SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z trądzikiem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9274

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 61
Witam. I ja mam ten powszechny już problem o kryptonimie trądzik.

Od trzech miesięcy codziennie myję twraz mydłem siarkowym, antybakteryjnym, przeciwłojotokowym firmy Barwa. Efekty są raczej nieznaczne, jak raz przygasi te syfy, to 'za chwilę' znowu to samo. Kilka dni mydłem mydłem Dove i nic. Mydło do twarzy to chyba nie tego, dobrze mówię?

Chcę zacząć poważną kurację, żeby raz na zawsze się tego pozbyć. Poleććie coś (nawet z konkretnymi nazwami), co na pewno wiecie, że jest dobre. Mam Garnier Czysta skóra, ale czytam, że to słabe.

Proszę o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Hmm. Na poczatek to odstaw mydło.(wogole nie uzywaj mydła)
Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dermatologa.
Ale zakup sobie jakis zel do mycia twarzy(cetaphil polecam sam stosuje ,ok40zl) , tonik (bez alkoholu) i krem nawilzający (matujacy jesli swieci ci sie twarz) A reszte masz opisana przez autora tego tematu :
https://www.sfd.pl/Wygrałem_z_trądzikiem!_/nadtlenek_benzoilu-t302241.html 
jeszcze raz , najlepiej isc do lekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 7776 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 40781
Zajrzyj do wyszukiwarki...

Mam przyjazną materie i jem węglowodany

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 61
Kupiłem sobie żel Physiogel. Czy będzie on dobry?

Co sądzicie o Duac?

Mam tez takie mydło Clinique, które ponoć koszyuje około 50 złotych (nie mogę uwierzyć). Co o nim powiecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 499 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4368
Physiogel będzie dobry.
O tym Duac'u nie słyszałem ale czytałem ze nowy jest i został oddany do uzytku w 2005 roku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Kosmetyki z firmy Clinique kosztują dość sporo.Zapewne masz tą kostkę z serii 3 kroków.Jakoś nie przemawia do mnie samo słowo mydło,wiem,że te kosmetyki np.tonik zawiera alkohol co jest nieodpowiednie do skóry trądzikowej.Znam wiele kosmetyczek co nie są zachwycone produktami tej firmy,ale znam tez osoby co używają tego i są bardzo zadowolone.Jak dla mnie zbyt wysuszające działanie.
Physiogel będzie ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 61
A Physiogel nie zawiera alkoholu?

No ok, jest Physiogel (jako żel) i Duac (jako maść). Co jeszcze jest potrzebne? Krem? Jaki? Jak stosować owe środki (ile, kiedy)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Phisiogel jest do cery wrażliwej i nie zawiera alkoholu więc spokojnie możesz go stosować do mycia twarzy(2xdziennie i zawsze jak jest zanieczyszczona).Ta maść Duac czytałam,że ponoć bardzo skuteczna,ale wysusza skórę.Z tego co wiem to poprawa jest po 6 tyg od stosowania i działa w zasadzie na każdy rodzaj trądziku.
Po umyciu twarzy wieczorem nakładasz Duac punktowo(chyba,że lekarz kazał CI na całą twarz),przez to że przesusza skórę to jak się już cera przyzwyczai do tej maści to po odczekaniu 15 min nałóż na twarz jakiś krem nawilżający(jest taka maść Cutibaza ok.5zł to taki krem półtłusty do skóry suchej-ale jej używaj jak już zauważysz przesuszenie skóry) póki co wystarczy jakiś nawilżający.
Rano myjesz żelem, i jak lekarz zalecił jakąś maść to nią smarujesz,jak nie to nakładasz krem nawilżający(np.matujący jeśli Ci się błyszczy cera).
To by było w skrócie.Dużo na ten temat jest w tym właśnie poście
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadciśnienie

Następny temat

blokada - kolana

WHEY premium