... ALE TO NIC.
--------------------
rano ( cos pom 6 a 8) na czczzo - 2,5 g kreatyny. Oprocz tego tab fitoprostu (wyp wl.= CO TO ZA SKROT BO NIE ROZUMIEM ? i 30 mg Q10z lecytyna- TO WSZYSTKO PO PIERWSZYM POSILKU CHOC JESLI JUZ TAK BARDZO CHCESZ - MOZESZ TAKZE TUTAJ... )
--------------------
potem trening ( bedzie to oglnorozwoj, cos w rodzaju treningu obwodowego z nastawiem na maksymalne napompowanie miesni ale bez ich maksymalnego zmeczenia - w moim przypadku bedzie to duzo serii, duzo powt. minimalne odstepy miedzy cwiczeniami, maly ciezar) czwiczenia z taka intensywnoscia aby moc wykonywac je codziennie przez tydzien( czas sesji to ok 45 min)
OK ROZUMIEM. UWAGI JAK W POPRZEDNICH TYGODNIACH - SERWATKA PRZED TREINNGIEM - JAKO PIERWSZY POSILEK - RAZEM Z KREATYNA OK. 30MIN PRZED TRENINGIEM.
--------------------
potem trenig hi-low na rowerze - 5 serii - tetno max 30s tetno srednie 30 s
OK. HIIT OK ALE NIE WIDZE SENSU WYKONYWANIA ZAROWNO TRENINGU SILOWEGO JAK I HIIT SZCZEGOLNIE JESLI MAJA NASTAPIC PO SOBIE ... PROPOOWALBYM TUTAJ ZWYKLE AEROBY - SAM TRENING SILOWY DA CI JUZ BARDZO DOBRY EFEKT AFTERBURN - ALE JESLI SIE UPIERASZ ...ROB TEZ TEN INTERWAL. MOJE ZDANIE WYRAZILEM WYZEJ.
--------------------
Dodatkowo modyfikacja w pn sr i pt:
Trening masowy barkow i dolu plecow przed treningiem ogolnorozwojowym ( chcialbym troche poprawic wyglad barkow i wzmocnic dol plecow nie chodzi o duze przyrosty... licze na 200g masy w tych miejscach w ciagu 8 tygodni, co do treningu ogolnorozwojowego bedzie on oczywiscie w te dni lzejszy)
CHCESZ BUDOWAC DODATKOWO MASE NA TEJ DIECIE? HMMM ROZUMIEM TRENING MASOWY, ROZUMIEM CEL ALE NIE ROZUMIEM ROZUMOWANIA ... MIESNI 200g CHCESZ ZBUDOWAC ? NIE WIEM ILE TO JEST W MIESNIACH ALE ... NIE LICZ NA TO. ZRESZTA ZA BARDZO WCHODZIS ZW TO WSZYSTKO - BV, 200g MIESNI - NIE TEDY DROGA ... MOIM ZDANIEM.
NIE LICZ NA PRZYROSTY JAKIEJKOWIEK MASY MIESNIOWEJ NA TEJ DIECIE.
--------------------
Po treningu
10g ( o wys indeksie glik)wegli + 2,5 g kreatyny
30 g serwatki wpi na wodzie bv 159 + 0,05 g B6
Oczywiscie woda w trakcie cwiczen
UWAGI JAK WYZEJ - SERWATKA PRZED TRENINGIEM KREATYNA PRZED I PO JESLI JUZ. WW OK.
--------------------
nastepnie w czasie dnia 6 posilkow w rownych odstępach ale tak aby ost przed 19 ( inaczej zle sypiam)
OK.
--------------------
posilek 1: jajecznica z 5 jajek + garsc sliwek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 (sliwek i orzechow nie licze jako ze sa to male ilosci)
posilek 2: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)+ zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 3: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
UWAGI JAK POPRZEDNIO. ZA MALE ZRONICOWANIE POSILKOW. ZA BARDZI SIE ZAGLEBIASZ W BV.
--------------------
przed treningiem zielona herbata
trening: spacer 15 min + 5 serii - tetno max 30 s tetno srednie 30 s
RANO TRENING A TU ZNOWU HIIT - UWAGA JAK WYZEJ - AEROBY POSTAWILBYM TUTAJ NA WYZSZYM MIEJSCU - SZCZEGOLNIE PRZY TAKIEJ ILOSC KALORII I POSZCZEGOLNYCH SKLADNIKOW ODZYWCZYCH JAKIE MASZ W TEJ DIECIE. PO PROSTU UWAZAM ZE MOZESZ WYWOLAC ZA DUZY UJEMNY BILANS KALORII TRENINGIEM JAKI CHCESZ WYKONYWAC WRAZ Z ILOSCIA KALORII KTORE CHCESZ SPOZYWAC...POMYSL O TYM.
--------------------
posilek 4: jajecznica z 5 jajek + garsc orzechow wloskich Czyli ok 30g bialka o bv 88 + zen szen 8mg ginsekozydow
posilek 5: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
posilek 6: tunczyk na wodzie puszka ( ilosc tun - 135 g czyli ok 30g bialka o bv ok 83)
UWAGI - TE SAME - MALO ZROZNICOWANE POSILKI - BRAK ZDROWYCH TLUSZCZY, O WW NIE PYTAM BO WIDZE ZE TO DIETA KETO WIEC POZOSTAWIAM ICH POZIOM DLA CIEBIE - JAKO ZE MOWILES ZE UKLADALES TE DIETE Z DOSWIADCZENIA Z POPZEDNICH WIEC ILOSCC WW POWINNA BYC ZNANA (JESLI SIE MYLE - POPRAW)
--------------------
wieczorem przed snem
15 min spacer + 5 serii - tetno max 30 s tetno srednie 30 s
ZA DUZO !
NIE TEDY DROGA
MOIM ZDANIEM BEDA SPADKI MIESNIOWE - CHO NIE LICZYLEM JESZCE KALORII (MAM NADZIEJE ZE TY TO ZROBISZ) TO JUZ TERAZ WIDZE ZE CODZIENNY TRENING SILOWY + INTERWALOWY NAWET 3X/DZIEN TO DUZO ZA DUZO. MOJE ZDANIE: LIPA. DO ZMIANY.
--------------------
3tab asparginu
0,05 B6
wit PP
1 tab multitabs
Fitoprost
UWAGI CO DO TEGO TYPU SUPLEMENTACJI MASZ WYZEJ.
--------------------
w kazdym nastepnym tygodniu chcialbym dodawac po 1 seri hi-low oczywiscie w miare mozliwosci
NIE DASZ RADY. JESLI DASZ - SPALISZ MIESNIE.
I TO STRASZNIE MOIM ZDANIEM.
ZA DUZO DAWKOWANEGO WYSILKU I ZA MALO KALORII W STOSUNKU DO NIEGO.
--------------------
po 6 tygodniu jezeli nastapi spadek metabolizmu,
SPADEK NASTAPI SZYBCIEJ NIZ SIE SPODZWIASZ MOIM ZDANIEM. O WIELE SZYBCIEJ. NIE TEDY DROGA.
--------------------
ograniczylbym ilosc jajek na rzecz tunczyka.
??? TEGO NIE ROZUMIEM (DLACZEGO CHCESZ JESZCZE BARDZIEJ ZMIEJSZYC ZROZNICOWANIE DIETY ??? CO MA ZAMIANA JAJEK NA TUNCZYKA DO MATABOLIZMU I DLACZEGO CHCESZ JE ZMIENIAC)
--------------------
--------------------
--------------------
Ogolnie:
wyszlo mi ze bede spozywac okolo 20 gram wegli 50-60 gram tluszczu i okolo 200g bialka o bv 100.
MI WYSZLO KROTKO. ZA MALO TLUSZCZY (ZERO ZDROWYCH TLUSZCZY) BIALKO OK. ZA MALO WW PRZEZ TAK DLUGI OKRES CZASU - SZCZEGOLNIE PRZY TYM TRENINGU ! DO ZMIANY POLOWA RZECZY. ZKWIESZYC ILOSC TLUSZCZU. ZMNIEJSZYC ILOSC DAWKOWANEGO WYSILKU. ZMIENIC MONOTEMATYCZNOSC DIETY...
--------------------

ogolna kalorycznosc jest niska ze wzgledu na moj b. powolny metabolizm. Przy wiekszym spozyciu kalorii prawdopodobnie( tak mowi mje doswiadczenie) bede chodl w baardzo wolnym tempie.
HMMMM. NIE ROZUMIESZ CO SOBIE ROBISZ.
JESLI UWAZASZ ZE MASZ WOLNY METABOLIZM TO W TEN SPOSOB GO NI EPRZYSPIESZYSZ TO RAZ.
DWA - DAJESZ SOBIE ZA MALO CZASU NA BAWIENIE SIE W ZMIANE METABOLIZMU - ZAUWAZ ZE NAWET JESLI JAKIMS CUDEM UDALOBY CI SIE PRZETRWAC NA TEJ DIECIE I PRZY TYM WYSILKU - PO JEJ ZAKONCZENIU PRAKTYCZNIE NATYCHMIAST PRZYTYJESZ DUZA NAWIAZKA.
TRZY - JESLI MASZ NISKI METABOLIZM TO NIE CHODZI O TO ZEBY ZEJSC PONIZEJ NIEGO Z KALORIAMI ! SZCZEGOLNIE ZE TY WAZYSZ SWOJE (92KG TO DUZA WAGA - PRZY TEJ LICZBIE WYSILKU I KALORIACH - OTRZYMASZ NA WLASNE ZYCZENIE EFEKT ODWROTNY OD ZAMIERZONEGO... )
CZTERY - ZMIEN DIETE , ZMIEN WYSILEK, ZASTOSUJ SIE DO OICH WSKAZOWEK LUB OLEJ .. ;)
--------------------

Prosze o ocene i uwagi na temat diety i treningu. Jak dodatkowo podniesc/ utrzymac wysoki metabolizm?
MIALES DOBRE DANE ALE ZLE WYKONANIE. TRENING MASOWY BADZ TYPU INTERWALOWEGO RZECZYWISCIE PODNIOSA CI TEMPO METABOLIZMU JEDNAK W TWOIM WYKONANIU TA GLODOWKA BIALKOWA ZNISZCZY WZYSTKO. ZAMIAST PODNIESC METABOLIZM - TAKIM WYSILKIEM I Z TA ILOSCIA KALORII GO JESZCE BARDZIEJ ZMIEJSZYSZ - JESLI WOGOEL WYTRWASZ W TEJ DIECIE JAKIS CZAS... A PO ZAKONCZENIU DOPADNIE CIE STRAASZNE JOJO.. TWOJ CEL JEST JAK NAJBRADZIEJ REALNY - OK.5KG W TAK DLUGI OKRES CZASU JEST JAK NAJBRADZIEJ DO WYKONANIA JEDNAK NIE TEDY DROGA ...
--------------------
Jak zwiekszanie ilosci wody wplywa na zwiekszenie metabolizmu( np o ile porcent dodatkowe litry podniosa met)
NIJAK. NIE TEDY DROGA. PATRZYSZ NA SPOZYCIE WODY A NIE WIDZISZ PODSATWOWEJ RZECZY - ZE PRZY TYM WYSILKU I PRZY TEJ ILSOCI KALORII TWOJ ORGAZNIM BEDZIE W STANIE GLODU. DOKLADNIE - GLODU.
--------------------
Slyszalem ze restrykcyjna dieta w polaczeniu z duza int cwiczen moze obnizyc metabolizm? zaznaczam ze tego efektu nie obserwowalem gdy stosowalem tylko diete bez cwiczen a jezeli juz to met spadal po dlugim okresie diety.
PATRZ MOJE UWAGI WYZEJ A ZROZUMIESZ O CO TUTAJ CHODZI.
--------------------
Jakie zmiany wprowadzic aby podkrecic metabolizm i zwiekszyc spalanie tl?
ZAPOZNAJ SIE Z MOIMI WSKAZOWKAMI I ZMIEN KILKA RZECZY - I WRZUC DO OCENY :) GLOWNIE ZWIEKSZ SPZYCIE TLUSZCZY - STARAJSIE JESC WIECEJ WW CHOCIAZ RAZ NA JAKIS CZAS (LADOWANIA). ZMIEJSZ ILOSC WYSILKU. TO GLOWNE ZALOZENIA ZMIAN. RESZTA - JESLI BEDZIE TRZEBA - POZNIEJ.
--------------------
co do skladu posilkow oczywiscie moglbym dobrac inne produkty ale tak jest mi najlatwiej, poniewaz sam musze sobie "ugotowac"
ROZUMIEM ALE TAK JAK MOWIELM - TA DIETA NIE WROZY NIC DOBREGO. JESLI NAWET JAKOS JA WYTRZYMASZ - GWARANTUJE CI STARSZNY SPADEK ODPOWRNOSCI ORGANZIMU I EFEKT JOJO.
pozdrawiam

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
uffffff
nieno - reszta diet jutro - dzisiaj nie dam juz raczej rady ...

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
dzieki za odpowiedz, sory ze cie tak wymeczylem:). Postaram sie ustosunkowac do twoich poszczegolnych odp ale to mi troche zajmie czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
nic nie szkodzi
taka praca

ustosunkuj sie - wiem ze zajmie to troche czsu no ale ... chyba warto

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
Czesc kanarek
Sory ze nie polemizuje ale postanowilem zaczerpnac faktow i opini, mysle ze zajmie mi to kilka dni. Studiuje wlasnie Lila w orginale oraz mam zamiar zaczac stud di mauro, pozatym przebijam sie przez post o dicie tl sonbatego a jak pewnie wiesz to moze potrwac:)
Jednak juz teraz chcialbym naprawic pewien blad...
Otoz powinienem byl ci podac moje wyniki z poprzednich odchudzan...
Istotne bedzie tu wlasciwie chyba ostatnie z nich
Otoz schudlem 10 kilo w dwa miech (lipiec sierpien) na nast diecie
4- 6 puszek tunczyka + 2 jajkajak widzisz kalorycznosc tego byla raczej mala, co prawda robilem ladowania w wek ale nie bylo to typowe obzarstwo, ot mormalny obiad kotlet troche warzyw ziemiaki albo ryz itp , jakas kanapka itp.
dodam ze wtedy pracowalem fizycznie na budowie - jak dla mnie to wychodzilo jak 3 godziny rowerku dziennie taka praca.
I w oparciu o ten fakt ustalilem tak malo tl w diecie
wiem ze oficjalna nauka glosi ze tl pow byc 1,5 do 1 bialka zeby byla ketoza ale ta kalorycznosc mnie dobija...
a co do monotonii diety:)...
osobiscie wszedlbym na kurczaki z olejem lnianym tyle ze nie moge nigdzie dostac oleju:)
monotonia mnie nie przeraza:)
ja poprostu lubie jesc co dzien zawsze to samo
to daje mi poczucie ze moje zycie jest bardziej uregulowane:)
Pelna odpowiedz tak jak mowilem za kilka dni... niestety sa opoznienia bo mam nieplanowane wyjazdy...:(
pozdrawiam:)
aha...
to co prawda nie na temat ale... to wlasciwie moj prywatny post... wiec...:)
Kanarek Co ty studiujesz jesli moge zapytac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Czesc Kanarek
WITAM DNIA DZISIEJSZEGO
------------------
Sory ze nie polemizuje ale postanowilem zaczerpnac faktow i opini, mysle ze zajmie mi to kilka dni.
I BARDZO DOBRZE
------------------
Studiuje wlasnie Lila
KOGO ?
w orginale oraz mam zamiar zaczac stud di mauro,
ZNACZY SIE MAURO DI PASQUALE ?
------------------
pozatym przebijam sie przez post o dicie tl sonbatego a jak pewnie wiesz to moze potrwac:)
NIE WARTO .... W AD ZNAJDZIESZ WSZYSTKO POST SONBATEGO ZAWIERA NAPRAWDE SPORO BLEDOW I POLPRAWD A TAKZE MITOW ZWIAZANYCH Z TEGO TYU DIETAMI...NIE WARTO MOIM ZDANIEM GO CZYTAC ,,,CHYBA ZE CCHESZ ZOBACZYC JAK NA KONCU PROSTUJEMY KILKA RZECZY - WTEDY POLECAM JESLI CHCESZ SIE DOWIEDZIEC CZEGO NT TEGO TYPU ODZYWIANIA - POLECAM WIADOMOSCI ZAWARTE W DZIALE.
------------------
Jednak juz teraz chcialbym naprawic pewien blad...
Otoz powinienem byl ci podac moje wyniki z poprzednich odchudzan...
Istotne bedzie tu wlasciwie chyba ostatnie z nich Otoz schudlem 10 kilo w dwa miech (lipiec sierpien) na nast diecie 4- 6 puszek tunczyka + 2 jajkajak widzisz kalorycznosc tego byla raczej mala,
JA TO INACZEJ POWIEM - KALORYCZNOSC BYLA PRAWIE ZEROWA - OWSZEM - TO NORMALNE ZE SCHUDNIESZ NA TAKIEJ DIECIE - JEDNAK PYTANIE - CZY WARTO ?
WARTO PSUC SOBIE METABOLIZM, WARTO TRACIC MIESNIE, WARTO TRWAC W BELDNYCH PRZYZWYCZAJENIACH ZYWIENIOWYCH NADAL ?
------------------
co prawda robilem ladowania w wek ale nie bylo to typowe obzarstwo, ot mormalny obiad kotlet troche warzyw ziemiaki albo ryz itp , jakas kanapka itp.
I CHYBA TO CIE URATOWALO PRZED PRZEMECZENIEM
------------------
dodam ze wtedy pracowalem fizycznie na budowie - jak dla mnie to wychodzilo jak 3 godziny rowerku dziennie taka praca.
NIE POROWNUJMY ROWERKU (AEROBOW) DO FIZUYCZNEJ PRACY (GLOWNIE ANAEROBOW). ALE ROZUMIEM POROWNANIE -OK.
------------------
I w oparciu o ten fakt ustalilem tak malo tl w diecie
W OPARCIU O TEN FAKT POWINIENES RACZEJ ZAOBSERWOWAC BLEDY
SPADEK METABOLIZMU SPOCZYNKOWEGO BEDZIE TUTAJ PODSTAWOYM BLEDEM... MOJE PYTANIE - CO STALO SIE PO ZAKONCZENIU TWOJEJ DIETY ?
------------------
wiem ze oficjalna nauka glosi ze tl pow byc 1,5 do 1 bialka zeby byla ketoza ale ta kalorycznosc mnie dobija...
NIE !! ZADNA NAUKA TEGO NIE GLOSI !!
ZWERYFIKUJ SWOJE ZRODLA ... PROPORCJE NA TEGO TYPU DITACH TO ...NIC INNEGO JAK MIT.
POCZYTAJ WIECEJ NA TEN TEMAT A BEDZIESZIWEDZIAL O CZYM MOWIE (JESLI JUZ CZYTASZ ) JESLI NIE POTRAFISZ ZNALEZC - SZUKAJ W NASZYM DZIALE .
------------------
a co do monotonii diety:)...
osobiscie wszedlbym na kurczaki z olejem lnianym tyle ze nie moge nigdzie dostac oleju:) monotonia mnie nie przeraza:)
OK ALE TU CHODZI O WITAMINY I MIKROELEMENTY - BO NIE WIERZE ZE DOSTARCZASZ RONEGO RODZAJU WARZYW ETC - JESLI TAK JEST - POPRAW. (PAMIETAJ ZE PRZYSWAJALNOSC TABLETKOWYCH WITAMIN JEST BARDZO MALA...NIESTETY).
OLEJ LNIANY W DUZYCH ILOSCICH ROWNIEZ NIE JEST ZALECANY - ILOSC KWASOW OMEGA3 W DIECIE POWINNA NIE PRZEKRACZAC RACZEJ OK.8-10G TAK WIEC PAMIETAJ TEZ O TYM. A OLIWA ? (COPRAWDA TO KW. JEDNONIENASYCONE ALE TE ROWNIEZ SA "TE WAZNE"). A INNE ZRODLA KW.OMEGA-3 ?
------------------
ja poprostu lubie jesc co dzien zawsze to samo
KO NIKT CI NIE BRONI PRZECIEZ - TU JEDNAK CHODZI NAM O ZDROWIE. TAK WIEC POLECAM ROZNICOWAC (O WITAMINACH Z WARYZW I OWOCOW JUZ NI EMOWIE BO MYSLE ZE WIESZ)
------------------
to daje mi poczucie ze moje zycie jest bardziej uregulowane:)
ZROZNICOWANA DIETA - POWTARZAJACA SIE DZIEN W DZIEN DA CI TO SAMO UCZUCIE.
------------------
Pelna odpowiedz tak jak mowilem za kilka dni... niestety sa opoznienia bo mam nieplanowane wyjazdy...:(
OK NIE MA SPRAWY. POCZEKAM - A I TY NA PEWNO DOBRZE SIE PRZYGOTUJESZ.
------------------
pozdrawiam:)
JA ROWNIEZ (DOBRANOC)
------------------
aha...
to co prawda nie na temat ale... to wlasciwie moj prywatny post... wiec...:) Kanarek Co ty studiujesz jesli moge zapytac?
INFORMATYKE (W TYM ROKU )
CZEMU PYTASZ ?



Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
mam szybkie pytanie:
Uwazasz ze tzw dobre (roslinne oleje z oliwek slonecz lniany itp itd) tluszcze sa dobre dlaczego?
Czy prawda jest jakoby one w wiekszym stopniu konwertowaly do ketonow i w miejszym sie odkladaly niz np tzw tl zle, zwierzece?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
Uwazasz ze tzw dobre (roslinne oleje z oliwek slonecz lniany itp itd) tluszcze sa dobre dlaczego?
OLIWA Z OLIWEK - TAK
OLEJ LNIANY - TAK (W ODPOWIEDNICH ILOSCIACH)
OLEJ SLONECZNIKOWY - NIE ! TO ZWYKLY OLEJ ... BOGATY W KW.TLUSZCZOWE ALE WIELONIENASYCONE - TYCH NIE POLECAM.
DLACZEGO ? SPOZYWANIE ZDROWYCH KW. TL. OMEGA3 CZY KW. JEDNONIENASYCONYCH ZAPEWNIA BARDZO DUZO KORZYSCI DLA NASZEGO ZDROWIA - OT CHOCBY POPRAWA METABOLIZMU CHOLESTEROLU (ZALET JEST SPORO-ZAPRASZAM DO LEKTURY DZIALU)
-----------
Czy prawda jest jakoby one w wiekszym stopniu konwertowaly do ketonow i w miejszym sie odkladaly niz np tzw tl zle, zwierzece?
NIE.NIE.


Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
oki thx
teraz tak wbrew temu co mam w swoim opisie osoby ( bo nie wiem jak to ziemic) mieszkam w gliwicach, O ile dobrze mysle jestes z katowic...
Gdzie mozna kupic olej lniany, mozna w katowicach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
mozna - jest pare sklepow ale w sumie nie kupowalem nigdy od nich dlatego ze to male sklepiki w ktorych ten olej lubi dlugo lezec - w nieodpowiednich warunkach a jest on doysc nietrwaly
ja zaopatrywalem sie u znajomego ktroy mial kontakt z firma produkujaca tego typu oleje ...niestety juz sie nie zaopatruje nie tylko przez cene oleju ale takze przez to iz znajomy wlasciwie stracil kontakt z firma ...
tak czy inaczej poszukam odpowiedniego sklepu jesli chcesz - tak aby zrodlo bylo ok
ale to troche potrwa bo pochodzic trzeba (podejrzewam ze chcesz niedaleko centrum) tak wiec prosze o cierpliwosc

moja rada : szukaj w sklepach ze zdrowa zywnoscia i w ... aptekach (sprawdzja date produkcji - wazne aby byl jak najswiezszy i byl przechowywany w ciemnej butelce i w chlodniczych najlepiej warunkach)

w zamian oleju - proponuje ryby glebinowe zawierajace rowniez spore ilosc kw.omega3 ale z najwieksza bodajze iloscia stezenia kwasow DHA i EPA tak waznych dla nas

zainteresuj sie takze siemieniem lnianym (prazonym)
pozdrawiam

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieobecnosc

Następny temat

Który zestaw multiwitaminowy wybrać?

WHEY premium