SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy żołądkowe.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Cześć, jestem na redukcji od około 2 miesięcy, przez ten czas pojawił się u mnie problem z żołądekiem, mianowicie: Jestem na swojego rodzaju IF, okno żywieniowe trwa u mnie 6 godzin. W trakcie postu nie mam problemu z gazami/uciskaniem w żołądku ani nie czuje głodu bądź zmęczenia, problemy jednak zaczynają się po pierwszym posiłku, jeśli tylko pojawią się węglowodany w większej ilości (50/75+) to zaczynają się u mnie gazy i ból brzucha. Jeśli jem samo białko i tłuszcze z malutkimi ilościami węgli to nic takiego nie występuje. Trenuje siłowo, biegam i ogólnie jestem raczej średnio/mocno aktywny. Mimo to waga po zjedzeniu węgli w ilości 100+ 2-3 dni z rzędu świruje, dla przykładu w ostatni piątek ważyłem 73kg, 2 dni później po zjedzeniu jednego posiłku z dużą ilością węgli, wliczone swoją drogą waga skoczyła do 75 i nie chce spaść spowrotem :/ I tak w kółko... Co może powodować problemy gastryczne związane z węglami i skoki wagi? Dzięki:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Z węglami tak mzoe być że Cię wzdymają, jakie to węglowodany pdojadasz na pierwszy posiłek, po kazdym posiłku tak jest czy po pierwszym i to się utrzymuje ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Zazwyczaj po pierwszym i uczucie wzdęcia się utrzymuje, zazwyczaj problem pojawia się po mącznych rzeczach, ziarna też nie pomagają. A żeby było zabawnie ziemniaki nie są problemem, podobnie węgle w postaci jakiegoś ciastka czy nawet słodkich napojów, nie mam też problemów z wytworami typu pieczywa lekkie z Wasy etc. Zauważyłem że pomocne są 1-2 dniowe posty i dieta low carb, ale ja kocham ziemniaki w wszelkiej postaci podobnie jak mączne cuda, więc wolał bym nie wchodzić w low carba ani keto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Wszytsko jasnę, produkty maczne, zboża czyli wszelkiego rodzaju płątki tak działają na sporą część osób, ja mam tak z owsianymi w granicach 100g przy 50g jest np okej
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
Problemy żołądkowe powodowane tymi węglami mogą prowadzić do zatrzymania spadku lub wzrostu wagi? ;-; Swoją drogą dzięki Ci wielkie za pomoc, będzie trzeba przeboleć brak mącznych przysmaków (:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie powinny powodować problemów z redukcją, jedynie te wzdęcia. Zalezy jakie produkty, bo np po pieczywie nie miałem problemów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2649
W porządku, może to po prostu woda lubi się u mnie zatrzymywać częściej niż u innych ludzi :D Dzięki za pomoc:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6230 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Masa ciała może się zmieniać dość znacznie w ciągu doby lub z doby na dobę. Z tego też względu nie jest ona wyznacznikiem efektów. Miarą efektów są obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Kontroluj je i będziesz wiedział jakie są efekty kształtowania sylwetki.

Problemy trawienne to dość złożony temat. Jeżeli jednak obserwowałeś organizm.juz na tyle szczegółowo, że jesteś w stanie określić grupę produktów odpowiadających za problemy, to nie pozostaje nic innego jak zagłębić się w to jeszcze bardziej. Próbowałeś wyelimnować gluten?

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - Jak rozłożyć makro BTW ?

Wiecej