SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy psychiczne, a treningi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1314

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 56
Witam,
Przejde od razu do sedna sprawy.
Około 10 lat temu bylem 5-cio krotnie hospitalizowany w psychiatryku "pod rząd" tzn. ze jak wyszedlem ze szpitala to po dwoch miesiacach od razu wracalem do psychiatryka i tak 5 razy w przeciagu połtorej roku...
Żąglowałem wtedy duzo razy lekami i jak widac zle sie to dla mnie skonczylo. Ostatecznie po 5-tej hospitalizacji wizalem sie w garsc i zaczolem zazywac leki, od 10 lat biore regularnie leki i nie przerywam leczenia z czym ze przez ten czas mialem duzo modyfikacji dawek i lekow... oczywiscie pod obserwacja lekarza.

Problem w tym ze lecze sie na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne ale tam w szpitalu skoro bylem tyle razy z rzędu hospitalizowany i to jeszcze bez ubzpieczenia pozniej to lekarze wpisali mi diagnoze psychtyczna zeby wyludzic refundacje NFZ na dluzsze leczenie w szpitalu bo na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne refundacja wynosila 1 miesiac pobytu w szpitalu a na np. jakas chorobe o podlozu psychotycznym mozna bylo wtedy byc 3 miesiace... wiec lekarze widzac ze tak czesto ląduje w szpitalu chcieli mnie podleczyc i przytrzymac dluzej ale poprzez wpisanie nieprawdziwej diagnozy w celu wyludzenia wlasnie tej refunfacji.

Lekarze w innej bardzo duzej placowce podwazyli mi tamta diagnoze psychotyczna wydana przez szpital w ktorym mnie tak "zalatwili" i mam papiery ze jestem normalny ze tak powiem.

Teraz mam pytanie, czy wolno mi trenowac w jakims klubie jakies sztuki walki lub chociazby kalistenike bo akurat chcialbym w koncu cos ze soba zrobic porzadnego??? Akurta najpierw wolabym isc na kalistenike a dopiero potem celowac w jakis boks lub cos podobnego ale nie wiem czy z taka przaszloscia "wypada" mi probowac isc do jakiegos klubu i zapytac czy moge trenowac? Nie wiem czy pozostaje mi tylko trening na silce samemu czy jednak mam jakies szanse na grupowe treningi chociazby z tej kalisteniki???
Jesli chodzi o mnie to mam 32 lata i pracuje obecnie na magazynie, w wolnym czasie chodze wlasnie do klubu fitness lub spotykam sie ze znajomymi, czasami poczytam jakies ksiazki, zaczynam sie tez uczyc projektowania w programach CAD no i w sumie tyle.
Nie wiem poprostu czy mozliwe jest abym mial sznase cos osiagnac w sporcie w kontekscie treningow grupowych oczywiscie na amatorskim poziomie bo wiadomo nie jestem juz nie az taki młody.

Mysle ze w skrucie nakreslilem w miare wiarygodnie moja sytuacje, z gory dziekuje za rady i odpowiedzi oraz prosilbym o wyrozumialosc i tolerancje :)

Pozdrawiam


Zmieniony przez - Pawel.777 w dniu 2022-02-17 22:54:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Witaj, a prowadzi Cię w tym momencie jakiś lekarz? Psycholog? Psychiatra? Jeśli tak, to z nim dobrze było by skonsultować taką sprawę
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Jeżeli bierzesz leki , jesteś prowadzony przez lekarza to nie widzę problemu żebyś nie mógł trenować jakiegoś sportu. Co więcej wg mnie jest to nawet wskazane i powinno zadziałać pozytywnie na Twoje samopoczucie / psychikę .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 56
Jestem pod opieka psychiatry. Chodzi o to jak Wy z waszego punku widzenia na takie sprawy patrzycie?
Moj psychiatra nie wie o tamtych hospitalizacjach bo jesli mu powiem to on automatycznie bedzie sie bał podwazyc tamta diagnoze i wg niej bedzie leczyl a nie wg tego na co faktycznie jestem chory... tak niestety wyglada prawo w Polsce ze malo ktory lekarz chce podwazyc opinie wydana przez szpital psychiatryczny... to sa bardzo trudne i skomplikowane sprawy poniewaz tam w szpitalu mowiac krotko dokonano falszerstwa w dokumentacji medycznej poniewaz wpisano mi diagnoze ktorej nie mam i teraz zadej lekarz nie chce dac mi innej diagnozy dlatego nie mowie o niczym, mowie tylko na co faktycznie jestem chory czyli na ZOK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 56
flex1976
Jeżeli bierzesz leki , jesteś prowadzony przez lekarza to nie widzę problemu żebyś nie mógł trenować jakiegoś sportu. Co więcej wg mnie jest to nawet wskazane i powinno zadziałać pozytywnie na Twoje samopoczucie / psychikę .


Dzieki, dobrze to slyszec ;) Problem w tym czy jakis trener by sie zgodzil mnie trenowac i w jaki sposob mu opowiedziec o sobie...? Bo rozumiem ze trenerowi musze powiedziec o wszystkim prawda?

Wiem ze troche wyglada jakbym sie stygmatyzowal ale wole poprostu zapytac niz ryzykowac w ciemno i nawabic sie potem kompromitacji.


Zmieniony przez - Pawel.777 w dniu 2022-02-17 23:33:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Myśle ze jakaś pasja, hobby , jakieś fajne zabicie czasu będzie dla ciebie tylko dobrym lekarstwem , wprowadzisz aktywnosć a do tego pewnie zmiana nawyków żywieniowych , zaczniesz wychodzić do ludzi i zanotujesz poprawę w każdej płaszczyźnie życia . Poprawi się zdrowie , wygląd , pewnosć siebie , samoocena więc dla mnie krok w stronę jakiegoś sportu to dobra decyzja bo na treningach można się świetnie odstresować , zapomnieć o problemach a ciało dobrze rozruszane i odzywione całkiem inaczej funkcjonuje co przekłada się na znaczną poprawę komfortu psychicznego. Nie zwlekaj tylko idź i sprawdz jak będzie :) powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607731
Sport czy hobby to często świetne lekarstwo na wszelkie problemy. Jeśli masz obawy przed takim treningiem to oczywiście warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.
Osobiście raczej nie spotkałam się z tym, żeby trzeba było trenerowi odpowiadać o swoich probelmach. Dużo zależy od wielkości grupy i rodzaju zająć, ale czasem na zajęciach grupowych ludzie są wręcz anonimowi i trenerzy zupełnie ich nie znają. Mimo to jeśli probelmy mogą wpłynąć jakoś na komfort treningu to wtedy warto przed zajęciami poinformować prowadzącego o ewentualnych trudnościach. Wtedy łatwiej jest dopasować odpowiednie ćwiczenia. Miałam kiedyś na treningach pod opieką osobę z problemami, która w sytuacji kiedy jakieś ćwiczenie ją przerastało to potrafiła uciec z treningu. Informacje odnośnie jej problemów pomogły dopasować trening i ćwiczenia i świetnie radziła sobie w grupie.
Dlatego uważam że warto spróbować. Trening w grupie ma mnóstwo korzyści.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Pawel.777
flex1976
Jeżeli bierzesz leki , jesteś prowadzony przez lekarza to nie widzę problemu żebyś nie mógł trenować jakiegoś sportu. Co więcej wg mnie jest to nawet wskazane i powinno zadziałać pozytywnie na Twoje samopoczucie / psychikę .


Dzieki, dobrze to slyszec ;) Problem w tym czy jakis trener by sie zgodzil mnie trenowac i w jaki sposob mu opowiedziec o sobie...? Bo rozumiem ze trenerowi musze powiedziec o wszystkim prawda?

Wiem ze troche wyglada jakbym sie stygmatyzowal ale wole poprostu zapytac niz ryzykowac w ciemno i nawabic sie potem kompromitacji.



Zmieniony przez - Pawel.777 w dniu 2022-02-17 23:33:38


Jeżeli trafisz na profesjonalistę to nie będzie problemu . Z trenerem rozmawiasz o wszystkim szczerze , musi być pełne zaufanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 35 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 56
Dziekuje Wam wszystkim za rady ;)
Mysle ze nie bedzie problemu i zapisze sie na cos konkretnego. Chcialbym na kalistenike isc ale w fitness platinum juz nie ma tych zajec, zostaly tylko sztuki walki wiec moze w tym kierunku pojde ewentualnie jakis inny klub ale to jeszcze zobacze ;) Jeszcze raz dziekuje, mam nadzieje ze sie odwaze i wasze rady nie pojda na marne.
Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607731
Jeśli chodzi o kalistenike to takie zajęcia można znaleźć nie tylko w dużych klubach fitnes. Są też mniejsze, kameralne i mniej znane szkoły/kluby gdzie zajęcia są na różnym poziomie zaawansowania i często jakość tych zajęć jest dużo lepsza, więc warto poszukać. W dużych klubach czasem to tylko nazwa mająca przyciągnąć ludzi, a w praktyce poziom zajęć kiepski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
Nie widzę powodu ku temu abyś nie mógł trenować. Oczywiście o ile aktywność fizyczna wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie psychiczne. Tego niestety nie wiemy. Nie wiemy również jak Twoje zachowanie będzie wpływało na innych. Myślę, że nawet jeżeli będą z tym jakieś problemy, to osoby trenujące z Tobą, np. sporty walki, po prostu poinformują Ciebie, że nie jest to zgodne z pewnymi zasadami panującymi w klubie. Jak się do nich dostosujesz, to trenuj, a jak nie, to klub sam z sobie zablokuje Tobie możliwość treningu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy - zmiana ćwiczeń

Następny temat

Plan treningowy FBW początkującego

WHEY premium