SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proporcja węgli i tłuszczy w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 35 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2485
Witajcie,

w większości tematach o układaniu diety, które przeczytałem, była mowa 2g białka, 1-1,1 g tłuszczów i reszta węgle, gdzie wychodziło ich nawet z 6-8g węgli na kg ciała. Czytałem też o dietach lc gdzie węgli się prawie w ogóle nie jadło, ale nie mogłem znaleźć nic o połączeniu jakby tych diet. Chodzi mi o to, aby obniżyć ilość węgli do 4g, lub nieco mniej, tak maksymalnie do 3,5 a uzupełnić to tłuszczami. Przykładowo wyszło by ze 2g białka, 1,8 - 2g tłuszczów i 4g węgli? Jak myślicie, miałoby to jakieś znaczenie dla organizmu, czy z racji, że kaloryczność byłaby taka sama, po prostu czerpałby więcej energii z tłuszczu?

"Kto wspina się na palce, nie Stoi pewnie."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699324
Oczywiście możesz tak modyfikować . Oczywiście będzie to zależało rownież od całej kompozycji diety . Wstaw do oceny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 331
Aby czerpac energie z tłuszczów musisz najpierw przeprogramowac swoj organizm tak aby czerpał moc z tłuszczów w org oraz tych przyjmowanych a to w cale nke jest takie łatwe. Okres ten moze trwac od 2 do 4-6 tyg. Zależy jak żywiles sie do tej pory.
Ja wegle czerpie tylko z warzyw i jednego owocca w ciagu dnia. Nie wilczam tu carbo po treningu. Tak dostarczam tylko tluszcze i białko.
Po przestawieniu sie na czerpanie mocny z wegli na tłuszcze nie ma sennosci w ciagu dnia. W zależności od zapotrzebowania kalorycznego wystarcza nawet dwa posiłki w ciagu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Kwestia ustalania makroskładników ma charakter wysoce indywidualny. Nikt z nas na podstawie w/w informacji nie wie jak zareaguje Twój organizm na różne kombinacje. Notabene jest to zależne przede wszystkim od stanu Twojej gosp. hormonalnej. Przechodzenie na dietę tłuszczową, bo jest taka moda również do najlepszych pomysłów nie należy, a wiele osób tak robi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Śmiało możesz zwiększyć podaż tłuszczów, kosztem węglowodanów. Takie ilości prawdopodobnie byłby trudne do spożycia i mogłyby powodować problemy trawienne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 75kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 80kg

WHEY premium