SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z odcinkiem krzyżowo-lędźwiowym kręgosłupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Cześć,

Mam do Was takie pytanie, ponieważ podczas redukcji (spalam tłuszcz ze 115kg w dół) przeciążyłem kręgosłup - taka jest przynajmniej diagnoza lekarza po obejrzeniu RTG. Kategorycznie zakazał mi wykonywania ćwiczeń typu wszelkie skłony z obciążeniem, martwy ciąg itp obciązające kręgosłup. Jak sam stwierdził, kręgosłup człowieka w pozycji wyprostowanej jest w stanie wytrzymać nacisk 800kg, ale zgięty kręgosłup już duuuużo mniej.

I teraz moje pytanie, ponieważ nie wykonuje żadnych ćwiczeń typu podciąganie, które mogłyby rozciągnąć mi kręgosłup, to czy myślicie, że może korzystnie to wpłynąć na moje plecy? Kolejne pytanie o basen? Czy pływanie również jest wskazane? Dodam tylko że ból pleców był ogromny ale tylko w czasie siedzenia...

Dodam jeszcze, że pierwsza Pani doktor na pierwszej wizycie, bez oglądania zdjęcia, stwierdziła, że mam krzywe biodra, że mam jedną nogę o 2cm krótszą od drugiej i ogólnie, że nie wolno mi ćwiczyć na siłowni, jeździć rowerem, biegać itd... Dopiero drugi lekarz wydał bardziej konkretną diagnozę :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Basen jak najbardziej , co do reszty to kto inny musi się wypowiedzieć .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie produkty pomogą nam urosnąć? + Badania cd. szans urośnięcia w określonym wieku

Następny temat

Ból kolana przy przysiadach na hack-maszynie.

WHEY premium