SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z treningiem czy dietą?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1324

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

26

Waga

82

Wzrost

178

Cel treningowy

duża masa

Staż treningowy na siłowni

około 4 miesiące

Uprawiane inne sporty

narazie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka regulowana, sztanga, hantle, ciężary

Dieta

w załączeniu

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

załączony

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad: 50kg, wyciskanie 40kg, martwy ciąg: 50kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
Siemka
Proszę Was pomoc w następującej sprawie.
Mój plan to najpierw zbudowanie masy, ale póki co mam niewielkie przyrosty mięśni a za to rośnie brzuch.

Trenować zacząłem od kwietnia, i zgodnie ze wskazówkami z forum, pierwszy mój plan to 3x w tygodniu: MC: 4x10, pompki 3x10, wyciskanie na ławce poziomej 4x10, przysiady 4x10.

Po o 2,5 miesiąca podzieliłem treningi następująco:

poniedziałek: klatka i biceps
wyciskanie na ławce płaskiej: 4 serie
wyciskanie na ławce dodatniej: 4 serie
ponownie wyciskanie na ławce płaskiej 4 serie
uginianie przedramion stojąc: 4 serie
ugninanie przedramion w oparciu: 4 serie
uginnie nadgarstków 3 seriw

środa: nogi i barki
przysiady ze sztangą: 4 serie
wykroki \: 4 serie
hack przysiad: 4 serie
wspięcia na palcach: 3 serie
wyciskanie zołnierskie: 4 serie
dociąganie sztangi wzdłuż tułowia: 4 serie
unoszenie ramion w przód sztangą: 4 serie
szrugsy: 3 serie

piątek: plecy i triceps
wiosłowanie sztangą: 4 serie
wiosłowanie końcem sztangi 4 serie
MC: 4 serie
przenoszenie hantli w leżeniu na ławce płaskiej: 4 serie
wyciskanie na wąsko: 4 serie
francuskie wyciskanie: 4 serie

Najpierw ćwiczyłem przez 1,5 miesiąca małymi ciężarami w celu opanowania techniki. Potem zaczałem ćwiczyć ciężarami około 70% CM. Do tego wprowadziłem dietę na masę, z tym że nie do końca udaje mi się jej przestrzegać zwłaszcza w zakresie kalorii. Wyliczone zapotrzebowanie to 3300kcal, natomiast ja zjadam około 3000kcal, a dokładnie: B: 2g/kg, WW: 5,5g/kg, T0,5g/kg. Węgli wychdzo mi około 440g ale zauważyłem, że jak doliczę cukier krórym słodzę to wychodzi ponad 500g.

Co może być przyczyną rośnięcia brzucha a nie mięśni? Zbyt dużo cukrów prostych czy zły trenieng?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Brzuch rośnie od nadmiaru kcal.
Mięśnie nie rosną, bo nie ćwiczysz.
(mc na 50% masy ciała nie podpada pod wysiłek fizyczny).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
Pandarek
Brzuch rośnie od nadmiaru kcal.
Mięśnie nie rosną, bo nie ćwiczysz.
(mc na 50% masy ciała nie podpada pod wysiłek fizyczny).


No tak ale ja nigdy cie ćwiczyłem, czy większe ciężary nie są w tej sytuacji niewskazane?

Lepiej zredukować węglowodany czy białko? I ile kcal około?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Trening siłowy polega na zwiększaniu obciążeń. Albo dokładasz powtórzeń, albo ciężaru- jak ani jedno nie ma miejsca, to nie będzie adaptacji organizmu. W mc wszystko poniżej 150 kg to mały ciężar, także masz jeszcze zapas..

Z diety odejmij węglowodany, 500 gramów to bardzo dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
A sam plan treningowy nie jest zbyt mało intensywny pod względem ilości ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

Zacznij od początku, tylko tym razem dokładaj ciągle ciężaru, tak żebyś skończył mc za 2-3 miesiące na 100 kg- zobaczysz dużą różnicę. Nie bój się ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
W sumie rzeczywiście trochę się bałem, bo naczytałem się o przetrenowaniu. Gdzieś znalazłem, że optymalnie jest zwiększać ciężary o około 2,5kg na na tygodnie. Potwierdzasz to?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
Poprawiam: 2,5kg na dwa tygodnie :_
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
I tak i nie.. Jeśli ktoś ćwiczy 6-8 lat i ma rekord nie do ruszenia, to dołożenie 5 kg w skali roku jest ogromnym wydarzeniem.
Początkującego to nie dotyczy: on dokłada 5 kg co trening...

Przetrenowanie w Twoim przypadku to kosmicznie odległa perspektywa.

Rzuć okiem na ten link:
http://body-factory.pl/showthread.php?t=2725,

Z jednej strony zdołują Cię Twoje obecne ciężary, ale- co ważniejsze- będziesz miał perspektywę czym jest duży ciężar dla danej kategorii wagowej. Jeśli teraz dobrze to rozegrasz, to za 3-4 tygodnie będziesz widział ogromne zmiany, bo na samym początku najszybciej to idzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
W takim razie będę musiał dokupić sporo ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 693
Aha i jeszcze jedno pytanie: czy stosować progresję ciężarów z serii na serię czy ćwiczyć jednym?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie co do redukcji

Następny temat

Masa czy redukcja po wakacjach

WHEY premium