SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z zasypianiem na diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 270
Witam

A wiec przeszukalam caly internet (po polsku jak i po angielsku) i w dalszym ciagu nie mam odpowiedzi. Dlatego tez zwracam sie do was!

Moj problem dotyczy zasypiania. Ok. 11 wieczorem (kiedy normalnie ide spac) klade sie do lozka, zmeczona i gotowa na sen. Ale piec min po tym jak sie poloze moje serce zaczyna bic tak mocno (nie szybko, tylko mocno) ze uniemozliwia mi to zasniecie. Uczucie jest nieporownywalne do niczego. Po prostu bije z taka sila ze az czuje jego bicie w uszach. (jezli wiecie o co mi chodzi) Oczywiscie nie mam zadnych problemow z sercem, mam 21 lat i zero historii problemow sercowych w rodzinie.

Najdziwniejsze jest to ze jak wczesniej bylam na diecie nigdy nic mi sie takiego nie dzialo. Dopiero od kiedy zaczelam intensywnie cwiczyc (4 razy w tyg interwaly i silowe) cos takiego zaczelo mi sie dziac.

Przepatrzylam juz wszystko pod katem braku magnezu i potasu ale nie wydaje mi sie zeby to bylo to bo staram sie je dostarczac w warzywach, owocach i rybie.

Dochodzi do tego maly poziom weglowodanow przed zasniecie (czy cos takiego, gdzies wyczytalam). Probowalam jesc 250 ml jogurtu bananowo gruszkowego zaraz przed snem ale nic nie pomoglo.

Ostatnio cos sie doczytalam o podwyzszonym poziomie kortyzolu tuz przed snem ale nie wiem sama czy wierzyc w cos takiego.

Moja dieta (przykaldowy jadlospis)
Ś: owsianka z bananem i miodem
II Ś: chleb razowy z gotowanym jajkiem
O: Pita pełnoziarnista z tunczykiem i sosem pomidorowym
K: kurczak zapiekany z warzywami (cebula, pieczarki, dynia, cukinia, fasolka itd.) (nie jem ziemniakow)

Dania jem o stalej porze, cwicze w godzinach przedpoludniowych, budze sie kolo 9 (dlatego tylko 4 posilki)

Juz sama nie wiem co mam robic bo po kazdej nocy jestem bardziej i bardziej zmeczona. Moje cialo w ogole nie moze sie zregenerowac.
Blagam pomozcie!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Lekkie niedojadanie nie może mieć tak drastycznego wpływu na pracę serca, które może funkcjonować w miarę poprawnie nawet przy dłuższych głodówkach.

Udaj się do lekarza i to jak najszybciej.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
bo organizm jest wycieńczony zbyt mało kcal ta dieta to głodówka
Nie pisz że przeczytałaś wszystko co mozliwe bo nic nie przeczytałaś
a jeżeli tak to nie umiesz czytac ze zdrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Zmieniony przez - FEYO w dniu 2010-11-25 15:47:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 270
Skoro to głodówka to czemu nie chodze głodna?? To co, mam sie przejadac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 139 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1677
W tym przypadku, kiedy nie ma co zwlekać, tylko iść do lekarza. Takie jest moje zdanie.

;P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Głodna ? przejadać ?
Proszę czytaj !!! masz tematy podwieszone tam masz wszystko ...
w tej diecie co napisałaś nie ma nawet 1k kcal... do tego trening ?
Skąd masz mieć siłe ? organizm musi mieć z czego uzupełniać braki a Ty ledwo co dostarczasz mu energii do przeżycia ...
Wiesz co powie lekarz ? zacznij jeść ...
Postaraj się coś ułożyć z sensem ( będziemy poprawiać ) i podaj swoje parametry oczywiście :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 270
akurat w tej diecie jest ponad 1000 kcal bo liczylam, jest ok 1400 tak dla scislosci i czesto tez wykracza ponad to.
Czy moja dieta jest zla z powodu produktow czy z powodu kalorycznosci? Bo niestety mam nieco ograniczone warunki gdyz jestem studentka za granica i nie za bardzo mnie stac na jedzenie np. kurczaka 2 razy dziennie.
Czy moglabym w takim razie po prostu dodac po produkcie do z kazdego posilku czyli np. na sniadanie 2 banany zamiast jednego, na II sniadanie np. 2 kromki z 2 jajkami itd?

Z gory dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Zakładam w ciemno, że jesteś na redukcji z taką ilością kcal.
Często problem tkwi własnie wbrew pozorom w tym, by więcej pochłaniać.
Nie bardzo widze ogolnie diete bez kuraka, no coz. Jedyne co Ci moge doradzic, to unikac wegli i starac sie nadrabiac bialkiem i tluszczami. Ja swego czasu pochlanialem naprawde spore ilosci bialego sera i jajek. Np. rano 250g i wieczorem 250g, pol kilo dziennie i troche tego bialka masz juz z glowy (o ile jestes w stanie tyle jesc - mozna dodac chocby szczypiorek czy pomidor itd.).

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 827 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
1400 przy takim treningu ? podbijaj kcal ;)
Śmiało z jajkami / nabiałem jeżeli nie masz możliwości tego kurczaka zjeść ale staraj się mimo wszystko zadbac o niego po tym treningu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 270
Ale tyle jajek tak codziennie?
Mieszkam w Danii a oni tutaj niestety nie maja twarogu... Maja tylko serek wiejski.
Kurczaka moge jesc ale tylko raz dziennie... Tzn na tyle mnie stac :D Przeloze go na potreningowy posilek :D

Czyli problem tkwi nie w malej ilosci weglowodanow a malej kalorycznosci?
Myslalam ze 1400-1500 starczy...

A myslicie ze te wegle ktore teraz przyjmuje to ok czy mniej dac i zamienic na bialko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 657 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8989
Za mala ilosc wegli moglaby sie przyczynic do sennosci w ciagu dnia, a nie raczej do problemow z zasnieciem. Z autopsji wiem ze raczej u wiekszosci przypadkow im mniej wegli, tym lepsza jakosc spalanego tluszczu tak dlugo jak jest sie w stanie takie cos wytrzymac, i nadrabia sie te wegle wlasnie bialkiem i tluszczami.
Serek wiejski jest tez jak najbardziej ok. Chcesz sobie podbic kalorie to mozesz kupic np. z litr oliwy z oliwek chociazby. Mozna z czyms mieszac badz pic samemu (nie nalezy moze to na poczatku do przyjemnosci, ale jak sie nie ma czasu to idzie sie przyzwyczaic ;)). Przykladowo 25ml rano i 25ml wieczorem to daje średnio ponad 400kcal. Do tego można dodać jakieś pestki slonecznika/dyni/orzechy wloskie.

Podaj wiecej o swoich wymiarach, wzrost, waga, obwody. Wtedy bedzie mozna cos jeszcze pownioskowac bardziej.

It doesn't matter how hard you can hit, but how hard you can get hit and keep going.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyliczyłem zapotrzbowanie - pytanie odnośnie makroskładników

Następny temat

Dieta na masę do oceny.

WHEY premium