SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Produkty niezbożowe oraz pytanie o WPC

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Cześć

Cel sucha masa, jestem blisko konca redukcji BF 10-11%. Niedługo masa, ale taka z głową, dlatego przyjmę zero wegli prostych.

1. Chciałbym wiedzieć które to są produkty niezbożowe, mam wzdęty brzuch i okropne gazy , wywalam w pierwszej kolejnosci płatki owsiane z diety. Więc niezbożowe = niewzdęciowe ? Czy to mogą być, kasza jaglana, kasza gryczana, ziemniaki, co jeszcze ?


2. Oraz dodatkowe pytanie, czy białko WPC bezpośrednio po treningu pomoże w regeneracji potreningowej (czy jeste sens brać)? Czy olać to i 45 min po treningu zjesc pierś + wegle złożone(jakie IG ????) + warzywa ?

Live is too short to be small

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
1. mogą być kasze od jaglanej przez gryczaną, ziemniaki jak najbardziej, ryż również. cała reszta czyli płatki owsiane, makarony itp to będą prod. zbożowe. ja po prod. zbożowych nie mam żadnych problemów więc raczej stwierdzenie niezbożowe = niewzdęciowe nie ma sensu, bo nie będzie prawdziwe dla ogółu.

2. może pomóc, aczkolwiek ja wychodzę z założenia, że nie jest to potrzebne. wg prof. Jan Górskiego nasze okno metaboliczne trwa do 48h godzin po zakończonym treningu, więc czy zapodasz białko od razu po, czy 20min później, czy godzinę nie ma to znaczenia na naszym poziomie. dodatkowo napiszę, że w książce Fizjologiczne Podstawy Wysiłku Fizycznego (prof. Jan Górski) zostało napisane, że posiłek po treningowy powinien być spożyty min. godzinę po skończonej sesji treningowej i nie wcześniej - ma to swoje fizjologiczne podstawy

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Dzięki serdeczne za konkretną odpowiedz :) Jeśli chodzi o WPC to zrezygnuję. Godzinę po treningu zjem normalny posiek. Tylko jaki.. Widzisz wczoraj najadłem się zmiemniaków w niemałych ilościch i dziś straszne wzdęcia, i dziś czytam w necie że ziemniaki (dużo skrobii) = wzdęcia. W sumie mam już na oku produkty które na 100% nie powodują wzdęć i przy okazji nie zawierają substancji aktyodżywczych. Diete masową będę opierał na kaszy jaglanej i ryżu brązowym basmatii, jaki jeszcze produk dodać do tych dwóch żeby nie było napewno wzdęć ?

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132164 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460693
1. Moim zdaniem starczy owsiane wywalić, też po ich nadmiarze miałem wzdęcia.

2 po treningu to zjedz sobie biały normalny ryż.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
w sumie jak sobie pomyślę, to na początku też miałem problem od owsianych, ale przeszło mi. jak widać organizm zrozumiał, że mu nie odpuszczę owsa i stwierdził, że będzie je trawił normalnie:D

po treningu, jw, biały ryż jest bardzo OK.

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
w posiłku potreningowym wysokie IG (np. ryz biały) jest wskazane ? Oczywiście zakładając że przed nim nic wcześniej nie zjem.

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
nawet bardzo wskazane

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
na innym forum mi doradzono by zrobić taki mix , wegle zlozone i proste. Ale moje sie prostych bo zalezy mi na suchej masie. Czyli wysokie IG po treningu, tu jeszcze zamiennie zmemniaki i co jeszcze ?

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76012 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754743
Praktycznie każde źródło węglowodanów dobrej jakości będzie odpowiednie. Skup się na tym, które produkty powodują problemy i eliminuj je po kolei.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 536 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10726
Właśnie na tym sie skupiam :) Wszelkie glutenowe wywalam. Generalnie bede jadł tylko ryz basmatti i potem bede dodawał inne źródła węgi i obserwacja czy wzdyma mnie.

Domer, chcesz powiedzieć że np. wegle o niskim IG nadaja sie po treningu ?

Live is too short to be small

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
po treningu "wszystko dobre"

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta dla mnie na zrzucenie paru kilogramów

Następny temat

Proszę o ocenę diety dla kobiety

WHEY premium