SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Produkty high carb, low fat - czyli tips & tricks podczas ładowań ww

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Jako, iż temat dot. produktów 0kcal, 0ww cieszy się sporym zainteresowaniem, postanowiłem założyć kolejny temat, mający na celu ułatwić nam życie.

Tym razem temat dotyczy ładowań węglowodanów.

Powinny się w nim znaleźć produkty zawierające dużą ilość ww i jak najmniejszą, a najlepiej zerową ilość tłuszczy. Ma być smacznie !!! Ważne, aby przy każdym produkcie podać makro, to obowiązkowe. Jeśli to możliwe, to cenną informacją będzie też cena oraz dostępność.

Prośba również o dzielenie się swoimi sposobami na zoptymalizowanie ładowań.

Na początek daję świetny jogurcik. Dostępny w większości sklepów.



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
Jogurcik z biedry, 400ml za 2,15zł






I jeszcze lepsza opcja - serek z Auchana - 1,80zł za 125g. 10g białka i tylko 3g ww










Zmieniony przez - prz1993 w dniu 2014-06-01 17:19:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Serek na prawdę zayebista opcja, nigdy na niego nie trafiłem, kupię na bank na wtorek na ładowanie !

Ja dziś, jak fan czekolady kupiłem na początek ładowania mleko czekoladowe Danone. Tylko 1g tłuszczu na 100ml.



B: 3g
WW: 11,5g
T: 1g
Kcal: 68
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
To chyba cheaty wstawiacie a nie produkty na ladowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 152 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3669
piękna inicjatywa kocham ładowania, kolejne już w piąteczek
na razie pojawiły się produkty nabiałowe, a ode mnie leci już gotowa, pyszna strucla serowa z Biedronki (b/w/t 8/50/5) - 400g to już 30/200/20 + dżem truskawkowy, owoce i dwie szklanki chudego mleka z WPC i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba, idealny posiłek na pierwszy ogień. Strucla jest oczywiście z przetworzonej mąki z dodatkiem sacharozy i mleka w proszku, serwatki w proszku, na suszonych drożdżach, wyposażona w nadzienie z chudego twarogu, jednak nie ma w niej sterty spulchniaczy i konserwantów co mnie pozytywnie zaskoczyło jak na produkt tego typu i za taką cenę (jakoś 5zł/450g). Do tej pory nie znalazłem smaczniejszej opcji na ładowanie, a połączenie tak miękkiej i pachnącej strucli ze słodkim jogurtem i owocami to dla mojego podniebienia ideał, polecam ją lekko podgrzać pod przykrywką na patelni. Oskroba (producent produktów pszennych Biedry) ma również inne strucle w ofercie, fat na 100g w okolicach 6-12g:
http://www.oskroba.pl/kategoria.php?id_kat=4&id_podkat=7&ile=10&str=2

do tego oczywiście nie można zapominać o naleśnikach na mące pszennej i żytniej razowej (u mnie proporcje 1:1 razowa:przetworzona, zaledwie jedno jajo i mleko chude - na 100g ww wpada niecałe 5g tł) z nadzieniami do wyboru:
1. zmiażdżony banan ze słodzikiem + mleko zagęszczone krówkowe - moje ulubione
2. umieszany twaróg ze szłodzikiem, z rodzynkami i dużą ilością cynamonu
3. konfitury truskawkowa/wiśniowa/z owoców róży z posypką z kakao

kolejne posiłki powinny być bogatsze w skrobię z ograniczeniem ww prostych, dlatego polecam ryż basmati lekko rozgotowany na mleku ze startym jabłkiem, rodzynkami i cynamonem, ja daję jeszcze aromat waniliowy i łyżeczkę masła


w ten piątek będę miał ochotę spróbować również jakiegoś sorbeta, to również świetna opcja na pierwsze godziny - jakiej firmy polecacie/smak?


Zmieniony przez - Pros w dniu 2014-06-02 10:39:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dzięki za opinię !

Strucla fajny pomysł, ale jak ktoś chce trzymać tłuszcze w ryzach, czyli do tych 50g, to odpada niestety

Ja aktualnie, jako, uiz dziś wieczorem zaczynam, jestem na etapie poszukiwania lodów z jak najmniejszą ilością fatu, ale normalnych lodów - nie sorbeta ;)

Co do sorbeta, to oczywiście Grycan króluje

Ja od ryżu preferuję makaron durum. Do tego Dawtona Sos Bolognese z ziołami (na 100g 1g B, 0g T i 16g ww !!!) i jest gitara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1990 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51121
Nie dość, że TOP 3 z Carte D'or to jeszcze ma 2g/100g fatu



Zmieniony przez - Eclipse21 w dniu 2014-06-02 11:15:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 152 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3669
@up
wg. lodoweinspiracje.pl ma 4g/100g, a 2,5g/100ml, także mini sprostowanko + są to lody najmniej tłuste carte d'ora wg. tej stronki, wszystkie inne w okolicach 5-8g/100g, raczej sporo, biorą pod uwagę że 100g to zaledwie półtorej gałki.
co do carte d'or to jadłem tylko creme brulee i odradzam, mi nie podeszło kompletnie gryzienie cukru, smak wodnisty, nie jak na lody za taką cenę.
grycan tłusty, wszystkie smaki klasyczne 7-10g/100ml, czyli ponad 10g na 100g, ale dlatego są takie dobre, tłuszcz mleczny nadaje tego kluczowego smaku i sprawia, że lód jest delikatny - mniej tłuszczu równa się więcej wody i lody już nie są tak łagodne, dlatego imo nie warto wybierać tych low fat - a inne na ładowanie się nie nadają.
ale chętnie poczytam jakie macie spostrzeżenia na ten temat.
biedronkowe dobre?
który sorbet z Grycana lubicie najbardziej? są one mocno owocowe? celuję w mango, nigdy nie jadłem żadnego sorbetu ;)


Zmieniony przez - Pros w dniu 2014-06-02 11:57:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21508 Napisanych postów 30765 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
O chooj, te z biedry były by git. I 360ml tez akurat dobra pojemność Są czekoladowe ? Jakie smaki w ogóle ? Myślałem jeszcze, żeby bezpośrednio po treningu zayebać, bo mam przy klubie. Cuś takiego np.



EDIT:

Juz wiem co dziś pójdzie..

Najpierw Lody duże w kubku z polewą czekoladową z maka, później ziemniaczki pieczone z kurą z sosem piri piri, a na deser liody z biedry Opera o smaku waniliowo-czekoladowym 360ml


Zmieniony przez - pitbull61 w dniu 2014-06-02 12:41:11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[LC] Omlety z siemieniem lnianym

Następny temat

Konkurs Grill SFD-WYNIKI

WHEY premium