SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Profil Lipidowy - czy mogę tak zostawić?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 631
Witam.
Wiek 40 lat. 4x siłownia i 2x interwały w tygodniu. Samopoczucie OK. Dieta w miarę dopięta (brak cukrów prostych, produktów przetworzonych).
Czy jest wszystko w porządku z tym cholesterolem?

Norma od: 3 do: 5 [mmol/l]





Do wglądu podaje wyniki badań glukozy.

Norma od: 3,4 do: 5,5 [mmol/l]







Zmieniony przez - mtwicio w dniu 2016-09-05 22:09:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Tragedii nie ma, ale LDL jest za wysoki. Ważne, że trójglicerydy są nisko, wartość ogólnego cholesterolu tak naprawdę nie ma na nic wpływu. Jak sam zauważyłeś, na przestrzeni 2 lat te wartości skaczą - od idealnego stosunku ldl i hdl po nienajlepsze wyniki. Warto przebadać raz na jakiś czas homocysteinę w kierunku diagnostyki chorób sercowo-naczyniowych, często bardziej można wyczytać coś więcej/coś innego niż z lipidogramu.
Glukoza jak najbardziej ok.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 631
A co w przypadku gdy homocysteina będzie podwyższona? Czy szukać jakiegoś stanu zapalnego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Nie rozumiem tutaj czegoś, dbasz o zdrowie rozumiem, prawidłowo się odżywiasz, trenujesz i badasz się. I co, czego oczekujesz bo widać szukasz czegoś czego nie ma. Chcesz sobie sam postawić diagnozę i się leczyć, czy te wyniki oglądał lek med i ma jakieś obiekcje coś sugerował?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie gdybaj z tą homocysteiną. Profilaktyczne badania raz na pół roku, częściej raczej nie trzeba. Dlaczego wykonujesz te badania, szukasz czegoś na siłę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 631
@krzykacz, wysoki cholesterol kojarzy mi się ze stanem zapalnym więc dlatego tu pisze.A, że nie jest to jedyne badanie aby wykluczyć coś co się może już dziać więc pytam czy drążyć w tym temacie czy odpuścić.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Ze stanem zapalny czego?


WnMPapa
Nie gdybaj z tą homocysteiną. Profilaktyczne badania raz na pół roku, częściej raczej nie trzeba. Dlaczego wykonujesz te badania, szukasz czegoś na siłę?



Lek POZ nie da skierowania na profilaktykę co pół roku - samemu owszem można sobie robić ale jeśli ktoś żyje 'zdrowo' również nie ma takiej potrzeby. 1x w roku jak najbardziej jeśli nie ma powodów do częstych badań. Wtedy 1x w roku komplet:

morfologia+rozmaz

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
crp,
panel wątrobowy,
lipidogram,
mocz+kreatynina,
glukoza,
tsh
usg j.brzusznej - tutaj nawet co 2 lata,
rtg klatki - tutaj co 2-3lata jeśli nie jest palaczem,
ekg + regularny pomiar ciśnienia - w każdej przychodni robią lub nawet dobrych aptekach

Wystarczy do profilaktyki żeby trzymać rękę na pulsie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 46 Wiek 48 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 631
Ok, dzięki. Kurde "jama brzuszna" źle mi się kojarzy. Dopiero co kumpel robił i wyszedł mu rak nerki. Musieli wyciąć nerkę. Teraz czeka na chemię by leczyć przerzuty. Chłopak 45 lat. :( Może stąd mam te pomysły.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Wiesz, mój znajomy też świruje z npl niedawno pojechał na PET ~5.000zł/bad.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
W porządku, z tym pół roku trochę popłynąłem - wziąłem pod uwagę wiek i odniosłem się głównie do lipidogramu i glukozy wykonywanej co 3 miesiące :) . Do wspomnianych badań na pewno morfologia + myślę, że warto hormony tarczycy i kortyzol.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

łokieć tenisisty

Następny temat

Rekonstrukcja łękotki i więzadła

WHEY premium