SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze spaniem - za dużo śpię.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Witam serdecznie. Zwracam się z małą prośbą o pomoc. Wszędzie szukam odpowiedzi na to pytanie i jak do tej pory konkretnej odpowiedzi nie znalazłem. Mój problem polega na tym, że głównie w sobotę i niedzielę śpię bardzo długo (do 11-12 godziny)bo nie mogę rano wstać, nie daje rady. Miałem na wakacjach w planie biegać z rana i przez to spanie nie dałem rady. Mam problemy z zasypianiem, przekręcam się z boku na bok, nie mogę usnąć, np. w taką niedzielę kładę się spać o 22.30 - 23.00 a usypiam o pierwszej Wiadomo w sobotę i w piątek chodzę troczę później spać - weekend, trzeba oglądnąć jakiś film, dłużej posiedzieć przed komputerem itp. W poniedziałek z rana to jest tragedia nie mogę wstać, nie mam siły i mam nos przyblokowany, katastrofa jednym słowem. Po ok. 30 min dochodzę już do siebie i jest OK. Głównie problem dotyczy się tego, że nie mogę usnąć wtedy kiedy chcę i że z rana jestem senny. Czasem jest tak, że w szkole cały dzień ziewam...
Trenuję Karate 3x w tyg, ćwiczę dodatkowo w domu (od niedawna), staram się zdrowo odżywiać, badania miałem robione na Karate - wszystko ok. Ten problem to mam już od dawna, nie wiem jak temu zaradzić. Proszę Was o pomoc. Tabletkami na spanie nie chcę się faszerować, jakiś czas temu wziąłem kilka razy i nie pomogło, więc tabletki odpadają.
1

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Jak ćwiczę np. w domu to mi przechodzi spanie, poprawia mi się samopoczucie, ale ćwiczę tylko we wtorki, czwartki i soboty. Po treningu Karate nie chce mi się spać, dopiero jak przychodzę do domu, zjem coś, wykąpię się wtedy mnie łamie spanie...Ale zależy też od dnia, czasem w ogóle nie chce mi się spać.

Zmieniony przez - guns_9 w dniu 2008-12-04 17:45:57

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Moim zdaniem to poważny problem! Możesz mieć np cukrzycę albo zbyt dużo estrogenu.....

Osobiście oponuje za tym drugim bo zachowujesz się jak panienka

Jak sie rano nie wysikasz to też napiszesz na forum pytanie czemu nie mogłeś ??

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 303 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
tak, widac studia dziennikarskie zrobily z pana powyzej (zeby nie powiedziec kretyna i chama) osobe, ktora do bólu i dla poklasku publicznosci stara sie byc fajniejsza niz naprawde jest.

do autora- jesli masz lat naście (poza np. stojedenaście itd) to jest to normalne, po prostu twoj organizm sie rozwija i potrzebuje dluzszej regeneracji, ja staram sie odzywiac racjonalnie , klasc spac normalnie (w dni powszednie jakos tak 21 ide w kime, bo moge nie dac rady wstac rano) i nie widze zbytnich efektow.. tez tak mam ze po jakims czasie sie ogarniam z rana.. nie jestem specem ale wg mnie to (jesli prowadzisz w miare zdrowy tryb zycia) jest normalne jak sie jest mlodym..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Jak sie rano nie wysikasz to też napiszesz na forum pytanie czemu nie mogłeś ??
Ty tak masz??
Studia dziennikarskie robią swoje - wiadomo
No nie wiem, dużo osób w moim wieku tak nie ma, idą spać późno, a wstają bez problemu np. o 8/9.

Zmieniony przez - guns_9 w dniu 2008-11-30 21:08:36

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1226
nie wiedzialem ze spanie to cos zlego szczegolnie w niedziele po sobotniej nocy na parkiecie

"O tak, bardzo bym chciała! Mój kochany!" mihym mihym
<...między jej udami bądz jak dzik wściekły byk...>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
problemy ze snem to jedna z oznak przetrenowania. Moze przed snem walisz mocna herbate albo co, to tez nie pomaga. Moze poprostu to nie pora dla Ciebie. Moj 13 brat chodzi spac pozniej niz Ty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Przetrenowanie to nie? Jak nie trenowałem to też to miałem. Herbatę piję przed snem...Wy sie śmiejecie ale to spanie nie jest dobre. Ci co krócej śpią dłużej żyją

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Przetrenowanie to nie? Jak nie trenowałem to też to miałem. Herbatę piję przed snem...Wy sie śmiejecie ale to spanie nie jest dobre. Ci co krócej śpią dłużej żyją Nauczyciel mi kiedyś powiedział, po co tak długo spać, skoro mózg się wyłącza na kilka godzin i to wystarczy aby organizm odpoczął. Długie spanie 11-12 godzinne nie ma sensu...
(sorry za 2 odpowiedzi)

Zmieniony przez - guns_9 w dniu 2008-11-30 22:33:04

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 374
Ja tez tak mam i jedyna metoda na to to poprostu zwalenie sie na sile z wyra, pochodzisz z 5 min niedo***any i przestaniesz byc spiacy. No i nie mozes pozwalac sobie na mówienie sobie ze jescze 10 minutek i wstajesz bo bedzie jescze gorzej i napewno nie uda ci sie wstac. Jak sie spi ponad miare to czlowiek własnie ma takie objawy jakby sie nie wyspał, i caly dzień jest nie do życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja potrafilem klasc sie spac w sobote o 20 a wstawac w niedziele o 18... wiec i tak lajtowo spisz, pozniej niestety priorytety inne w zyciu sie okazaly, inna praca siłkownia o 5:30 rano! kwestia psychiki, jak by mozna bylo isc do woja na miesiac to by Cie nauczyli,ale nie mozna:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1092
nauczyciele to i******e wiec ich nei sluchaj... kazdy ma inne potrzeby co do dlugosci snu tak jak kazdemu w innym wieku wlosny na jajach rosna... treningi SW sa ciezkie trzeba dluzej wypoczywac. Jak zasypiasz o 1. a wstajesz o 11 to snu masz wsam raz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testosteron ??

Następny temat

Problem z wypróżnieniem sie.

WHEY premium