SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Program na supersiłę i supermasę wg Weidera

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3482

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2840


Jest to program dla zaawansowanych z minimum 5-6 - miesięcznym stażem treningowym. Mam zamiar go w niedalekiej przyszłości wypróbować. Cały cykl trwa 2-3 miesiące w zależności od postępów. Joe Weider twierdzi, że program przynosi oszałamiające rezultaty. Trening obejmuje trzy dni w tygodniu. Program przypomina FBW (Full Body Workout). Różnica tkwi w dużej ilości serii(4-5) i małych ilościach powtórzeń (4-6). Czas przerwy pomiędzy seriami wynosi ok 2 minut.

Co o nim sądzicie?

Poniedziałek - Środa - Piątek


Wyciskanie
Przysiad
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi stojąc
Podciąganie sztangi w opadzie
Wyciskanie zza karku
Przenoszenie sztangi za głowę, w leżeniu
Unoszenie przedramion ze sztangą
Wyprosty nóg w siadzie
Zginanie nóg w leżeniu
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Spinanie brzucha w leżeniu


(w każdym ćwiczniu 4-5 serii po docelowo 6 powtórze)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jesli dales informacyjnie - dzieki, znamy

jesli w celu czy sprobowac chcesz - tak, mozesz stestowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 222 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2840
Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego typu treningu w szczególności od osób, które go realizowały. Program wyraźnie odbiega od typowo masowych czy siłowych planów, w których poszczególne partie są trenowane tylko raz w tygodniu.

Zanim jednak do niego przejdę chciałbym go trochę zmodyfikować. Joe Weider podkreślał, aby nie dodawać do niego innych ćwiczeń. Ja akurat nie mam na myśli dodawanie ćwiczeń tylko co jakiś czas podmienianie na inne. Wydaję mi się, że robiąc cały czas, powiedzmy, wyciskanie na płaskiej, można popaść w monotonię treningową. Ja planuję zmieniać co jakiś czas, niektóre ćwiczenia. Przykładowo:

Wyciskanie na płaskiej/skośnej sztangi/sztangielek
Przysiad
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi stojąc
Podciąganie sztangi w opadzie /podciąganie sztangielki do boku
Wyciskanie zza karku sztangi/sztangielek
Przenoszenie sztangi za głowę /rozpiętki na skośnej/płaskiej
Unoszenie przedramion ze sztangą/sztangielkami
Wyprosty nóg w siadzie / Wykroki ze sztangą
Zginanie nóg w leżeniu
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia / Kaptury
Spinanie brzucha w leżeniu (robię A6W)

Na dobry pomysł wpadłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
zamiana sztangi na hantle - wiesz przy sile mięsnia - okej, ale w takich planach ludzie staraja sie wzmocnic miesien "widocznie" czyli w przyrostach [w danym cwiczeniu] ciezaru
jesli bedziesz podmienial przykladowo co trening wyciskanie sztangi na hantle - mozesz miec gorsze osiągi silowe podczas wyciskania sztangi [nie mowie o sile miesnia piersiowego] -
chcesz być dobry w martwym ciągu ? rób martwy ciąg a nie "Dzien dobry" , chcesz miec poprostu silne miesnie odpowiadajace za wyprost tulowia zgiętego ? rob MC / dzien dobry / wznosy z opadu na lawce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4330
Te wszystkie ćwiczenia w jednym dniu trzeba robić, czy rozłożyć na 3?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
w jednym to typowe FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do poprawy

Następny temat

po ile powtórzeń ??

Wiecej