SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z formą po chorobie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 303

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 262 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1319
Hej,

Zastanawiałam się długo czy tutaj napisać, ale być może znajdzie się osoba, która ma wiedzę i podpowie mi czy rzeczywiście problem leży gdzieś głębiej czy zmienienie diety/treningów przyniesie rezultat.

Kiedyś miałam zaburzenia odżywiania i bardzo niską wagę, jednak po kilku latach leczenia, udało się z tego wyjść i te problemy są za mną (ponad 5 lat jest ok). Jednak niedawno 2 lata temu wpadłam w depresję, leczyłam się farmakologicznie waga znacząco wzrosła, być może także dlatego, że od ok. tego samego czasu zaczęłam brać leki hormonalne (które też jako skutek często powodują zatrzymywanie wody i tycie). W ciągu niepełnego roku przytyłam ponad 10 kg. Dodam, że zawsze byłam szczupła i aktywna fizycznie. Trenowałam bieganie, później trenowałam na siłowni. Jem ok. 2000-2500 kcal dziennie, czasem mniej. Zawsze byłam szczupła, mogłam dużo jeść, a waga i tak była w przedziale 47-50 kg max. Teraz ważę 61 kg/164 cm.

Zastanawiam się z czego to wynika nagłe przytycie i trudności ze zrzuceniem kilogramów. Leki przestałam brać ok. 4 miesięcy temu. Czy jednak nadal utrzymują się w organizmie i przez to ciężko coś zrzucić czy przemiana materii tak bardzo spadła? Czy po prostu sobie tak wmawiam.. Robiłam badania podstawowe i wszystko było w normie. Prawie po każdym posiłku mam wydęty brzuch, widzę po sobie, że nadal jestem opuchnięta od zatrzymanej wody. Jem zdrowo, czasami zdarzy się coś słodkiego/mniej zdrowego. Pomimo, iż ćwiczę ok. 4 razy w tyg. z czego 3 treningi są bardzo mocne, to nie widać nic po mnie, aby sylwetka jakoś była zarysowana. Waga cały czas stoi w miejscu albo lekko się zwiększa.. Macie jakieś rady? Czy może zamiast samemu ustalać sobie dietę i treningi lepiej zasięgnąć porady specjalisty?

Z góry bardzo dziękuję za rady.

wszystko w Twoich rękach!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 48 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 824
Ja jem 2.500 kalorii przy wadze 84 kg :) Też mam ciężkie treningi , ale próbuję podtrzymać formę jeszcze przez miesiąc . Może zmniejsz kalorykę , wejdź na lekką rekompozycję ( czyli na lekki deficyt) Waga powinna spaść. Jeśli nie widać zarysu mięśni to znaczy ,że najprawdopodobniej jest za duża tkanka tłuszczowa na nich ,stąd porada wyżej :)


Zmieniony przez - Parsival w dniu 2019-08-14 15:45:49
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjazd kawalerski :D

Następny temat

Ból podczas rolowania

WHEY premium