SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze zmęczeniem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 928

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
Siemka. Od jakiegoś czasu mam problem ze zmęczeniem, co odbija się na moje treningi - nie chcę mi się ich robić wcale, albo tylko w jakimś zakresie, muszę się do nich zmuszać. Raczej nie jest to wina planu, bo kiedy nie trenowałem było dokładnie to samo. Cały dzień siedzę przed kompem i jedyną aktywnością od jakiegoś czasu są właśnie treningi siłowe, czy to może być problem? Odżywiam się zdrowo, śpię ok. i tu ciężko stwierdzić, bo kładę się o 1-2 w nocy i budzę o 8 a potem przysypiam do 11, może to też ma na to wpływ. Zmęczenie wpływa na moje samopoczucie itd - nic mi się nie chcę i nie mam żadnej motywacji do robienia czegokolwiek w życiu,a co dopiero treningi. Czytałem inne tematy na ten temat, ale temat schodził na jakieś choroby tarczycy i grzyby, ale to ludzie byli ludzie po 30, więc chyba mało związane ze mną. Macie jakieś rady?

16lat
56kg
177cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
udaj siędo lekarza i poproś o badania, w tym wieku problemy z tarczycą moga być czy nawet problemy z poziomem glukozy we krwi (czyli cukrzyca)

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Masz 16 lat , wiec porozmawiaj o tym z rodzicami . Może właśnie problem jest w zbyt długim przesiadywaniem przed komputerem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
flex1976
Masz 16 lat , wiec porozmawiaj o tym z rodzicami . Może właśnie problem jest w zbyt długim przesiadywaniem przed komputerem ?


Właśnie myślałem nad tym, w Internecie sporo piszą o tym, że komputer i brak ruchy męczy, bo organizm przechodzi w stan hibernacji czy coś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
To jest tak mało ruchu to i organizm się do tego przyzwyczaja, a jak jesteś non stop gdzieś w rucho to potem na dupie nie mozesz usiedzieć bo cię nosi by coś porobić.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
No to ja mam niestety pierwszy scenariusz. Od rana do wieczora siedzę przed kompem i przerwa tylko na trening. Myślisz, że wprowadzenie jakiegoś ruchu np spacery codzienne, byleby nie siedzieć zwiększy motywację, energię to życia ( i treningów oczywiście )?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
tak mzoe sięstać jak podkręcisz metabolizm. Ciało przystosowane do siedzenia to się nie ma co dziwić ze nie masz ochoty na nic.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
No to jutro całodniowy spacer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33025 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Badania , więcej ruchu , przypilnować odzywiania , wietrzyć pomieszczenia jeśli siedzisz dużo w domu , ogranicz komputer , ureguluj godziny spania wraz z higieną snu . Człowiek jak się zasiedzi w domu to staje sie zamulony i wiecznie zmęczony .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 237
monkey22
Badania , więcej ruchu , przypilnować odzywiania , wietrzyć pomieszczenia jeśli siedzisz dużo w domu , ogranicz komputer , ureguluj godziny spania wraz z higieną snu . Człowiek jak się zasiedzi w domu to staje sie zamulony i wiecznie zmęczony .


Chyba tego doświadczyłem, a masz jakieś rady do budzenia się w środku nocy? Wstać i już nie kłaść się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ja się budzę w nocy ale to do kibelka wracam i znowu zasypiam bez problemu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapalenie lub naderwanie ścięgna Achillesa

Następny temat

Kręgosłup

WHEY premium