SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze wzrostem.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 618

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Witam.
Mam pewien problem albo inaczej mówiąc defekt związany z moim wzrostem. Generalnie uważam, że powinienem był być wyższy, może większości z Was wydawać się, że dużo ludzi tak ma itp. Żyjemy w czasach, w których można zrobić naprawdę wiele tylko trzeba wiedzieć jak i z tej inicjatywy właśnie piszę do Was moi drodzy.
Mianowicie, mam 23 lata - urodziny obchodziłem 10 dni temu, więc świeże 23. Mój problem polega na tym, że mam zaledwie 173cm wzrostu przy wadze ok. 65kg - co jest prawdopodobnie zgodne z normą. Przed studiami ćwiczyłem na siłowni, ważyłem ponad 10kg więcej, więc wagę zawsze da się regulować.
Bardziej chodzi mi tutaj o mój wzrost. Moim marzeniem albo nawet celem jest zwiększenie wzrostu chociażby do tych 180cm dlatego, że zawsze pomimo dobrej budowy mięśniowej, nieskazitelnej (podobno) twarzy i ogólnie dobrego charakteru czuje się mniejszy, każdy jest wyższy o tą cholerną głowę. Daje to poczucie słabości, strachu przed konkretnymi działaniami a niekiedy nawet i lekkiej depresji.

Moim podstawowym i w zasadzie jedynym pytaniem do Was moi drodzy jest to czy mam szansę jakkolwiek wyrosnąć te 10 centów. Czytałem na temat różnych diet, wiszeń na drążkach, ćwiczeń, hormonów wzrostu, opinii lekarzy a nawet o operacjach bodajże związanych z wydłużaniem kości u nóg. Nie wiem co na ten temat sądzić i proszę o uczciwe odpowiedzi. Dodam tylko, że aż tak nie liczą się tutaj pieniądze (w przypadku drogich leków czy nawet operacji) po prostu szczere pytanie do Was - co zrobić?

P.S. Czy po takiej operacji wydłużenia nóg orientujecie się czy jest to bardzo widoczne np. podczas treningu na siłowni w spodenkach albo czy w dalszej przyszłości nie będzie to stanowiło jakiegoś rodzaju problemów z chodzeniem?
Pozdrawiam, Skitel.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taka operacja na bardzo długo wyklucz Cię ze sportu, nie wiem czy warto. Ale wiem jak się czujesz, bo sam zawsze byłem najmniejszy w klasie, najmniejszy na podwórku. Podobno nawet na oddziale noworodkowym byłem najmniejszy a wcale nie byłem wcześniakiem. Mój brat jest ode mnie większy jakieś trzy razy. W moim wieku miał grubo ponad 180, tak samo ojciec. Wszyscy faceci w rodzinie szerocy w barach (tak po prostu nawet jak nie ćwiczyli) a ja całościowo jestem jakiś taki małyxd. Ale obawiam się, że ze wzrostem nic a nic nie zrobisz. A jeśli coś się da zrobić to nie wiem czy potem długa rehabilitacja i ból są warte tych paru centymetrów. Bo podobno Maks nogi można wydłużyć o kilka centymetrów, nie więcej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Skitel
Daje to poczucie słabości, strachu przed konkretnymi działaniami a niekiedy nawet i lekkiej depresji.



z tym należy się wówczas do specjalisty który pomoże zaakceptować swój wzrost

Skitel

Moim podstawowym i w zasadzie jedynym pytaniem do Was moi drodzy jest to czy mam szansę jakkolwiek wyrosnąć te 10 centów. Czytałem na temat różnych diet, wiszeń na drążkach, ćwiczeń, hormonów wzrostu, opinii lekarzy a nawet o operacjach bodajże związanych z wydłużaniem kości u nóg. Nie wiem co na ten temat sądzić i proszę o uczciwe odpowiedzi. Dodam tylko, że aż tak nie liczą się tutaj pieniądze (w przypadku drogich leków czy nawet operacji) po prostu szczere pytanie do Was - co zrobić?



nie masz szans
operacje które wspomniałeś mogą dać co najwyżej dosłownie pojedyncze centymetry
natomiast ich skutki zdrowotne mogą ciągnąć się latami i taki przypadek widziałem na własne oczy gdzie zakompleksieni rodzice zrobili ze swojego dziecka kalekę na całe życie
pomijając czy w ogóle znajdzie się ktoś kto podjąłby się takie operacji z takiego powodu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Wszczepianie w kość specjalnego gwoździa i działanie elektromagnetyczne?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

interpretacja wyników tarczycy

Następny temat

Co na kolana do dwuboju

WHEY premium