SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Produkty

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 191 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 9825
Piszę z prośbą o pomoc w dobraniu produktów na wyjazd za granice do pracy

Nie wiem w jakich warunkach będę mieszkał ale produkty typu ryż kasza makaron biorę, wezmę także odżywki białkowe, masła orzechowe itp, rzeczy które można zjeść od razu i nie wymagają jakiś ekstremalnych warunków przechowywania :D

Może ktoś z Was ma doświadczenie co do "diety" na wyjazdach i zarzuci jakieś ciekawe produkty lub przepisy, żeby nie jechać na zupkach chińskich i paprykarzach, wafle ryżowe raczej odpadają bo zajmują dużo miejsca.

Oczywiście mogę kupować żarcie na miejscu ale mija się to z celem zarobku a jadę tylko na 1.5 miesiąca

Myślałem nad mięsem w słoikach, tylko nie wiem jak zrobić a przepisy z neta mieszają mi w głowie bo są różne zdania o temperaturze przechowywania, każde pomysły mile widziane :D

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 862 Napisanych postów 4297 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 120410
TY weź nie p****** że jadąc za granicę weźmiesz ze sobą 10 kg wór makaronu i jajka na twardo...

Nie zachowuj się jak Polak robak tylko kupuj i przyrządzaj żarcie na miejscu, Aldi i Tesco masz w całej Europie.

Poza tym, gdzie Ty widzisz oszczędność na żarciu? Żeby kupić zapasy na wyjazd wydasz kasę tutaj, gdzie tu oszczędność?

I jak TY niby sobie wyobrażasz jechać przez Europę z ważącym 50-60 kg worem żarcia na 6 tyg?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 15811 Napisanych postów 238090 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1185901
Ew białko że sobą zabrać resztę na pewno kupisz w sensownych cenach ,można tanio trzymać miskę jak jest potrzeba jajka/twarog itp źródła ww to raczej dość tanie wszędzie ,tłuszcze też dobierzesz
Gdzie się wybierasz ??

Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2018-06-22 06:19:03

treningi,cykle,suplementacja,odchudzanie,masa pisz-treningirafal@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 191 Wiek 19 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 9825
Belgia, nie chodzi mi o zapas na 6 tygodni :D na pierwszy tydzień bo nie wiem jak to będzie z wyjazdami do sklepów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 828 Napisanych postów 3302 Wiek 29 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 76096
to na zakupy do sklepu trzeba specjalna wycieczke?

Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-06-22 16:54:24

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 1966 Napisanych postów 4360 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 206806
Bylem w Belgii na wyjazadach po 6-8 tyg i zawsze braliśmy z kolegą główne żarcie na caly wyjazd ( bo tańsze i bo lepsze ) , ale jechaliśmy w dwie osoby samochodem i na miejscu mieliśmy zamrażalkę przemysłową i ogromną lodowkę tylko dla nas . Na czas drogi mięsa były pakowane próżniowo w sklepie i przewożone w torbach termicznych ( 12h drogi ) Braliśmy mięsa, wedliny , sery , ryby .Ponadto oczywiscie produkty nie wymagające chłodni ( kasze , ryże , makarony , jakies konserwy ) itp . Wszystko super świeże i starczało na caly wyjazd - na miejscu kupowaliśmy głównie pieczywa i zachcianki miejscowe ,jaja , nabiał itp . Nasze to nasze i nie ma się co oszukiwac ze jak się jedzie tylko na wyjazd miesiac lub dwa to przelicza sie na zlotowki i taniej żarcie wychodzi u nas .Oczywiscie nie mam na mysli wyjazdów na cały rok i zabieranie ze sobą zarcia tylko z PL :) ..

U nas duzym minusem było to że mieszkaliśmy na zadupiu gdzie sklepy zamykali o 17 a my konczyliśmy prace o 17 . Do miasta chcąc sie wybrać trzeba było pożyczać auto od szefa a z tym różnie bywało .

Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2018-06-22 17:45:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 7866 Napisanych postów 107835 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1280436
Poczytaj sobie o racjach żywnosciowych dla wojska moze cos Ci podpasuje niektóre posiłki sa na ciepło w nich do przyrządzenia, masz małą kuchenkę na wkąłdy i sobie gotujesz
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
dziękuje monkey i anubis za odpowiedzi w temacie, nie każdy chyba zrozumiał pytanie :)

dokładnie to jadąc na prace sezonowe jedzie się na jakieś zadupia gdzie nie ma sklepów lub są wcześnie zamykane.. nie jade tam na wczasy tylko do pracy więc myśle o pieniądzach to normalne, a jeśli kolega wyżej nie widzi różnicy w cenach u nas i w Belgii no to nie mój problem.

Gdybym jechał na rok czy chociaż pół nie zakładałbym tego tematu, jade tylko na 1.5 miesiaca i chce jak najwiecej odlozyc :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 862 Napisanych postów 4297 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 120410
Mistrzu, TY bierz pod uwagę moc nabywczą pieniądza a nie przeliczasz na złotóweczki. Ja w promocji w Anglii kupiłem kurtkę za 25 funtów którą noszę 5 rok, buty za 20 funtów wytrzymały 4 lata. Przelicz sobie teraz na złotóweczki ile by kosztował but w podobnej jakości w Polsce.

O przygotowywaniu posiłków nie komentuję: sąsiad z pokoju obok pracował 7x12 godz, wstawał o 4 nad ranem i szykował normalne pełne posiłki, gotował normalne obiady z produktów kupowanych w sklepie w małej mieścinie niedaleko Birmingham. Dało radę zrobić zakupy i ogarnąć wszystko, lodówka na 4 osoby więc solidniejszych zakupów nie szło zrobić.

I co z tego że euro droższe niż złotówka skoro moc nabywcza jest większa i za granicą na tą symboliczną pierś z kurczaka musisz zwyczajnie krócej pracować? Kwestia przekalkulowania a nie liczyć że mrożona ryba z Polski 90% lodu tańsza o 2 zł niż w Belgii;)

Co do przepisów tu masz temat o pasteryzacji, narób sobie żarła w słoikach, popakuj w torby termiczne i jedź:
http://www.sfd.pl/student_na_stancji__jak_jeść_zdrowo_i_smacznie_;_-t534173.html

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-06-22 21:34:43

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
dzięki, masz racje z tym wyżej, po prostu jadę pierwszy raz więc nie jestem super obeznany w temacie, stąd ten temat
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie macie propozycje na lunchbox z rybka?