SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z tarczycą?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Hej,

czy mógłby mi ktoś coś doradzić? Większość endokrynologów badała mnie pod kątem hipogonadyzmu (typowe wyniki pod to), zostałem skierowany do jednego oddziału na NFZ, ponieważ podobno robią tam dobrze badania itd itd. I teraz jeden endokrynolog (dość utytułowany) wpisał mi ciekawą diagnozę, która poniekąd jest czymś o czym żaden endokrynolog mi nie wspomniał. Co o tym myślicie?

To co napisała w dużej mierze tyczy się typowych dla hipogonadyzmu objawów. Problemów z wagą, nastrojem, libido, pamięcią, koncentracją, chronicznym zmęczeniem.

Lekarz stwierdził, że problemy z wagą mimo odpowiedniej diety i treningu (prawie od najmłodszych lat) może być spowodowane poziomem insuliny i problemami z tarczycą. Co myślicie o tym ?











Zmieniony przez - Frekz w dniu 2019-06-09 20:18:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13
Jako osoba od lat zmagająca się z cukrzycą powiem jedno. Weź wyniki i idź do diabetologa. Insulina to hormon, więc jak się rozreguluje to jest słabo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
A myślisz, że samo to może mieć wpływ? Bo ja się nie znam, ale w moim mniemaniu nie są to chyba duże wyniki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jeśli będziesz się miał do niego wybrać to zrób odrazu badanie krzywej cukrowej przed. Co do objawów typowych dla... to bardzo dużo jednostek chorobowy ma je podobne i są 'typowe'.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Miałem krzywą cukrową i dałem endokrynologowi. Sama krzywa wychodzi bardzo ładnie i nie ma tutaj żadnych problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To dobrze rokuje bo to jeden z ważniejszych kwestii przy tarczycy jak reaguje po obciążeniu glukozą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4770
Tylko czy mógłbyś powiedzieć co dalej w takim razie? Lekarka stwierdziła, że fakt tej reakcji organizmu (jaką daje hipogonadyzm np), czyli ten brak libido, słaba pamięć, kiepska koncentracja, ciągłe zmęczenie itd itd. Pewnie jest spowodowane wagą, a ta jest spowodowana tarczycą i insuliną. Zastanawia mnie jednak czy faktycznie tak może być? I co dalej robić :) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Powyższe oczywiście mogą mieć na to wpływ, natomiast to nie jest też tak że każdy co ma trochę większą wagę ma występujące te wszystkie objawy o których piszesz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wypadanie włosów

Wiecej