SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Program treningowy opinie, sugestie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
Witam.
Od nowego roku chcę zacząć przygodę z siłownią. Głównie zależy mi na zwiększeniu siły/kondycji/zwinności, masa może zostać taka jak jest, ale nie będę panikował jak przytyję z 5kg. Proszę o opinie i pomoc odnośnie planu treningowego. Specjalnie nie napisałem serii i powtórzeń, gdyż nie wiem na ile mnie stać.
Trochę historii
Ćwiczę regularnie od 2006 roku, są to głównie ćwiczenia domowe typu pompki, drążek, hantle, itp. Oczywiście miałem zawahania formy, albo sobie odpuszczałem, albo miałem zabieg, który wykluczył mnie z ćwiczeń na pół roku. Po za tym regularnie biegam, w szkole średniej jeździłem na zawody. W 2009 ćwicząc koszykówkę nabawiłem się kontuzji kolana, tak więc ćwiczenia na nogi odpadają. Od września 2010 robię poniższy plan treningowy. Skończyłem ćwiczyć 6wejdera, obecnie (od stycznia tego roku) ćwiczę ABS 8min +2min.

By kadzik

Poniżej jest plan ćwiczeń, który chciałbym robić od nowego roku. Proszę o opinie i sugestie. Jeszcze dodam, że pracuję 10godzin dziennie, tak więc wszystkie te ćwiczenia planuję robić po godzinie 19.

By kadzik
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2456
Czemu klatka 2x w tyg?
I nie sądzę by kontuzja kolana była tak poważna byś zupełnie nie tykał nóg, brak chęci?

Zmieniony przez - kosmosmerf w dniu 2011-12-03 16:40:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
Sądzi tak osoba, która bierze w huk za godzinę i ma tytuł doktora medycyny. To powinno wystarczyć.

Sam nie wiem czemu klatka dwa razy w tygodniu. Po prostu nie wiem co innego mógłbym ćwiczyć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2456
Biegać codzienne możesz, a poćwiczyć raz w tygodniu to już nie? Nikt nie mówi, że musisz robić siady. Prostowania/uginania może chociaż.
Barki?

Zmieniony przez - kosmosmerf w dniu 2011-12-03 18:33:59

Zmieniony przez - kosmosmerf w dniu 2011-12-03 18:34:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 279 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17487
Niechce sie klocic ale mimo tytulu doktora nikt nie jest nieomylny. To, ze ta osoba bierze "w huk" za godzine tym bardziej o tym nie swiadczy. Tez kiedys uslyszalem od lekarza, ze nie wolno mi cwiczyc nog. Dopiero lekarz medycyny sportowej naprowadzil mnie na dobra droge.
Nie wiem co to za kontuzja kolana gdyz nie odpowiedziales na pytanie. Jednak smialo moge powiedziec, ze np. przy zerwanych wiazadlach cwiczenia takie jak przysiad sa nawet nie pomocne a wrecz niezbedne do "odzyskania" w przyszlosci stabilnych, silnych kolan. Dla kolan duzo bardziej kontuzjogenne sa ruchy dynamiczne, np. gwaltowne przyspieszenia, kopniecia, uderzenia, szybkie zmiany kierunku biegu.

Na Twoim miejscu zasiegnalbym porady jakiegos dobrego fizjoterapeuty. Tez bylem w podobnej sytuacji i tez odpowiadalo mi to, ze lekarz zabronil cwiczyc nogi... do czasu.

Zmieniony przez - _greg_ w dniu 2011-12-03 19:28:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30
Dzięki za info, tak też zrobię, po świętach udam się do lekarza medycyny sportowej. Kontuzja, której się nabawiłem to zerwanie wiązadła krzyżowego, chyba przedniego z tego co pamiętam.

Jeśli chodzi o ćwiczenia na barki, to może być coś takiego?:
* Wyciskanie sztangi sprzed głowy
* wyciskanie sztangielek siedząc
* Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

Czy ćwiczenia na biceps, w tym samym dniu, nie osłabią mi barków?
Ćwiczenia klatki, te które podałem, raz w tygodniu wystarczą?

Zmieniony przez - Kadzik4 w dniu 2011-12-03 20:12:12
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

Prośba o plan.

WHEY premium